Naujausios žinios

Fotografijų paroda „Mes gyvi“

Straipsnis buvo išspausdintas gegužės 9 d. laikraščio „Širvis“ 18-ame šių metų numeryje.

Penktadienio popietę Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos skaitykloje buvo atidaryta Simo Glumbako fotografijų paroda „Mes gyvi“. Susirinkusiems į atidarymą Simas pasakojo, kad pavadinimas mintyse kilo spontaniškai. Tik vėliau pats sau pradėjo svarstyti, kodėl būtent toks pavadinimas jam šovė į galvą.

„Kiekvienas vaizdas, kiekviena smulkmena, kiekviena detalė kažką mums gali pasakyti. Svarbu mokėti perskaityti tą žinutę, kurią mums siunčia vaizdas ar akimirka. Nuotraukose yra tos žinutės, kurias aš perskaičiau savo gyvenimo akimirkose…“ – pasakojo jis. Iš susirinkusiųjų į atidarymą paklausė, kodėl tokios tamsios nuotraukos. Pasak fotografijų autoriaus S. Glumbako, jos tamsios, nes mažai šviesos ir jame, ir apskritai pasaulyje. Parodoje tikrai galima rasti ir šviesių, romantiškų nuotraukų su jūros vaizdais, žydinčiomis pienėmis, prinokusiais javais ar vaizdu panašiu į akies obuolį. Po nuotrauka su paslaptimi pavadinimu „Filtras“ parašyta: „Jei tave kažkas erzina, nebūtina to pašalinti, kartais užtenka pakeisti požiūrį ir pasaulis nušvinta naujomis spalvomis.“ Beje, kiekviena parodos nuotrauka pavadinta ir apibūdinta Simo išjausta fraze.

Po parodos atidarymo pakalbinome jaunąjį fotografijų autorių. Pasirodo, fotografija jis pradėjo domėtis, kai gavo pirmąjį fotografuojantį telefoną. „Tiksliai jau nepamenu, kaip viskas prasidėjo, tačiau pamenu, kad iš pradžių fotografuodavau viską, kas pasirodė verta dėmesio, o verta atrodė viskas. Dabar atsirenku paprasčiau – gamtą ir žmogų joje, arba atvirkščiai – gamtą žmoguje,“ – pasakojo Simas. Fotografijos meno Simas niekur nesimokė, tačiau kai kuriais dalykais domėjosi savarankiškai, apie kitus papasakojo draugai, kurie taip pat turi pomėgį fotografuoti. Pasak Simo, nuotraukų vaizdai kuriami intuityviai. „Mokytis gal ir vertėtų, nes kaip sako: „Ką išmoksi, to ant pečių nenešiosi“, bet medalis turi dvi puses – įvairios taisyklės varžo laisvę kurti, o kai jų nežinai, tai suklysti labai sunku, nes tomis taisyklėmis nesivadovauji, o tiesiog kuri taip, kaip atrodo, tą akimirką yra priimtina. Fotografuoti įkvėpimas ateina netikėtai – kai pamatau kažin ką nuostabaus, tuomet norisi tai įamžinti ir pasidalinti su žmonėmis…“ – apie kuriamą jo fotografijos meną pasakojo S. Glumbakas.

Šiuo metu 23 metų Simas Glumbakas Lietuvos edukologijos universitete studijuoja pradinio ugdymo pedagogiką ir planuoja baigęs studijas dirbti mokytoju.

Ar tik nebus pranašiški Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos direktorės Audronės Buzienės sveikinimo žodžiai: „… Svarbiausia čia ne nuotraukos, o svarbiausia čia yra žinia tau pačiam ir tavo aplinkai, kad tu sugebi matyti, ko eilinis žmogus per skubėjimą ar per daug reikšmingus materialius dalykus nemato. Aš tyliai sėdėjau ir svajojau, kad toks žmogus ateitų į gimnaziją ir mokytų vaikus…“.

Linkime Simui nesustoti kurti, su aplinkiniais dalintis savo kūriniais. Tuo tarpu visus kviečiame į Širvintų r. savivaldybės Igno Šeiniaus viešosios bibliotekos kaityklą aplankyti parodą „Mes gyvi“, kurios eksponatus jai pasibaigus galima bus įsigyti už auką.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*