Naujausios žinios

Įspūdinga krepšinio pirmenybių finalinė diena

Kovo 26 d., Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos sporto salėje vyko paskutinės 2016 metų Širvintų rajono vyrų krepšinio pirmenynių varžybos.

Kovoje dėl 7-8 vietų „Raudonųjų velnių“ komanda lengvai, rezultatu 94:64, nugalėjo Širvintų gimnazistus ir užėmė septintąją vietą (pernai buvo sidabriniai prizininkai). Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Aivaras Četrauskas – 30, Arnoldas Juchnevičius – 25, Paulius Smažinas – 17.

Pralaimėjusiems Ignas Kružikas pelnė 25, Dominykas Kisielius – 18 taškų.

Dėl 5–6 vietų žaidė Musninkų „Radvilos“ ir „Savi“ komandos. Tris kėlinius vyko apylygė kova. Ketvirajame kėlinyje „Radvilos“ krepšininkai, vadovaujami kūno kultūros mokytojo Raimundo Petroko, padidino apsukas ir pavargusius „Savi“ krepšininkus nugalėjo rezultatu 89:72. Nugalėtojams daugiausiai taškų pelnė Tautvydas Milašas – 27, Žygimantas Čižius – 26, Domantas Rolis – 20. Pralaimėjusiems – Remigijus Rozmanas – 27, Laimis Judeikis – 23 taškus.

Rungtynėse dėl bronzos medalių Čiobiškio „Pykuolio“ krepšininkai žaidė su „Senosiomis žvaigždėmis“. Nuo rungtynių pradžios pirmavo čiobiškiečiai, „Senųjų žvaigždžių“ komandos krepšininkai įnirtingai vijosi. Rezultatas po pirmojo kėlinio buvo 24:15. Po antrojo kėlinio „Pykuolio“ krepšininkai įgijo 23 taškų persvarą (65:42) ir visiems tapo aišku, kad bronzos medalių likimas išspręstas. Galutinis rungtynių rezultatas – 114:92. Nugalėtojams taškus 28 pelnė Eimantas Kriaunaitis, Domas Oleinikas – 16, Giedrius Grinius – 15, Tautvydas Amankevičius – 13, Tomas Kanopka – 10,Karolis Penkauskas – 9, Regimantas Mažrimas – 7, Kęstas Paulauskas, Ernestas Čepkauskas, Ažuolas Kazlauskas ir Regimantas Šimanskas – po 4 taškus. Pralaimėjusiems daugiausiai – 34 taškus, pelnė Aurimas Juchnevičius ir Tautvydas Smailys – 27 taškus.

Kovoje dėl aukso medalių žaidė daugkartiniai rajono čempionai UAB „Alekniškis“ ir „Sparta“. Rungtynės buvo gražios, permainingos, rezultatyvios. Pirmąjį kėlinį Dariaus Čiutos (du kartus Pasaulio krepšinio trijulių čempiono) vedami, rezultatu 31:27 laimėjo „Spartos“ krepšininkai. Gausiai susirinkę žiūrovai, palaikę „Spartos“ komandos žaidėjus, pradėjo galvoti, kad galbūt šiais metais UAB „Alekniškis“, daugkartiniai pirmenybių čempionai, pagaliau bus įveikti.

Antrame kėlinyje Roko Rolio (11 tšk.), Mariaus Dubininko (8 tšk.) ir Oto Majero (5 tšk.) pastangomis „Alekniškis” išsiveržė į priekį – 56:48.

Trečiame kėlinyje spartiečiai sukruto ir pradėjo įnirtigai vytis varžovus. Gerai žaidė Andrius Kvakšys (8 tšk.), Gražvydas Balsevičius, Robertas Savickas (po 6 tšk.), Mindaugas Staniulis (5 tšk.). „Alekniškio“ komandoje – Otas Majeras (8 tšk.), Tautvydas Bilotas (7 tšk.), Tautvydas Pečiulis (4 tšk.). Pasibaigus rungtynių laikui, UAB „Alekniškis“ pirmavo 81:78.

