Naujausios žinios

„Interviu su šlykštukais“

Bagaslaviškio vaikų dienos centro informacija

Bagaslaviškio dienos centro vaikai tapo „LABAITEATRAS“ partneriais Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos remiamame neformaliojo vaikų švietimo projekte „Žaidžiame teatrą – pažįstame pasaulį“. Lapkričio mėnesį įvyko šis susitikimas. Buvo vykdomos įvairios veiklos: kūrybinės scenografijos dirbtuvėlės su teatro dailininke-scenografe Roberta Poškaite, interaktyvus edukacinis spektaklis (aktorės Agnė Sunklodaitė, Viola Klimčiauskaitė), projekto kūrėjų diskusija su vaikais bei jų ugdytojais.

Susitikimas prasidėjo nuo vaidinimo „Interviu su šlykštukais“. Patys aktoriai pristato šį spektaklį taip: „Mes visi bijome. Ir vaikai, ir suaugę. Kai augam – mūsų baimės auga kartu su mumis. Arba mažėja, nes mes tampame didesni. Tačiau jos niekur neišnyksta. Keisčiausia, kad aplink mus gyvena daugybė padarėlių, kurie irgi labai mūsų bijo. O mes bijom jų. Bijom, nes nepažįstam, nežinom, ką jie galvoja, apie ką svajoja, ar mėgsta dainuoti? Todėl pavadinome tuos baisius nepažįstamuosius „šlykštukais“ ir net paėmėme iš jų interviu.“ Vaikai kartu su aktoriais tyrinėjo „šlykštukų“ pasaulį. Pasaulį, kuriame gyvena Vorė, Rupūžė, Gyvatė, Sliekai ir kiti nemalonūs padarai. Būtent šio pokalbio (interviu) metu paaiškėjo, kad „šlykštukai“ nėra jau tokie baisūs, ypač, kai su jais susipažįsti. Vaikai aktyviai dalyvavo šiame vaidinime: atsakinėjo į klausimus, dainavo, fotografavo…Ir vis negalėjo atsistebėti, kaip aktoriai gali įsiminti tiek daug žodžių?

Po vaidinimo vyko edukacinės kūrybinės scenografijos dirbtuvėlės. Vaikai buvo mokomi kai kurių rankų teatro gudrybių. Jie ant pirštinių ir kojinių piešė įvairius veikėjus, juos puošė. Buvo puikus bendravimo darbas. Rezultatai buvo nuostabūs. Visi džiaugėsi šia partneryste.

Vėliau aktoriai šiltai bendravo su vaikais, vadovais. Kilo daug klausimų, pasisakymų, pokalbių, išsakyta įvairių nuomonių… Tačiau atėjo laikas atsisveikinti. Vaikai nusifotografavo kartu su aktoriais, padėkojo jiems ir išsakė norą dar kartą susitikti.

Nuoširdžiai dėkojame „LABAITEATRAS“ aktoriams, jų vadovui.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*