Naujausios žinios

Garsiai rėksi – tikrai būsi išgirstas, bet ar suprastas?

Jonė LIEPONĖ

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.pinterest.com

Praėjusi savaitė buvo gausi piketų ir mitingų. Prie Aplinkos ministerijos piketavo medžiotojai, kurie atvyko su šunimis, ir tvirtino, kad nori kovoti dėl savo teisių bei nuolatinio jų vardo žeminimo. Matyt, medžiotojai labai supyko, kad ministras, pasirašęs įsakymą leisti medžioti su lankais, išgirdęs visuomenės kritiką, tuoj pat suskubo jį atšaukti. Po medžiotojų piketą surengė aplinkosaugos aktyvistai, kurie išsakė vieną reikalavimą – atstatydinti ministrą. Na tiek medžiotojai, tiek gamtos mylėtojai iš dalies teisūs. Labai jau tas aplinkos ministras neapsisprendęs.

Net du mitingus per šešias dienas surengė feisbuke susikūrusių grupių „Susitelkime“, „Unfollow 15 min.lt“ ir kitų judėjimų nariai. Vienas kitas širvintiškis taip pat nepraleido progos sudalyvaut kartu su sąmokslo teorijų gerbėjais. Viename mitinge vieni mitinguotojai signalizuodami suko ratukus automobiliais, o kiti šalikelėse skandavo: „Seimas lauk!“.

Kitame jau pasitelkė du skandalistus Seimo narius Naglį Puteikį ir Petrą Gražulį. Pastarasis prieš susirinkusius pasididžiavo tuo, kad jį apkaltino merginos išprievartavimu, o ne prilygino gėjams. Žinoma, jis tokio žodžio savo žodyne neįsirašęs, todėl pavartojo žodį iš „p“ raidės. Na leiskite man šioje vietoje išlikti nekonkrečiai, nes kalbininkai užvaikys. Matyt, išsisėmė Petras, kad puikuojasi savo žygiais su dvigubai jaunesnėmis už save moterimis.

Nuo Petro neatsiliko ir Naglis. Jis su pasipiktinimu pasakojo, kaip Nacionalinė televizija motinos dienos proga transliavo translyčių asmenų „grožio karalienes“. Kalbančių buvo ir daugiau. Psichologė, išėjusi į sceną, pradėjo pasakoti, kaip tauta per karantiną nieko neveikdama gauna pinigus ir tunka. Nutukusių žmonių skaičius toks didelis, kad net pagalvoti sunku. Tikriausiai jos akimis, tai vienintelė problema Lietuvoje, kurią sukėlė karantinas. Kita kalbėtoja iš tribūnos šaukė: „Mes lietuviai ir laisvę Lietuvai!“. Nebūtų iki graudulio juokinga, jei jos pasisakymas nesektų po lenkų tautybės jaunuolio, kuris tvirtino, kad į mitingą susirinko įvairių tautybių, politinių įsitikinimų bei profesijų žmonės.

Trečioji „oratorė“ kvietė tautą būti vieningai kaip tada, „kai vyko Baltijos kelias, tūkstantis devyni šimtai… ėėėė… aštuoniasdešimt, na jūs gi prisimenat, kurais metais vyko Baltijos kelias ar ne?“ Mes prisimenam, bet va pakibo virš mano žilos galvos klausimas: „Kam tu iš tribūnos per mikrofoną mini įvykius, kurių datos tavo atmintyje neišliko?“.

Ketvirtasis kalbėtojas prieš įdėmiai klausančius šaukė – ne skiepams, kaukės kenkia, ar karantinas teisėtas ir dar ar apskritai virusas užkrečiamas per žmonių kontaktą… Tiek visko prisakė, kad įsiminti be bilobilo neįmanoma. Apsižvalgiau, ogi teisybė, su kauke buvau tik aš ir tie, kurie, kaip ir aš, matyt, gėdijosi veidelį savo rodyt.

Deja, nei organizatorė, beje lietuvių kalbos mokytoja, nei skandalingieji seimūnai nepadėjo pritraukti į mitingą tiek žmonių, kad įgyvendintų svarbiausią jo užmanymą – apsikabinus rankomis apjuosti Seimo rūmus. Pamatę, kad patiria fiasko, nusprendė jų neapjuosti, nes seimūnai neva to nenusipelnė, jie neatstovauja tautai. Taip ir likau nesupratusi, ko taip garsiai rėkė ir kam kvietė.

Oi skandalinga ta praėjusi savaitė buvo. Jei dar prisimintume Jaroslavo Narkevičiaus istoriją su namo renovacija bei krikštaduktės tėvo Rybnikovo istorija… Bet šią pasaką paseksiu kitą kartą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*