Naujausios žinios

Fotografija – visam gyvenimui

srf logo

Straipsnis buvo išspausdintas  rugsėjo 13 d. laikraščio „Širvis“ 36-ame šių metų numeryje.

Lankantis Kernavės bibliotekoje, dėmesį patraukė įspūdingų nuotraukų paroda. Mums paaiškino, kad tie darbai sukurti trijų jaunų kernaviškių: Enrikos Gasanovaitės, Indrės ir Kamilės Puzinaičių. Kada ir kaip gimė ši paroda?

Prieš keletą metų Kernavėje aktyviai veikė moterų klubas „Spiečius“. Jo narės pastebėjo merginų, tuomet dar moksleivių, įdomius darbus, finansavo jų paruošimą eksponavimui ir klubo patalpose surengė parodą. Šiandieną bibliotekos vedėja Stasė Grainienė parodą vėl atgaivino, nes, pasak jos, tokie darbai turi būti matomi. Beje, Puzinaitės Indrės gamtos vaizdų nuotraukų galima rasti ir albume „Kernavė jos gyventojų akimis“.

O kaip šiandien sekasi jaunosioms fotografėms? Visos jos jau studentės, palikusios Kernavę. Apie dabartinę veiklą ir meilę fotografijai pasakoja Indrė Puzinaitė:

„Fotografija susidomėjau gal nuo penkiolikos metų, kai namuose atsirado skaitmeninis fotoaparatas. Jis buvo skirtas ne man asmeniškai, bet šeimos kelionėms ir šventėms įamžinti. Bet tai nesutrukdė man susirgti fotografavimo „liga“. Atradau „macro“ funkciją, kuri paskatino domėtis šia technologija. Patiko, kad aparatas gali užfiksuoti vaizdą kitaip, nei mato akis, neįprastu kampu, ar tam tikru momentu, kuris greitai praeina ir vaizdas pakinta. Fotografavau viską: mažus daiktus, detales, žmones, mokyklos renginius. Taip pat, žinoma, nuostabiąją Kernavę, jos gamtą. Vėliau susidomėjau juodai – balta fotografija, portretais, gatvės fotografija. Supratimas, kad gali akimirką paversti materija, o mirtingąjį – amžinu, yra stebuklingiausias jausmas, kokio man nesuteikia jokia kita veikla.

Noras fotografuoti neišblėso, nors dabar fotografuoju mažiau, bet fotografija domiuosi ir seku kai kurių lietuvių ir užsienio fotografų – Viktorijos Staponės, Bertos Tilminaitės, Neringos Rekašiūtės, Augusto Didžgalvio, Steve McCurry, Vladislavo Chuyko, Santi Palauso (visų ir neišvardinsi) – darbus. Eidama gatve, vis akimis fiksuoju vaizdus.

Studijuoju Kauno Vytauto Didžiojo universiteto trečiame kurse viešąją komunikaciją ir politikos mokslus. Esu didelė sporto entuziastė, todėl, pradėdama studijas, planavau sujungti du pomėgius ir tapti sporto fotožurnaliste. Tačiau, bet jokiu būdu ne deja, studijos skatino vis smarkiau įsijungti į visuomeninį gyvenimą, privertė domėtis pasaulio aktualijomis, ugdė pilietiškumą, akiračio plėtimą, neleido apsistoti ties vieta, kurioje jau buvau. Rezultatas – nauji planai ateičiai. Ketinu tapti fotožurnaliste, mokytis fotoreporterės amato. Tiksliai dar nesu apsibrėžusi srities, bet mano akys visada sustoja ties žmogumi. Žmogus – įdomiausias ir labiausiai tyrinėjimo vertas objektas.

Šiuo metu pagal „Erazmus+“ programą mokausi Ispanijos mieste Valensijoje. Tikiuosi čia realizuoti kokį nors fotoprojektą, kurio rezultatu pažadu pasidalinti su jumis. Tad iki pasimatymo.“

Linkime jaunajai fotografei Indrei Puzinaitei sėkmės ir laukiame naujų darbų.

Indrę Puzinaitę kalbino Janina Pukienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*