Naujausios žinios

Gyventojų nuomonė apie Širvintų ligoninės paslaugų teikimą ir jos savarankišką veiklą

Andželika Bagočiūnienė

Sveiki, mielieji skaitytojai!

Šiandien „Širvis“ pradeda naują rubriką „Gyventojų nuomonė“!

Kiekvieną savaitę Širvintų miesto gatvėse atsitiktinį praeivį kalbins „Širvio“ komandos narys ir prašys išsakyti savo asmeninę nuomonę aktualiais rajono gyventojams klausimais. Klausite, kam to reikia? Atsakysime paprastai. Dažnai išgirstame, kad  Širvintų  rajono išrinktieji į valdžią dažniausiai priima sprendimus  neišklausę gyventojų nuomonės. Priimti valdžios sprendimai yra susiję su pačiu gyventoju ar gyventojų grupe. Todėl jūsų, Širvintų rajono gyventojų, nuomonė yra svarbiausia priimant sprendimus kažką keisti, naikinti, sujungti arba įsteigti.

Rubrika „Gyventojų nuomonė“  startuos aktualiausiu šios savaitės klausimu, kurį gvildeno Lietuvos ryto televizija, visos Širvintų rajono žiniasklaidos priemonės, Savivaldybės tinklalapis. Šiuo klausimu spalio 19 d. įvyko diskusija su rajono valdžios atstovais, Seimo nare, Sveikatos apsaugos ministerijos atstovu, rajono Tarybos nariais, ligoninės įstaigos darbuotojais, vadovais ir gyventojais. Šiandien prie Širvintų r. pirminės sveikatos priežiūros centro ir prie UAB „Gruodė“ sveikatos centro klausėme jūsų:

Kokia jūsų nuomonė apie Širvintų ligoninės paslaugų teikimą ir jos savarankišką veiklą?

Rasma, gyvena Širvintų mieste, 29 m.:

Esu gulėjusi ligoninėje, kai laukiausi sūnaus. Manau, kad ligoninė Širvintose yra reikalinga. Paslaugos, kai kito pasirinkimo Širvintose nėra, tai geros ir tokios, ką turime. O šiaip kyšio neteko duoti. Šiaip man viskas tinka.

Irena, gyvena Širvintų mieste, 59 m.:

Ligoninė labai reikalinga. Nėra kalbos! Norėčiau, kad daugiau būtų skyrių mūsų ligoninėje. Nes tokiems kaip aš, senyvo amžiaus žmonėms, nuvykti į Ukmergę ar Vilnių yra labai sunku. O dar kai neturiu savo transporto, tai labai blogai ir mums ligoniams, ir mus lankantiems vaikams.

Helena, gyvena Širvintų mieste, 47 m.:

Ligoninė be abejo rajone yra reikalinga. Juk mūsų rajonas nėra mažas. Jei reiktų rinktis, į kurią ligoninę gultis, rinkčiausi Širvintų. Gydytojai gi išsilavinimu nesiskiria. Aišku, trūksta čia specialistų, bet tie, kurie yra, labai rūpinasi ligoniais.

Tamara, gyvena Širvintose, 45 m.:

Esu vieną kartą gulėjusi Širvintų ligoninėje ir daugiau nebenoriu. Palatos baisios, dar nuo sovietų gal neremontuotos. Kai ten guli, iš karto nuotaika bloga. Tai kaip pasveiksi? Tik blogiau bus. Žinoma, reanimacijos skyrius sutvarkytas, ten viskas šiaip ir gerai. Bet apibendrinus, nei ten paslaugos geros, nei aplinka.

Petras, gyvena kaime, 50 m.:

Man labai reikalinga ligoninė. Man ten viskas patinka, viskas ten gerai: ir daktarai gerai dirba savo darbą. Ko gi jūs iš jų norite? Viskas man tinka ir patinka, ir tik reikia, kad ji būtų.

Ona, gyvena kaime, 50 m.:

Kas be ko, ligoninė labai reikalinga. Mes dar galime nuvažiuoti kitur. O kur senam žmogui dėtis, tėvams su vaikais? Juk čia ir aplankyti, ir prižiūrėti gali. O kai reikia lydėti ligonį, tai kur dėtis kitame mieste, kai paleidžia po kokių keturių valandų. Greitoji atveža ir išvažiuoja, o kur tada su tuo ligoniu dėtis? O jei paguldo ligonį, tai kur dėtis lydinčiam asmeniui, kuris kartu greitojoje važiavo. O be to, kai aš palyginu su kitomis ligoninėmis, tikrai mūsų ir slaugės, ir gydytojai dažniau pasiteirauja, kaip jaučiamės. Nepalyginamai dažniau nei Ukmergėje, Joniškyje ar kur kitur. Trūksta čia traumatologų, bet valdžia tuo galėtų pasirūpinti, kad specialistų būtų daugiau.

Vilma, gyvena vienkiemyje, Širvintų rajone,  27 m.

Esu su sūnumi gulėjusi ligoninėje ne kartą. Vaikų skyrius labai tvarkingas, net žaidimų kambarį turi. Maistas geras. Gydytojai malonūs. Tikrai nesirinksiu kito rajono ir, jei reikės, vėl gulėsime Širvintų ligoninėje. Gyvenu vienkiemyje, iš Širvintų jau man šiek tiek sunkiau grįžti, jei trūksta drabužių ar parvažiuoti namo pasiimti kokio reikalingo daikto. O jei reikėtų važiuoti namo palikus vaiką kito miesto ligoninėje, būtų labai sudėtinga.

Darius, gyvena kaime, 37 m.:

Pasakysiu taip: man patiko tik vienas skyrius – vaikų. Ten tai tvarka: ir remontas padarytas, ir žaidimų kambarys, ir televizorius yra. Gydytojai, žinoma, galėtų rečiau kavutę gerti. Ateina pas vaiką tik ryte, po to sesutės lankosi. Tas tai labai nepatinka. Palaikomajame uošvienė gulėjo. Tas skyrius tai labai netikęs. Remontą bent jau kokį galėtų padaryti. Ir paslaugos ten nekokios. Neigiamai vertinu  tą skyrių.

Ačiū jums už nuomonę.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*