Naujausios žinios

Informacija ūkinių gyvūnų laikytojams

Širvintų valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja ūkinių gyvūnų laikytojus, kad nuo ateinančių metų sausio 1 d. gyvulių laikytojai, veterinarijos gydytojai ir kiti duomenų teikėjai nebegalės suvesti duomenų apie ūkinių gyvūnų judėjimą ir kaitą, jei nebus pažymėtos jų laikymo vietos (tvartai) geografinėje sistemoje. Todėl dar šiemet būtina į duomenų bazę suvesti gyvulių laikymo vietų koordinates.

Nuo šių metų liepos mėnesio ūkinių gyvūnų registro informacinė sistema informuoja gyvulių laikytojus trumposiomis SMS žinutėmis apie nepraneštus ar vėluojančius išvežimus bei atvežimus. Šios žinutės sugeneruojamos automatiškai. Todėl būtina patikslinti laikytojų mobiliųjų telefonų numerius ir suvesti juos į ūkinių gyvūnų registrą, taip pat reikėtų patikslinti pašto indeksus ir atsiskaitomųjų sąskaitų numerius.

Dėl duomenų tikslinimo, laikymo vietų koordinačių suvedimo gyvulių laikytojai turi kreiptis į privatų veterinarijos gydytoją, ar į Širvintų valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą. Primename, kad visus ūkinių gyvūnų būklės pasikeitimo, įvykių registravimo duomenis į registrą būtina suvesti ne vėliau kaip per 7 dienas. Pranešimų apie įvykių registravimą popierinį variantą ar elektroninėje laikmenoje būtina saugoti ne trumpiau kaip trejus metus po paskutinio įvykio registravimo. „Nesilaikantiems šių reikalavimų bus peržiūrimos ar visiškai panaikinamos išmokos. Be to, kiaulių laikytojams norime priminti, jog laikomų kiaulių skaičių privaloma deklaruoti kiekvieno ketvirčio pirmą mėnesį“. Kilus klausimams, skambinti tel. 8 382 57190.

VMVT Širvintų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausioji veterinarijos gydytoja-inspektorė Stasė Saidienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*