Naujausios žinios

Grožis ar sveikata

Jonė LIEPONĖ

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.alkas.lt

Vasarėlė jau pabaigon, o koronai nei karščiai nebuvo baisūs, nei politikų keisti sprendimai. Praėjusią savaitę savo kailiu patyriau, kad politikai vis labiau atsiskyrė nuo realaus pasaulio. Papasakosiu, kokią kuriozinę situaciją teko išgyventi. Kaimynėlis pasiūlė pavėžėti mane iki sostinės. Sako: „Kol aš lekiosiu savo reikalais, tu paslampinėsi po prekybos centrą, apsipirksi, ko tau namams trūksta“. Nė nedvejodama nusiėmiau prijuostę ir šokau į jo naują visureigį. Išlaipino jis mane stotelėje prie „Big‘o“. Einu sau visa laiminga, žvalgausi. Ir, priėjus prekybos centro pastatą, kai trenks per galvą mintis, vos apopleksijos negavau. Kaukė namie liko! Ką dabar daryti! Panika apėmė. Į vidų įeiti nusipirkti negaliu, ant durų didžiausi plakatai kabo: „Be kaukių įeiti negalima“. Pradėjo suktis galvoje įvairios mintys, net tos, kurios stūmė nusižengti įstatymui. Tik prieš tai dar nusprendžiau panaršyti po interneto platybes, panagrinėti, kas man už tai bus. Ir, pasirodo, brolyčiai, už šį dideliausią nusikaltimą – kaukių nedėvėjimą – pagal Administracinių nusižengimų kodeksą mus gali bausti gausybė institucijų: Karo policija, Policija, Priešgaisrinio gelbėjimo departamentas, Viešo saugumo tarnyba, Sienos apsaugos tarnyba, Savivaldybių administracijos. Baudelė pagal 526 straipsnį nemenka, eiliniam žmogeliui nuo 500 iki 1 500 eurų, o įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1 500 iki 6 000 eurų. Oi, pasakysiu jums, jei jau tektų tokio dydžio baudą gaut, tai eičiau pati koronos ieškot, nes nuo bado mirtis būtų ilgesnė ir baisesnė.

Prisiminiau tuomet visas savo jaunystės keliones. Atmintin iškilo Prancūzijoje ant kiekvieno skersgatvio matyti automatai. Mes su viena autobuso kaimyne priėjome arčiau, manėme bankomatai žmonių patogumui įmontuoti, o ten, pasirodo, prezervatyvų automatai. Mat kaip valdžia galvoja apie jaunimo, kuriam gėda tokio tipo prekes įsigyti kontaktuojant su pardavėja ar vaistininke, saugumą. Taigi ir mūsų valdžiukė galėjo pagalvoti apie žmonių saugumą ir pasiūlyti kaukių prekybos automatus bent jau prie didžiųjų prekybos centrų. Bet gi ne, sumąstė rinkliavą įvesti. Toks „Maximos“ gigantas tikrai nenubiednėtų, jei prie įėjimo pastatytų ir žmogų, prekiaujantį kaukėmis.

Sustabdžiau jaunuolį, paprašiau kaukę nupirkti. Jaunuolis euro užsiprašė, daviau du, kad tik ją man atneštų. Eurus paėmė, pažadėjo – patiešijo, na kaip posakis sako, netesėjo – negriešijo. Teko kaimynėliui, paskolinusiam savo kaukę, manęs palaukti, kol apibėgsiu svarbiausius skyrius.

Stovėdama eilėje, išgirdau du jaunuolius kalbant, kad neva jų odontologams nurodyta ruoštis po Seimo rinkimų dirbti karantino sąlygomis. Kaip čia suprasti, pagalvojau, tai rinkimai svarbiau nei žmonių saugumas, ar kaip čia yra?! Šiuo klausimu, matyt, nei dauguma, nei opozicija nesipeša. Tiek vieni, tiek kiti rinkimų laukia kaip vaikas Kalėdų. Negi taip gali būti, kad tik paleidę vaikus į mokyklas, kuriose net temperatūros matuoti prievolės nebeliko, po pusantro mėnesio suvarys atgal prie kompiuterių namuose. Tai kam tada mano sūnelis trim savo vaikams į mokyklą paruošti visą savo algelę paklojo? Jei jau taip rengiasi daryti, tai ir žmonėms galėjo sakyti: „Per daug nesiruoškit, būsit uždaryti“. Tuomet ir vilkas sotus, ir avis sveika, kaip liaudyje sakoma, būtų likusi. Tikėkimės, kad tai tik VBS (viena boba sako) tarnybos netiksli informacija.

Žinote, mane stebina tai, kad va broliai latviai nei prekybos centruose, nei kur kitur nėra įpareigoti kaukių dėvėti ir baudomis jiems niekas negrasina, o va, kai mūsų šalyje per dieną skaičiuojami 37 susirgimai, pas juos vos vienas du. Mes jau visas kaimynes paskelbėm rizikingomis ir iš jų grįžusius dviem savaitėmis uždarome vienutėje. O kaimynai latviai svetingai sutinka ir maloniai išlydi mus, kurie trisdešimt kartų viršijame jų susirgimų skaičių. Kaip taip gali būti? Gal latviai atsparesni šiam virusui, ar jie moka įtaigiai išaiškinti be bauginimų ir neadekvačiai didelėmis baudomis, kaip apsisaugoti save ir artimą?

Gal jų sąmoningumo lygis aukštesnis ir jie jau nuo mažens mokomi rūpintis ne tik savo, bet ir artimo gerove? Gal jie mokyklose prie kriauklių palieka nemokamas higienos priemones ir vaikus skatina plauti rankas ne tik prie kriauklės pakabintais plakatais, mokančiais plauti rankas su muilu? Kaip gi mūsų mokinukas to išmoks, kai muilo nė kvapo prie čiaupo? Negi vietoje sumuštinio į pietų dėžutę tėvai turi muilo gabalėlį įdėti? Visai užmiršau, apie tualetinį popierių, apie popierinius rankšluosčius net neužsiminsiu, tai būtų mūsų mokyklose iš fantastikos srities.

Tai štai, brangieji, kol nepraplėsime savo mąstymo ribų, tol mus kaip vergus rimbais auklės. Sukiša milijonus trinkelių klojimui, o va tualetiniam popieriui bei muilui vaikams mokyklose pinigų nebelieka. Štai gamta mums ir parodo, kas svarbiau – grožis ar sveikata. Likite sveiki, brangieji, susitiksime jau rudenį!

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*