Naujausios žinios

Gera dalintis gerumu

Andželika Bagočiūnienė

Na štai, baigėsi Kalėdų laukimo laikotarpis, o su juo prasidėjo dovanėlių dalinimo maratonas. Šiemet Šeimos pagalbos centrui „Lašelis“ (pirmininkė Andželika Bagočiūnienė) Kalėdų elfai buvo ypač dosnūs. Centro globojamoms šeimoms dovanas skyrė net keturios organizacijos: Armagh Lithuanian Community „Amber“ bendruomenės nariai ir Loreta Bubinaite-Buožienė, mūsų tautiečiai, gyvenantys Šiaurės Airijoje, „Adros“ organizacija kartu su Septintos dienos adventistų bendruomene skyrė dovanų iš projekto „Vaikai vaikams“, Krikščionių jaunimas iš Vilniaus bei Vilniaus mokesčių inspekcijos kolektyvas. Mokesčių inspekcijos parama pasiekė net tris širvintiškių šeimas, kurių šeši vaikai džiaugiasi naujais žieminiais batais, paauglė mergina nauja striuke, daugiavaikė šeima ir vieniša mama apsidžiaugė sulaukusios pilnų dėžių maisto, buitinės chemijos bei saldumynų.

Armagh Lithuanian Community „Amber“ bendruomenės nariai, išeiviai iš lietuvos ir Loreta Bubinaitė-Buožienė jau penktus metus su meile ir rūpestingumu surenka ir atsiunčia dovanas mažiesiems širvintiškiams. Šiemet Kalėdų senelio elfai iš Šiaurės Airijos ir vėl pasirūpino mūsų remiamose šeimose augančių vaikučių šventiniu stebuklu. Dovanų dėžutėse šeimos rado šiltą aprangą, saldumynų, žaislų, merginos kosmetikos, o paaugliai vaikinai prieš Kalėdas sulaukė išsvajotų dovanų. Kas tai – lai lieka paslaptis. Šią paramą organizuoja bei padeda viską pristatyti iki mūsų centro durų Loreta Bubinaitė-Buožienė. „Kodėl padedu? Kažkada pati labai sunkiai gyvenau ir suprantu, kas tai yra. Aš ne dovanoju, aš dalinuosi…“ – kukliai atsakė Loreta, paklausta, kodėl ji skiria laisvą laiką ir energiją savo tautiečiams Lietuvoje. Ji kelis metus iš eilės suburia Šiaurės Airijoje gyvenančius lietuvius vienam tikslui – pagelbėti Širvintų sunkiai gyvenančių šeimų tėveliams pradžiuginti jų atžalas puikiomis dovanomis. Jų dovanėlės skiriasi nuo kitų organizacijų dovanėlių. Jose yra visko: pradedant drabužiais ir žaislais, baigiant maistu ir higienos priemonėmis. Paprašyta įvardinti savo pagalbininkus, Loreta tik atsako, kad jų labai daug. Ir išties, supirkti ir šventiškai supakuoti daugiau kaip penkiasdešimt dovanų, vienam be patikimos komandos būtų nepaprastai sunku. Tėveliai bei dovanomis pradžiuginti vaikai siunčia šiltus linkėjimus tautiečiams į Šiaurės Airiją ir kviečia kiekvieną jų aplankyti, susipažinti ir pabendrauti čia – Lietuvoje.

Trečius metus iš eilės Asociacija Šeimos pagalbos centras „Lašelis“ bei Širvintų rajono globėjų draugija bendradarbiaudami su ADRA (Adventistų plėtros ir paramos agentūra), globojamiems vaikams, vienišų tėvų bei nepasiturinčių ar daugiavaikių šeimų vaikams atvežė dovanų. Šios gerumo akcijos metu ŠPC „Lašelis“ dėka dovanų gavo net 42 mažieji Širvintų rajono vaikai. ADRA projekto dovanėlės išskirtinės tuo, kad jas sudeda į dėžutes vaikai, gyvenantys ekonomiškai stipriose šalyse. Šiais metais dovanėlės Lietuvą pasiekė iš Vokietijos. Todėl akcija vadinama „Vaikams nuo vaikų“. Su organizacija ADRA bendradarbiauja didieji šalių prekybos centrai, kuriuose norintys paaukoti dovaną nepasiturinčioje šeimoje augančiam vaikui gali gauti specialią ADRA ženklais pažymėtą dėžutę, į ją prikrauti prekybos centre siūlomų prekių, skirtų vaikams, bei įteikti ADRA atstovams. Dovanėlėse lietuvaičiai gali rasti piešimo bei rašymo priemonių, drabužėlių, žaislų, higienos priemonių bei gausybę saldumynų. Šiais metais centras sulaukė dovanų, kurias šeimoms atveš trys karaliai.

Šiemet prie ŠPC „Lašelis“ kalėdinių dovanų dalinimo maratono prisijungė nemažas būrys jaunimo iš Vilniaus. Jie atvyko ne tuščiomis. Trijų mašinų ekipažuose jie atvežė į Širvintas kalėdinių dovanų iki 13 metų vaikams. Atvežtos dovanėlės atkeliavo taip pat iš Vokietijos. Jas Lietuvos vaikams surinko Vokietijos krikščioniškoji bendruomenė. Jose vaikai rado gausybę saldumynų, spalvotų pieštukų, penalų, smulkių žaisliukų, pirštinių bei kepurių. Dovanėlių dalybomis rūpinosi bei gausią komandą į mūsų rajoną atsivežė Saulėja Ilgūnė. „Kai daliniesi gerumu, tai jo tik daugėja. Kalėdos – tai metas, kai, rodos, taip lengva susikoncentruoti į save arba į savo šeimą, artimą ratą, bet tikroji meilė yra nesavanaudiška. Tai mes ja dalinamės, ta viltimi, kurią turime, bei Dievo meile…“ – apie dalyvavimą šioje kalėdinių dovanėlių dalinimo akcijoje kalbėjo Saulėja.

Gausus būrys jaunimo iš Krikščioniškosios babtistų bendruomenės aplankė ir dovanėles skyrė Vileikiškių, Kiauklių, Šešuolėlių I ir II, Gelvonų, Musninkų, Viršuliškių, Juodiškių, Kabaldos, Kunigiškių kaimų bei Širvintų miesto vaikučiams.

Kalėdos – puikus metas, kai gali dalintis gerumu, jo sulaukti iš visai tau nepažįstamo žmogaus. Bet labai svarbu žinoti, kad mūsų pagalbos, palaikymo ar paramos reikia ne tik per šį šventinį laikotarpį, jo vis dar daugeliui lietuvaičių reikia ištisus metus. Linkime visiems, kad naujieji metai būtų dosnūs gerumo, rūpesčio ir santarvės.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*