Naujausios žinios

Ir kas galėjo pagalvoti…

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.lol.it

Jonė LIEPONĖ

Ir kas galėjo pagalvoti, kad Širvintų rajonas taps pats populiariausias rajonas „Dviračio žinių“ laidos reportažuose. Šios laidos kūrėjai ne tik juokingas scenas kuria apie mūsų išrinktuosius, gal tiksliau būtų pasakyti – išrinktąsias, bet net ir dainas. Esu ne kartą iš vienos pop žvaigždės lūpų girdėjusi, kad bloga reklama taip pat yra reklama. Ji teisi, ir bloga reklama yra net populiaresnė nei ta teigiama, geroji žinia ar reklama.
Štai paskutiniame „Dviračio žinių“ reportaže apie Širvintas dvi puikiai atrodančios moterys gvildeno etikos bei estetikos temą. Tik viena iš jų net nesuvokia, kas ta etika, o ir estetiką supranta vienareikšmiškai. Ne kartą vienas išmintingas pažįstamas žmogus man sakė, kad ne drabužis žmogų puošia, o žmogus drabužį. Kuo žmogaus elgesys su kitais šlykštesnis, tuo jo kūnas yra atgrasesnis.

Paklausiau interviu per žinių radiją apie ketinamą įvesti Širvintų rajone tiesioginį valdymą ir pagalvojau, kad viena iš mūsų išrinktųjų, matyt, nežino ne tik, kas yra etika, bet kas yra gėda ir sąžinė net girdėjusi nėra. Drąsiai ir be mikčiojimų ji kalba, kokie opozicijos kandidatai neva niekadėjai, neetiški, o dar ir nuodėmingi. Va vienas neva buvo teistas ir nuteistas už šmeižtą. Tik kažkaip neužsimena apie tai, jog būtent jos komandoje tas žmogus praėjusią kadenciją dirbo ir būtent iš jos daugumos komandos buvo pašalintas. Tas pats ir su kito kandidato teistumu. Merė radijuje visai Lietuvai teigia, kad opozicijos kandidatas buvo teistas ir visi neva tai žino, kodėl ir už ką. Bet aš būsiu ne iš tų „visų“ ir pasakysiu, kad nežinojau ir iki šiol nežinau, nei už ką, nei kodėl. Be to pats kandidatas teigė, kad jis neteistas ir net gali įrodyti tai pateikdamas dokumentą. Nesuprantu, kam ir kodėl reikia taip meluoti?
Liūdna klausyti aukščiausios mūsų galvos, kuri dėl savo nepasisekusių vaikiškų žaidimų „myliu-nemyliu“ Tarybos posėdžiuose kaltina viską aplink. Teko neoficialiuose pokalbiuose išgirsti įvairių intriguojančių ir subtilių pasakojimų apie pačią mūsų aukščiausiąją galvą, bet negirdėjau, kad kažkuris supykęs opozicijos narys nors žodeliu užsimintų apie oponentės jaunystės šėliones. O va pati didžioji mūsų galva, matyt, savo knygelėje susirašiusi visas opozicijos narių nuodėmes nuo gimimo iki šių dienų. Kas be priežasties praleido pamokas, kas buvo nepaklusnus mokykloje, kas išsiskyrė, kas dar kokią nuodėmėlę turi. O jei neturi, tai bus pasistengta išprovokuoti, apgauti ir pakišti kažką, kas išprovokuotų neapgalvotą veiksmą ir štai jums šantažo įrankis jau rankose.

Aš tikiu, nors mūsų išrinktosios niekaip nesuvokia, kad kada nors jos su savo darbeliais prieis liepto galą, o su savimi prie to liepto krašto atsives ir visus pakalikus. Merė pasisuks ant kulniuko ir pirmyn į Vilnių, o ką tiems žmonėms daryti, kurie aklai tarnavo ir jos nurodymus vykdė, kaip atgauti pasitikėjimą likusia bendruomenės dalimi.
Sklando kita šio skandalo versija. VBS (viena boba sako) tarnyba pranešė, kad Lietuvoje garsiai eskaluojamas veiksmas buvo gerai apgalvotas ir sąmoningas. Opozicijos siūlomų Etikos ir Antikorupcijos primininkų Tarybos dauguma netvirtino tiek ilgai tam, kad atkreiptų į save žiniasklaidos dėmesį ir dar kartą gautų nemokamą išėjimą į eterį. Sakysite, kam to reikia. O gi pasikartosiu, bloga reklama vis tiek yra reklama. 2020 m. spalio 11 d. mūsų laukia Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai. Ir tikrai gali būti, kad mūsų valdžios moterys užsimojo į aukštesnius postus ir jų jau nebetenkina nerenovuoti Savivaldybės rūmai. Čia kaip toje pasakoje apie žveją ir žuvelę. Kvailys buvo senis, tarnavo savo senei beatodairiškai ir štai liko pats su diktatoriška sene prie suskilusios geldos. Kad tik mums taip nenutiktų, ko mums visiems linkiu.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*