Naujausios žinios

Galimai suklastoti Tarybos nario pateikti dokumentai

Tarybos narys Alfredas Astikas

„Širvio“ informacija

Širvintiškiui Tarybos nariui Alfredui Astikui vėl neramus laikas. Kaip pranešė didžiausi internetinių naujienų portalai, Finansinių nusikaltimų ir tyrimų tarnyba (FNTT) lapkričio 13 d. atliko kratą Širvintų rajone registruoto ūkininko sodyboje Kantrimiškių kaime (Širvintų r.). Oficialiai pareikšta, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo dokumentų klastojimo, o atlikta krata – tai vienas iš procesinių veiksmų, kadangi pradėto tyrimo metu buvo nustatyta, kad A. Astikas su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pasirašė Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės „Kaimo turizmo veiklos skatinimas“ veiklos srities „Kaimo turizmo skatinimas, įskaitant amatų plėtrą kaimo turizmo sodybose“ paramos sutartį kaimo turizmo sodybai įrengti. Pasirašytoje sutartyje numatyta, kad asmuo, įgyvendinęs projektą, privalo vykdyti kaimo turizmo veiklą. Pagal minėtą dokumentą A. Astikui, kaip ūkininkui, buvo išmokėta daugiau nei 500 000 litų (beveik 145 000 eurų) paramos lėšų. Tarybos narys, siekdamas pagrįsti neva vykdytą kaimo turizmo veiklą bei įrodyti pasiektus projekto priežiūros rodiklius, agentūrai pateikė galimai suklastotus dokumentus. Tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

A. Astiko komentaras dėl FNTT apsilankymo

A. Astikas feisbuko paskyroje „Širvintos Širvinta“ pakomentavo FNTT atliktą kratą jo namuose:

„Kas įvyko iš tikrųjų? Nėra daug ką pasakoti. Tiesiog trečiadienį, lapkričio 13 d., apie 7 val. 30 min., sulaukiau svečių. Į mano kiemą atvyko 7 (septyni!) FNTT pareigūnai plius dvi atstovės iš Vaiko teisių apsaugos tarnybos (pastarosios todėl, kad auginu du nepilnamečius vaikus).

Taigi, 7.30 ryto esu informuojamas, kad mano atžvilgiu FNTT yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo. Taip pat esu informuojamas, kad tuo pagrindu mano namuose bus vykdoma krata ir ieškoma galimo nusikaltimo įrodymų.

Žmonai ir vaikams – šokas, bet kam svarbu. Ko tiksliai jie čia numatę ieškoti – nežinau. Paduodu krūvą dokumentų. Kažką atsirenka, kažką palieka. Patikrina kompiuterį. Protokoluoja „poėmius“. Visi šie LR įstatymais reglamentuoti „procesiniai veiksmai“ užtrunka apie tris valandas. Pareigūnams (septyniems!) jokių priekaištų neturiu – elgėsi korektiškai.

Konkretus įtarimas? Susijęs su parama, kurią gavau iš Nacionalinės mokėjimų agentūros kaimo turizmo veiklai vystyti.

Taip, projektą teikiau. Jis buvo pripažintas atitinkančiu visus reikalavimus. Taip, paramą gavau. Ją panaudojau projekte numatytiems tikslams įgyvendinti. Įsipareigojau veiklą vykdyti 5 metus, kaip numato ES direktyvos. Ją vykdžiau 2010–2015 metais, mokėjau mokesčius, tebevykdau iki šiol ir moku mokesčius, nors vykdyti veiklos nebesu įpareigotas.

Kas blogai? Nežinau. NMA mano veiklą tikrino ne vieną ir ne du kartus. Jokių pažeidimų nerado. Nuo įsipareigojimų privalomai vykdyti veiklą praėjo keturi metai. Taip sutapo, kad tuos keturis metus nedalyvavau politikoje. Pavasarį buvau išrinktas į rajono tarybą ir staiga – FNTT. Susidaro įspūdis, kad mano politinė veikla ir tarnybų veikla prieš mane vyksta lygiagrečiai.

Kaip aš jaučiausi – niekam neįdomu. Nesiruošiu čia demonstruoti savo emocijų. Ar tas septynetas iš FNTT iš tikrųjų man buvo pats didžiausias netikėtumas? Tikrai ne.“

Tarybos narys tokią situaciją įvertina kaip vienos politikės susidorojimą su juo. Tačiau A. Astikas pasitiki teisine Lietuvos santvarka ir tiki, kad šis ikiteisminis tyrimas bus nutrauktas.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*