Naujausios žinios

Išbandymai valdžia

Ar tik mūsų valdžia nepradėjo ruoštis vienam, plačiai žinomam, paradui, kad vaivorykštės spalvomis seną sandėliuką numargino? Ai, tiek to, tegul margina. Savininkams pasisekė, patiems naujinti nereikės, dėl to neprieštarauju. Turiu apie ką galvoti ir be to garsiojo parado. Vis mąstau: kandidatuoti, ar ne? Pliusų daug: garbė, įtaka, solidi alga, apie kanceliarines išlaidas jau nė nekalbu. Ir kadencijai pasibaigus, jei, neduok Dieve, antrą kartą neperrinks, irgi nepražūsiu. Štai dabar, kadenciją baigiantis Seimas jau būsimas solidžias kompensacijas apsiskaičiavo, tikrai neprapuls, badauti neteks. Yra ir minusiukas nedidelis. Sako, neperrinktiems seimūnams sunku susirasti darbą, todėl ir išeitines kompensacijas solidžias pasiskiria ir išsimoka. Tai dabar mąstau, kodėl jiems sunku įsidarbinti? Keletą metų valstybę valdyti sekėsi, o rasti darbo nesiseka. Gal jie per tuos metus nesąmones krėsdami visiškai atbunka ir normaliam darbui pasidaro nebetinkami? Tai negi aš, kadenciją Seime prastūmęs, pamiršiu, kaip dera varpais skambinti? Jei taip, tai nenoriu aš tos valdžios. Ji – dalykas laikinas, o varpininko profesija – visam gyvenimui. Nebūsiu savame rajone reikalingas, emigruosiu į kitą. Štai Rokiškio rajone, skaičiau, išradingi žmonės neveikiančioje vandens nugeležinimo patalpoje įsirengė koplyčią, o ant seno (dailiau renovuoto nei mūsiškis vaivorykštinis sandėliukas, pats mačiau nuotraukas) vandens bokšto užkėlė varpinę. Matote, kokie ten žmonės gyvena, jokio pastatėlio be naudos nelaiko. Nenoriu net pradėti vardinti, ką mes galėtume įrengti apleistų patalpų vietoje – netilptų viskas laikraštin, tiek idėjų turiu. Tokie „palociai“ nyksta: buvęs fabrikas, buvusi parduotuvė, buv… Ką čia bevardinsi tuos apleistuosius, kai renovuoti ir sutvarkyti dyki stovi. Užrakinti, uždaryti, kai kur jau išdaužytais langais puikuojasi. Ir ne kokios vandenvalos stotys, o mokyklos, bibliotekos, bendruomenės namai. Ir mano varpinė.

Tai tokios kandidatavimo tokelės. Nežinau, kaip jums atrodo, mielieji, bet aš manau, kad toks žmogus kaip aš – tai tinkamiausias kandidatas valdžion. Jokiai partijai nepriklausau, vienas kaip pirštas esu, jokių šeimyninių klanų nedarbinsiu, būsiu netipiškas valdžios atstovas. Štai pas mus dabar visi šnabždasi, o drąsiausi garsiai rėkia, kad klesti šeimyniniai klanai ir darbinami tik vienos partijos atstovai. Rado kuo stebėtis, matai. Atsidėkojimo mada ne dabar atsirado ir tikrai ne šios valdžios išrasta buvo. Tiesiog mūsų valdovė nori atsidėkoti kiekvienam nors mažumėlę prisidėjusiam prie jos triumfo žygio. O dar kliuvinių visokių pasitaiko. Štai norėjo pačią ištikimiausiąją vasalę prie savęs laikyti, patarėja padaryti. Ir padarė, bet tik vienai dienai. Mat išaiškėjo, kad bemokslė toji ištikimoji, netinka tokių pareigų eiti. Ir teko ją nuo širdies atplėšti, už valdžios centro ribų įdarbinti ir įpareigoti naujienas iš ten teikti. Teko, žinoma, kai ką į šalį patraukti, kad vieta būtų laisva, kaipgi kitaip. O galėjo ir kitaip padaryti, tiesiog nupirkti ištikimajai mergelei reikalingą diplomą ir reikalas būtų išspręstas. Sakysite, pinigų nėra? Vienam kitam diplomiukui surasti galima, gal net iš fondo „Dovana miestui“ paimti. Sakysite, tokios merginos ne dovana? Dauguma vyrų (taip pat ir aš) su jumis nesutiktų. Jaunos, gražios ir partijai ištikimos – tokios visada dovana. Ir apskritai, nupirkti visiems naujai įdarbintiems naujus diplomus ir dings visos problemos dėl kompetencijos ir išsilavinimo. Valdove dėtas, pirkčiau tuos diplomus visiems iš eilės. Tik kabinetuose ant sienų tokių geriau nekabinti – gali išaiškėti, kad diplomas netikras.

Tai štai, remkite mane kelyje į valdžios olimpą. Giminių neturiu, tad darbinsiu padėjėjais ir patarėjais visus, geranoriškai padėjusius. Kuo daugiau nulių paramos sumoje, tuo dėkingesnis būsiu, patikėkite. Kitą savaitę pokalbį pratęsime, rimtai ruoškitės. Iki pasimatymo!

Jūsų Varpininkas

1 Comment on Išbandymai valdžia

  1. svarbiausia atvira širdis ir geri norai:)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*