Naujausios žinios

„Gurmanų fiesta“ – tikriems gurmanams

Fiestos akimirkos

Praėjęs sekmadienis buvo puikus tiek oru, tiek renginiais. Vienas jų – oiginalus ir jau žinomas visoje Lietuvoje – tai aštuntą kartą vykusi „Gurmanų fiesta.“

„Ožka – pati didžiausia gurmanė. Jų racione yra apie 200 augalų, tarp kurių pasitaiko ir nuodingų. Bet ožka žino, kiek ko ėsti ir neapsinuodyti, o dar mums dovanoti puikų produktą – ožkos pieną. Todėl ši šventė „Gurmanų fiesta“ pavadinta ožkos garbei“, – kalbėjo šios šventės sumanytoja, svarbiausia renginio rėmėja bei organizatorė, liaudyje praminta „Ožkų karaliene“, Lietuvos pieninių ožkų augintojų asociacijos pirmininkė Andžela Dalia Ėmužytė.

Ši moteris Širvintas garsina ne tik įspūdingu ekologišku ožkų ūkių, „Gurmanų fiesta“. Jos vardas – vienas garsiausių vardų tarp ekologiškos produkcijos gamintojų Lietuvoje, kurios ekologiškus sūrius su malonumu ragauja ne tik lietuviai, bet ir kitų Europos Sąjungos šalių gyventojai. Ne veltui 2010-aisiais metais D. Ėmužytės ūkis pelnė pažangiausio gyvulininkystės ūkio vardą.

Kviesdama į fiestą, ponia Dalia prašė tik vieno, kad svečiai atsineštų gerą nuotaiką bei gerą orą, o pramogomis ir vaišėmis pasirūpins ji pati. Kaip tarė, taip ir padarė. Griciūnų kaime Svečių namuose „Aukso Rageliai“ bei kieme sekmadienį surengė šventę šeimoms. Fiesta vyko nuo vidurdienio iki pat sutemų ir laikas neprailgo nė vienam atvykusiam į šventę.

Renginio vedėja Dalia Ėmužytė kvietė mažuosius svečių namų lankytojus pramogauti vaikams skirtoje erdvėje, kurioje jų laukė muilo burbulų dėdė, didžiuliai puodai „slaimų“, lietuviškai vadinamų šlykštukais, pajodinėti ant ponių ar šauniųjų Česlovo Marcinausko žemaitukų žirgų, pasivėžinti karietą, pasigrožėti bei pašerti įvairių veislių ožkas ir jų mažylius ožiukus, pasižiūrėti nykštukinio pinčerio veislės šuniuko pasirodymą ar sudalyvauti žiūrovų bei aktorių teisėmis Naujojo teatro spektaklyje apie bičių gyvenimą bei medų.

O kiek paaugusius bei suaugusius fiestos svečius „Ožkų karalienė“ pakvietė sudalyvauti ožkų melžimo varžybose. Norinčių parungtyniauti dėl ne vieną šimtą kainuojančio prizo – Anglo-Nubian veislės ožiuko su veislės dokumentais – atsirado net penki, iš kurių viena šauni paauglė Akvilė Petkevičiūtė bei kitas drąsuolis vyras iš kaimyninio Molėtų rajono, beje, kuris užėmė antrąją vietą. O veislinį ožiuką namo išsivežė Eglė Jedinskienė.

„Dar nuo Hipokrato laikų ožkos pienas buvo vadinamas gydomuoju eliksyru. Ožkos pienas nėra stebuklingas pats savaime – labai svarbu, ką gyvulys ėda. Jeigu ožka gyvena mieste, nereikia tikėtis, kad jos pienas bus vertingas. Bet jeigu ji ganosi aplinkoje, panašioje į laukinę gamtą, pienas jau bus kitoks“, – per pertraukėles, tarp įvairių muzikinių pasirodymų, pasakojo Dalia bei kvietė kiekvieną atvykusį paragauti jos ūkyje augintų ožkų pieno.

Beje, Dalia pasidalino ir rūpesčiu. Mat dieną prieš pat šventę vilkai sudraskė ar sužeidė net 21 ožką bei avį. Tai buvo liūdna diena tiek ūkiui, tiek Daliai, tiek ožkų bendruomenei.

Organizatorė kvietė visus į sūrių degustaciją. Mat Dalios kai kurie sūriai pripažinti kaip tautinis paveldas, kurių ji mokėsi gaminti iš savo močiutės ir mamos.

Gražiausios ožkos rinkimus laimėjo Gražinos Vaitkevičienės ožka, kuri buvo apdovanota diplomu bei papuošta aukso medaliu. Už pagalbą organizuojant šventę bei aktyvų dalyvavimą Pieninių ožkų asociacijos buvo apdovanota Renata Petkevičienė ir jos vyras.

„Ožkų karalienės“ Dalios pasveikinti bei garbingo rašto įteikti atvyko Žemės ūkio rūmų atstovai. Jie dėkojo Daliai už ožkininkystės garsinimą bei ožkų augintojų bendruomenės stiprinimą.

Šaunias muzikines kompozicijas atliko sopranas Milda Baronaitė, akomponuojant akordeonistui Romui Morkūnui, į susirinkusius kaip į išskirtinio skonio mėgėjus kreipėsi bei jausmingai apie meilę eiles skaitė aktorė Dalia Michelevičiūtė.

Vakarėjant į šventę pėsčiomis ir važiuoti ėmė plūsti jaunimas, jų laukė įspūdingas reginys – ugnies šou ir fakyrų pasirodymas.

Šių metų šventė buvo suorganizuota po dvejų metų pertraukos. „Dėl lėšų trūkumo teko padaryti tokią pertrauką“, – su kartėliu prisipažino svarbiausias šventės žmogus ir siela Dalia Ėmužytė. Šiemet ji įvyko ir tikimės, kad visi, norintys paskanauti nepakartojamo skonio sūrių, būtinai turės tokią galimybę ir kitais metais. O mes išvykstame iš šventės, bet su jos organizatore atsisveikiname iki kitos savaitės. Mat Dalia „Širviui“ pažadėjo papasakoti išsamiau apie ožkas, meilę joms bei verslą.

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*