Naujausios žinios

Ir vėl mokomės iš geriausiųjų

Laura Kirtiklienė

„Širvio“ redakcijos komanda spalio 1 d. vakarą sulaukė vieno iš geriausių Lietuvos žurnalistų, Info TV laidos „Infodiena“ vedėjo Viktoro Jakovlevo dėmesio.

Portalo „Širvis“ žurnalistai pastaruoju metu susidomėjo Info TV laida „Infodiena“. Šioje laidoje nuo 2013 m. kovo 27 d. darbuojasi du profesionalūs žurnalistai – Rasa Tapinienė ir Viktoras Jakovlevas, kuriems kasdien tenka parengti visuomenei aktualias temas, kalbinti politikus ir kitų sričių atstovus. Žinodami, kad Viktoras Jakovlevas yra kalbinęs Širvintų rajono savivaldybės merę Živilę Pinskuvienę, kreipėmės į jį pagalbos ir patarimo, kaip prakalbinti Širvintų rajono savivaldybės ir Administracijos, Savivaldybei priklausančių įmonių, biudžetinių įstaigų vadovus ir darbuotojus, kaip suformuluoti klausimus, ką turi žinoti kiekvienas žurnalistas prieš eidamas imti interviu, ką daryti, kad vadovai nustotų ignoruoti piliečių žiniasklaidos atstovus ir, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pakeitimo įstatymu, suteiktų visuomenei reikiamos ir naudingos informacijos.

Pats Viktoras Jakovlevas žurnalistikos studijas baigė 2007 m. Vilniaus Universitete, Žurnalistikos fakultete. Nuo 2005 m. dirbo LRT radijuje. 2008 m. pripažintas geriausiu nacionalinio radijo darbuotoju ir dusyk už dokumentines laidas buvo apdovanotas Lietuvos radijo ir televizijos komisijos steigiama „Pragiedrulių“ premija. Rengė reportažus anglų kalba nacionaliniam Vokietijos transliuotojui „Deutsche Welle“. Baigė Europos transliuotojų sąjungos radijo dokumentikos mokyklą „EBU Master School on Radio features“. 2011–2013 m. dirbo radijo stočių „M-1“ grupės žinių tarnyboje. Žinodami turtingą žurnalisto patirti, pasirodo, neapsirikome į jį kreipdamiesi.

Vytenis Dapkevičius ir Viktoras Jakovlevas

Vytenis Dapkevičius ir Viktoras Jakovlevas

Susitikimo metu žurnalistas labai atidžiai išklausė esamą mūsų – piliečių žurnalistikos atstovų – situaciją. Kalbėdamiesi atkreipėme dėmesį į tai, kad Širvintų rajono visuomenei dar svetima pilietinė žurnalistika, nes ilgus metus skaitytojų dėmesį yra sukaustę neapolitiški laikraščiai „Širvintų kraštas“ ir „Krašto naujienos“. Viktoras Jakovlevas buvo sužavėtas, kad portalo „Širvis“ žurnalistai, dirbdami savo kasdienį darbą, dar skiria savo laisvo laiko piliečių žiniasklaidai, savanoriškai rašo straipsnius, kuriuos įdomu skaityti. Anot žurnalisto, matyti, kad prieš rašant straipsnius, nuodugniai patikrinama informacija. Taip pat svečias pagyrė, kad portalo „Širvis“ straipsniai ar trumposios žinutės papildomos vaizdo ir garso reportažais. Anot jo, tai įrodymas, kad mūsų informacija yra neiškreipta ir teisinga. Be to, žurnalistas padrąsino ir toliau taip daryti, ypatingai filmuoti Tarybos posėdžius, nes Širvintų rajono savivaldybė yra viena iš nedaugelio, kurios posėdžiai dar nefilmuojami. Dar žurnalistas atkreipė dėmesį, kad portalas „Širvis“ neapkrautas ir estetiškas. Taip pat svečias paaiškino, kaip sudominti respublikinę žiniasklaidą, kaip kalbėtis su valdžios atstovais. Žinoma, jis labai stebėjosi, kad „Širvio žurnalistai yra Savivaldybės vadovų ignoruojami, nes tokio precedento dar nėra buvę Lietuvoje. Be to, Viktoras Jakovlevas pripažino, kad Širvintų rajonas yra labai gerai žinomas respublikinei žiniasklaidai per merę Živilę Pinskuvienę, pagarsėjusią savo veikla. Žurnalistas paskatino ir toliau viešinti Širvintų rajono savivaldybės ir Administracijos bei Savivaldybei priklausančių įmonių, biudžetinių įstaigų ir jų vadovų veiklą, priimtus sprendimus. Padrąsino neužsisklęsti, nepasiduoti įbauginimams ir būti atkakliems žurnalistams.

„Širvio“ redakcijos atstovai taip įsitraukė į diskusiją su žurnalistu Viktoru Jakovlevu, kad nepastebėjo, kaip praėjo dvi valandos. Svečiui esame labai dėkingi už mums skirtą laiką ir naudingus patarimus.

2 Comments on Ir vėl mokomės iš geriausiųjų

  1. Norint tapti žurnalistu, reikia bent ketvertą metelių studijuoti Vilniaus universitete žurnalistiką. Tai Jums įrodė kalbintas ponas. Visiems kitiems skelbtis žurnalistais, švelniai tariant, mažų mažiausiai nekorektiška. Poliklinikoje pabendravę su gydytojais netampame gydytojais.

  2. P. Jo, tikriausiai žinote, kad tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse žurnalistais ir redaktoriais dirba ne tik žurnalistikos, bet įvairiausias studijas baigę žmonės – studijavę istoriją, teisę, lietuvių kalbą, pedagogiką, inžineriją, socialinį darbą, programavimą, mediciną, filosofiją, tarptautinius santykius ir politikos mokslus, ekonomiką, agronomiją, įvairiausius dalykus. Pradėjęs dirbti žurnalisto darbą mokaisi visą gyvenimą. Tie, kurie studijavo tik žurnalistiką, skatinami rinktis papildomas studijas. Norint būti žurnalistu, svarbiausia domėtis tuo, kas vyksta aplink, suvokti viešojo intereso svarbą, mėgti rašyti, domėtis tuo, kas rūpi žmonėms, tikrinti informaciją, turėti atkaklumo, ieškoti kuo daugiau jos šaltinių, laikytis Visuomenės informavimo įstatymo ir Etikos kodekso. Taip pat dar reikia drąsos. Štai ir Jūs – rašote, vadinasi, rašyti mėgstate. Vieną dieną galbūt išdrįsite ir savo vardu pasirašyti. Svarbus žingsnis :) Šiuolaikinės technologijos suteikia naujų galimybių piliečiams, norintiems tapti žurnalistais. Tokių iniciatyvų kaip „Širvis“ vis daugėja Europoje, Kanadoje, JAV, Ispanijoje. Kuo daugiau informacijos turi piliečiai, tuo jie stipresni, tuo daugiau skaidrumo ir demokratijos, tuo mums visiems – ir Jums – geriau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*