Naujausios žinios

Gyventojai slegiami mokesčių už komunalines paslaugas

negalia.lt

Į „Širvio“ redakciją kreipėsi Širvintų rajono gyventoja pateikdama UAB Širvintų komunalinio ūkio sąskaitą už paslaugas. „Gavusi sąskaitą ir pamačiusi, kiek turėsiu mokėti už komunalines paslaugas, susinervinau. Juk Administracijos direktorė viešai per Tarybos posėdį pasakė, kad gyventojams komunaliniai mokesčiai nesikeis. Netgi pats direktorius J. Rinkevičius savo interviu spaudoje patikino, kad gyventojai nepajus skirtumo. O juk labiausiai padidėjo administravimo išlaidos. Vadinasi, priėmė daug darbuotojų arba pasididino algas. O mums gyventojams, reikia juos išlaikyti,“ – susijaudinusi skundėsi skaitytoja. Už administracines išlaidas spalio mėn ji mokėjo 1,10 Eur, o  lapkričio mėn. – 3,63 Eur. Įsigaliojus Vyriausybės nutarimui, nuo lapkričio mėnesio įvedamas naujas mokestis – „Kaupiamosios lėšos“. Miesto gyventoja už komunalines paslaugas, suteiktas lapkričio mėn., mokės beveik 38 proc. daugiau nei praėjusį mėnesį.

Redakcija pasidomėjo, kodėl pasikeitė komunalinių paslaugų kainos. Paaiškėjo, kad 2015 m. spalio 29 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybai patvirtinus tris sprendimus: „Dėl daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų techninės priežiūros (eksploatavimo) tarifo nustatymo“, „Dėl Širvintų rajono maksimalaus bendrojo naudojimo objektų administravimo tarifo apskaičiavimo tvarkos aprašo ir tarifo patvirtinimo“ ir „Dėl UAB Širvintų komunalinio ūkio administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų bendrosios nuosavybės administravimo tarifo patvirtinimo“, buvo nustatyti nauji administravimo, eksplotavimo tarifai ir, vadovaujantis Vyriausybės nutarimu, įvestas kaupiamųjų lėšų mokestis. To paties Tarybos posėdžio metu Tarybos narys Vytas Šimonėlis teigė, kad, sudėjus abu administravimo ir eksploatavimo tarifo mokesčius, daugiabučių namų gyventojai Širvintų komunaliniam ūkiui mokės maždaug 30 procentų daugiau. Pasak Tarybos nario, siūloma mokėjimo tvarka jau buvo išbandyta Ukmergėje. „2015 metais vasario mėnesį Ukmergės gyventojai buvo labai nepatenkinti (…) jie norėjo aiškumo, kiek ir už ką moka. Jie to aiškumo negavo.“ – kalbėjo tarybos narys V. Šimonėlis. Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė patikino Tarybos narius, kad gyventojams mokestis nepakils. Deja, Administracijos direktorė klydo. Pakalbinome keleta miesto gyventojų, gyvenančių skirtingo ploto daugiabučiuose namuose, ir pasidomėjome, ar labai pakito komunaliniai mokesčiai. Paaiškėjo, kad mokesčiai padidėjo nuo 30 iki beveik 40 proc., nors ir gyvena pastatuose, kurių plotas yra didesnis kaip 1000 kv. m.

Redakcija kreipėsi į UAB Širvintų komunalinio ūkio vadovą J. Rinkevičių, kad paaiškintų, kodėl beveik 40 proc. pabrango komunalinės paslaugos. Pasak direktoriaus, mokestis už komunalines paslaugas pakito dėl naujo įvesto mokesčio – kaupiamųjų lėšų, o kitos paslaugos tik nežymiai pabrango. Direktorius užtikrino, kad eksplotacinių išlaidų tarifai bus keičiami kas tris mėnesius. Jeigu daugiabučiuose namuose bus atliekami papildomi darbai, tuomet eksplotacinių išlaidų tarifas padidės; jeigu nebus atliekami – sumažės. Kodėl padidėjo administracinės lėšos, direktorius tikslaus atsakymo neturėjo, bet ir nesiginčijo, kad pakitikmų priežastis – komunalinio ūkio administracijai, kuri papildyta naujomis pareigybėmis, išlaikyti

O dabar belieka tik apgailestauti, kad miesto gyventojai eilinį kartą liko nuvilti ir prislėgti mokesčiais. Ir vėl nepagalvota apie žmones, gaunančius mažas pajamas ir taupančius kiekvieną euro centą, kad išgyventų. O tokių juk dauguma.

Valda Patinskienė, Laura Kirtiklienė

3 Comments on Gyventojai slegiami mokesčių už komunalines paslaugas

  1. ką išsirinkot – tą ir turit…

  2. Surinkti gimines ir artimiejie tiek komunalini, tiek savivaldybej.Algas tai reikia moketi.Uztai sugalvoja papildomus mokescius.

  3. Oi dar verks daug dūšelių nuo šitos valdžios,nepadės ir vakaruškų organizavimai. Pajaus per pinigus,gal tada susiprotės apie rinkimų esmę

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*