Naujausios žinios

Gyventojų nuomonė apie smurtą artimoje aplinkoje

Asociatyvinė nuotrauka. Šaltinis: lsveikata.lt

Nuo lapkričio 25-osios Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris dienos iki gruodžio 10-osios Žmogaus teisių dienos  vyksta Tarptautinė socialinė akcija „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“.  Ši akcija organizuojama visame pasaulyje nuo 1991 metų. Jos tikslas – pabrėžti, jog smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas. Kelios nevyriausybinės organizacijos kviečia nekaltinti savęs dėl patirto smurto, netylėti, nesigėdyti, padėti sau ir kreiptis pagalbos. Internetiniuose tinklalapiuose bukstipri.ltmoters-pagalba.ltvmotnam.lt galite rasti informaciją apie pagalbą moteriai, patyrusiai smurtą artimoje aplinkoje. Taip pat veikia „Pagalbos moterims linija“, kuri teikia emocinę paramą telefonu 8 800 66 366 (kasdien 10–21 val. ) ir internetu pagalba@moteriai.lt.

„Širvis“ klausia Širvintų rajono gyventojų:

Kokia jūsų nuomonė apie smurtą prieš moteris artimoje aplinkoje, kokios jo atsiradimo priežastys, kas padėtų jį išguiti iš moters gyvenimo?

Stefanija, 68 m.: „Kažkada tai man buvo aktualu. Dabar jau ne. Nors aš ne iš tokių, kad mane prie sienos priremtum, bet su vyru teko susistumdyti. Visada atgal duodavau. Protingos niekas nei stumdo, nei skriaudžia. Bet tos, kur nepareina pas vaikus po kelias paras, tos „barakudos“, va joms tai reikia kailį karšti. Skirtis iš pirmo tokio lakstymo, žinot negerai. Vaikai nuskriausti lieka. Skirtis nereikia iš karto. Bet žiūrėkit kaip merginos dabar šneka. Joms mokytis nereikia, jos turtingus vyrus turės. Va kokia mūsų visuomenė. Joms nesvarbu, ar muš ją ar ką, svarbu turtingai gyvens. Ji ne galvyte sau gyvenimą statys, o kūnu.“

Gintaras, 45 m.: – Negalima smurtauti. Bet jei moteris lieka gyventi su smurtautoju ir jį myli, tai ką be padarysi. Bausmės smurtą sumažinti nepadės. Reikia suteikti žmonėms normalias sąlygas poilsiui, kad neliktų vietintelė pramoga – išgerti.  Žmogus neturi kuo užsiimti ir prisigeria. Kaip kaime gyvena dabar, mato tik tamsą ir televizorių, kuris ištisai rodo  tą patį smurtą. Labai svarbu, kad žmogus turėtų kitokį poilsį. Tada ir smurto nebus.“

Renata, 28 m.: „Aš pati iš šeimos, kurioje nebuvo jokio smurto: nei psichologinio, nei fizinio. Kai susituokiau, po kelių mėnesių supratau, ką tai reiškia…“

Ačiū Jums už nuomonę.

Daugiau nuomonių skaitykite 2015 m. gruodžio 9 d. laikraštyje „Širvis“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*