Naujausios žinios

Filmo „Keltas“ premjera

Spalio 29 d. 18 val. Viešosios bibliotekos skaitykloje vyko filmo „Keltas“ premjera. Filmas buvo sukurtas vykdant Kaišiadorių kultūros centro projektą „Keltas vakar ir šiandien“ bei siekiant paminėti Padalių (Čiobiškio) kelto 80-ąjį jubiliejų. Filmą renginio metu pristatė Kaišiadorių kultūros centro parodų organizatorė Lina Urbanavičienė.

Sauliaus Jankausko ir Astos Sabonytės filmas sužavėjo visus susirinkusius savo istorija, kurią pasakoja pats kelto savininkas Gediminas Dzeventauskas. Malonus pasakotojo balso tembras nukėlė klausytoją į praeitį, kai keltas priklausė jo tėvui ir seneliui. Nuoširdumo ir jautrumo filmui suteikė šeimos ryšys: savo šeimos gyvenimo istorija dalinosi ne tik G. Dzeventauskas, bet ir jo žmona, dukros, sūnus. „Keltas – tarsi mūsų šeimos narys“, – sakė jie. Neišdildomą įspūdį paliko Neries gamta – nuotraukos ir filmuoti vaizdai dar kartą atskleidė Lietuvos grožį.

Filmui pasibaigus visi galėjo pajusti, kad papasakota istorija palietė širdis ir tikrai nepaliko nė vieno abejingo. Susižavėjimą palydėjo gausūs plojimai. Vakaras tęsėsi nuoširdžiai ir draugiškai bendraujant – susirinkę kalbėjosi apie iš kartos į kartą perduodamą kelto veiklą ir priežiūrą, šios transporto priemonės unikalumą. Juk tai vienintelis Lietuvoje veikiantis vandens srovės plukdomas keltas.

Renginyje dalyvavo Širvintų rajono savivaldybės vicemerė Irena Vasiliauskienė, mero patarėja Janina Greiciūnaitė, Širvintų rajono švietimo centro ir Meno mokyklos direktorė Daiva Vinciūnienė, Čiobiškio seniūnas Virginijus Niekis, šiame projekte dalyvavusios Meno mokyklos mokytojos. Svečiams iš Kaišiadorių kultūros centro buvo įteiktos Širvintų rajono savivaldybės bei švietimo centro padėkos, merės Živilės Pinskuvienės sveikinimo žodį skaitė J. Greiciūnaitė.

Vakarą vainikavo malonus bendravimas jaukioje aplinkoje. Svečiai iš Kaišiadorių ir kelto savininkas pasirašė Viešosios bibliotekos Svečių knygoje.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Jolita Andrukaitienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*