Naujausios žinios

Išgyvenom, išgyvensim

Asociatyvi nuotrauka Šaltinis: www.manonamai.lt

Ne pirmą kartą „Širvio“ redakcija gauna miesto gyventojų laiškų dėl didelių mokesčių už butų šildymą. Vienu iš jų kviečiame susipažinti (tekstas nepakeistas).

„Kai kurių Širvintų miesto daugiabučių namų gyventojai apstulbo gavę sąskaitas už šildymą praėjusių metų gruodžio mėnesį. Nors jau ir už lapkričio mėnesį kaina už šildymą pagal buvusią oro temperatūrą buvo didelė, tai gruodžio mėn. išaugo iki 40 proc., arba, kitaip tariant, pasiekė kosmoso aukštumas. Pvz., dviejų kambarių (plotas 52 m2) butui už lapkričio mėn. 59 eurai, o už gruodį jau 84 eurai, nors oro temperatūra tais mėnesiais labai mažai skyrėsi: naktimis vos keli laipsniai šalčio, dienomis gi pliusinė temperatūra. Kyla klausimas: biokuras (ypač perkamas iš Baltarusijos) atpigo 3 kartus, o mokestis už namų šildymą išaugo neproporcingai daug. Baisu net pagalvoti, kiek reikės mokėti už šių metų sausį, kai šaltis siekė 25 laipsnius. Čia išryškėja aiški politika. Taip sunkiai judant renovacijos vežimui (Respublikoje renovuota vos 8,7 proc. būtinų renovuoti namų), Širvintose sugalvota paspausti nepaklusniuosius, kuriuos privilioti renovacijai reikia daug teisėtų ir neteisėtų pastangų, kankinti gyventojus, landžiojant po butus, kol parklupdys.

Nenutrūksta šilumininkų vizitai į namų šilumos punktus, vis reguliuoja temperatūrą savo naudai, siekiant vis didesnio pelno. Tai kam tada reikalingi nuotoliniai šilumos davikliai?

UAB „Širvintų šiluma“, kaip daugiabučius namus administruojanti įmonė, privalo prieš šildymo sezoną apžiūrėti namų rūsiuose esančių langelių būklę. Tam darbui daug laiko skirti nereikia, jį gali atlikti ir šilumos apskaitos skaitiklius kontroliuojantys darbuotojai. Dabar gi kiekviename name rasime išdaužytų, neužsidarančių, o kartais ir specialiai atvertų langelių, kad vėdintųsi viena kopūsto galva ir penki burokai. Dar atsiranda tokių išmintingųjų, kurie mano, kad rūsys nešildomas, ten nėra radiatorių, tai kam uždarinėti rūsio langus. Tas pats ir ką tik renovuotuose namuose. Tai būdinga kompensaciją gaunantiems asmenims. Aišku, bus pasakyta: „Kalti patys gyventojai“, bet netvarkingieji į kaimynų pastabas nereaguoja, o juos sudrausminti administruojančios įmonės pareiga. Juk mes mokam jiems mokesčius už administravimą ir priežiūrą.

Nerenovuotuose namuose šilumos temperatūra siekia pliusinius 22–24 laipsnius.O tai jau komfortinė šiluma ir ji yra brangesnė. Šilumos ūkis turi didelį pelną, kurį naudoja ne tik šilumos ūkio atnaujinimui, bet ir savo darbuotojų išvykoms, priedams prie atlyginimų, premijoms ir kt. UAB darbuotojai džiaugiasi, kokie geri vadovai, veltui nuvežė į koncertą, ekskursiją. O už kieno pinigus jie nuvežė? Už savo? Ne, už visų mūsų, mokesčių mokėtojų. UAB „Širvintų šiluma“ pavaldi rajono Savivaldybei, todėl ji remia jos organizuojamus rajono renginius. Juk reikia tūkstantinių sumų švenčių vedėjams, atlikėjams, besaikiams apdovanojimams, fejerverkams, lemputėms, girliandoms ir kitoms neskoningoms miesto dekoracijoms. Aišku. Didieji miestai ir gerai besitvarkančios Savivaldybės gali sau leisti tokių lėšų švaistymą, o nykštukinei Širvintų savivaldybei, kur didelė bedarbystė, naujos darbo vietos nekuriamos, reikėtų pinigus skirti svarbesniems reikalams. Bendrovės pelnas galėtų būti panaudojamas mokesčių mažinimui.

Nuo š. m. sausio 1 dienos pabrango elektra ir dujos. Vyriausybė ketina peržiūrėti ankstesnės Vyriausybės suteiktą 9 proc. PVM būsto šildymui lengvatą. Todėl, padidėjus PVM, šiluma pabrangs. Gal reikėtų Savivaldybei lenktyniauti su kitomis savivaldybėms ne dėl gražiausios Kalėdų eglutės, o dėl mažiausios kainos už šildymą. Gal tada žmonėms nereikėtų nulenkus galvą prašyti skolas už šildymo sezoną išdėstyti per visus metus. Žmonėms belieka svajoti ne apie orų gyvenimą, o apie tai, kaip išgyventi.

Šilumos vartotoja V. Kasiulynienė“

1 Comment on Išgyvenom, išgyvensim

  1. Šiuo metu Živilė Pinskuvienė tvarko gydytojus, kurie jai nepakluso. Rašo straipsnius apie mūsų rajono gydytojus, kokie jie netikę, nemoka paspausti „varnelės“ užregistruojant pasveikusį žmogų. Ką jinai daro, kad rajone būtų pagerintos medicininės paslaugos gyventojams? Nieko. Pati nesupranta, kad jinai parodo, kokia betvarkė rajone. Tai jinai Vilniaus oro uoste tvarką daro, tai kviečiasi KK2 pasirodyti. O, kai reikia padidėti rajono gyventojams, pagalbos jokios. Dabar daugiabučių gyventojai atsipeikės, įvertinant Pinskuvienės darbą, patyrę tokias dideles išlaidas už šildymą. O galėtų dalį išlaidų padengti ir savivaldybė.Juk 2020 m. rajono biudžetas siekė 28 000 000 (Dvidešimt aštuoni milijonai Eur!!!!) Eur. Pinskuvienė jau šiandien ruošia sau reklamą ateinantiems rinkimams (televizija, straipsniai su nuotrauka). Nors tos problemos,kurias ji kalba ji kyla iš jos vadovaujančio rajono.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*