Naujausios žinios

Festivalyje Panevėžyje – trečioji vieta

Straipsnis buvo išspausdintas  gruodžio 6 d. laikraščio „Širvis“ 47-ame šių metų numeryje.

Mes, L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dainuojamosios poezijos grupė (Norvilė Iljeitytė, Deimantė Stankevičiūtė ir Lukas Vyšniauskas), pirmąkart išdrįsomE ,,išplaukti‘‘ į platesnius vandenis ir sudalyvauti respublikiniame šio žanro konkurse.Gruodžio 1 dieną Panevėžyje vyko VI Lietuvos vaikų ir jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis – konkursas, skirtas Elenai Mezginaitei atminti, ,,…mano senas drauge…‘‘

Pagal konkurso nuostatus būtinai turėjo būti atliekama tik autorinė kūryba – viena daina panevėžietės poetės Elenos Mezginaitės žodžiais ir pačių atlikėjų sukurta muzika, antroji – pačių atlikėjų ir muzika, ir tekstas. Konkursiniame koncerte L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazistai atliko dainą ,,Rūkai nusileidžia“ (ž. E. Mezginaitės, muz. N. Iljeitytės) ir merginų dainą ,,Atleisk“ (ž. N. Iljeitytės, muz. D. Stankevičiūtės). Konkursinėje programoje pasirodė jaunieji kūrėjai iš Panevėžio, Zarasų, Vilniaus miesto ir rajono. Kad šis renginys turi gražias tradicijas, yra žinomas ir populiarus, supratome iš rėmėjų skaičiaus, žiūrovų gausos laureatų koncerte. Laureatus pagerbė koncerte apsilankę visi Panevėžio miesto valdžios atstovai, gimnazijų vadovai, Seimo narys Povilas Urbšys, daug jaunimo, miestelėnų. Panevėžio muzikinio teatro salė buvo artipilnė. Mes, ko gero, dar neturėjome tokios didelės auditorijos. Stebino aukštas atlikėjų lygis, profesionalus įgarsinimas.

Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad vertinimo komisija (pirmininkas buvo Panevėžio muzikinio teatro meno vadovas Vidmantas Kapučinskas) pastebėjo ir įvertino mūsų dainą ,,Rūkai nusileidžia“. Kategorijoje ,,Už Elenos Mezginaitės poezijos muzikinę interpretaciją“ buvome įvertinti 3-iąja vieta. Įteikdamas apdovanojimus, konkurso sumanytojas Arnoldas Simėnas pastebėjo, kad šiemet buvo labai sunku skirti prizines vietas, nes dalyviai labai stiprūs, ir mes, širvintiškiai, buvome labai arti antrosios vietos, todėl būtinai turėsime atvykti kitais metais.

,,…mano senas drauge,

Kur laužai be dūmų?

Kur daina be skausmo,

Vynas – be kartumo?“ – konkurso himnas skambėjo visą dieną.

Panevėžio krašto poetės Elenos Mezginaitės kūryba (kuriai, anot poeto ir artimo draugo Jono Strielkūno, būdingas ,,žmogiškas rašymo tikrumas“) atgimsta dainose, jos poeziją skaito, jos eilėraščius dainuoja jaunoji karta. Kiekvienais metais daugėja dainų, sukurtų poetės tekstais, jos viešinamos ir skleidžiamos įvairiais būdais (net leidžiami kompaktiniai konkurso laureatų diskai). Poetė (jos gyvenimas tragiškai nutrūko 2005 metais) šio konkurso dėka darosi žinoma ne tik kaip garsiosios dainos ,,Baltas lino gyvenimas“ ar Keistuolių teatro atliekamos dainos ,,Mažam kalne“ žodžių autorė. Mes taip pat tapome savotiškais E. Mezginaitės kūrybos ambasadoriais, nutiesėm pirmą spindulį (geografine prasme) iš Širvintų Panevėžio krašto link, kur, kaip įsitikinom, nenutrūkstamai sruvena kultūrinio gyvenimo tėkmė.

Norvilė Iljeitytė, Deimantė Stankevičiūtė ir Lukas Vyšniauskas

2 Comments on Festivalyje Panevėžyje – trečioji vieta

  1. Super.Didžiuojuos ir džiaugiuos šiais talentingais vaikais

  2. Šaunuoliai kad kuriat, kad dainuojat, kad garsinat savo tėviškę. Sėkmės.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*