Ketvirtame kėlinyje UAB „Alekniškio“ krepšininkai šiek tiek atitrūko ir nežymia persvara pirmavo. „Spartos“ komandoje penkias pražangas gavo Mindaugas Staniulis, Robertas Savickas ir Gediminas Mateika. Žiūrovams atrodė, kad spartiečiai rimčiau nebesipriešins. Tačiau kritiniu momentu iniciatyvą į savo rankas perėmė Gražvydas Balsevičius. Jis žaidė rezultatyviai (12 tšk.) ir, likus iki rungtynių pabaigos apie 20 sekundžių, galėjo iki minimumo (buvo 98:95) sumažinti rezultatą, tačiau iš po krepšio nepataikė…

Rungtynių pabaigoje „Spartos“ krepšininkai naudojo klasikinę pralaiminčios komandos taktiką (sąmoningai prasižengdami), tačiau „Alekniškis“ pataikė baudas ir po daugelio metų nelengvai iškovojo pergalę rezultatu 106:99. Nugalėtojams 34 taškus pelnė Rokas Rolis, Otas Majeras – 26, Marius Dubininkas – 19, Tautvydas Bilotas – 15, Tautvydas Pečiulis – 11, Julius Jasiukevičius – 1. Komandoje žaidė ir Arūnas Majeras, Domas Tamašauskas, Tomas Zapolskis, Artūras Adomavičius, Ričardas Černiauskas ir Karolis Petkūnas.

Pralaimėjusiems Gražvydas Balsevičius pelnė 35, Darius Čiuta – 21, Robertas Savickas – 14, Andrius Kvakšys – 10, Mindaugas Staniulis – 7, Edmundas Sladkevičius – 5, Aivaras Grygelevičius – 4, Gediminas Mateika – 3 taškus. Komandoje žaidė ir Mantvydas Balsevičius, Giedrius Kvakšys.

Krepšininkus sveikino ir apdovanojimus teikė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė. Visi IV–VIII vietas užėmusių komandų žaidėjai buvo apdovanoti asmeniniais prizais. Prizines vietas laimėjusioms komandoms įteiktos gražuolės taurės, prizai, žaidėjams – medaliai.

Geriausi komandų žaidėjai buvo apdovanoti specialiais prizais:

Otas Majeras (UAB „Alekniškis“), Darius Čiuta („Sparta“), Giedrius Grinis (Pykuolis“), Aurimas Juchnevičius („Senos žvaigždės“), Tautvydas Milašas („Radvila“), Remigijus Rozmanas („Savi“), Paulius Smažinas (Raudonieji velniai) ir Domantas Chatkevičius (Širvintų LSGG).

Rezultatyviausio žaidėjo titulas ir prizas atiteko Rokui Roliui (UAB „Alekniškis“), per 5 žaistas rungtynes pelnusiam 209 taškus.

Krepšinio tritaškių metimų varžybas laimėjo Gražvydas Balsevičius („Sparta“), per 1 minutę pataikęs 17 metimų.

„Oro karaliaus“ prizą laimėjo Gediminas Žitlinskas („Raudoni velniai“), nustebinęs žiūrovus įspūdingais triukais (peršoko per savo brolį Giedrių ir įdėjo kamuolį į krepšį).

Varžybose dėl 3–4 vietų ir dėl 1–2 vietų teisėjavo teisėjai iš Utenos, Aukštaitijos krepšinio lygos prezidentas Audrius Šalkauskas ir Rimvydas Vaitkus.

Rungtynių pertraukų metu šoko Širvintų kultūros centro merginų šokių grupė, vadovė Odeta Žinienė. Žiūrovams ir žaidėjams specialią programą demonstravo šokio grupė „Skillz“ iš Vilniaus.

Gausiai susirinkę žiūrovai dalyvavo atrakcinėse rungtyse ir metimų varžybose.

Organizatoriai dėkoja Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos administracijai už suteiktas patalpas surengti krepšinio pirmenybių varžybas.