Naujausios žinios

Įspūdingos algos ypatingiems žmonėms

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.economictimes.com

Dar nenutilo Širvintų rajono savivaldybės tarybos bei Mero rinkimų aidai. Rinkimų rezultatų neaptarinėsime. Nors praėjusiais metais dar rašėme, kad taupyti ir mažinti išlaidas pažado Savivaldybėje dirbančio aparato išlaikymui mūsų valdantieji neištesėjo, bet, matyt, ne pažadų tesybos rinkėjams labiausiai rūpi.
Šiais metais, po mokesčių reformos įgyvendinimo, pasikeitė atlyginimų dydžiai. Jei praėjusiais metais minimalų atlygį iki mokesčių matydavome 430, tai šiemet rašoma visa asmens uždirbta suma ir tai yra 555 eurai. Pažvelgus į 2019 metų II ketvirčio bei dirbančiųjų ir pareigybių skaičių informaciją, skaičiai atrodo įspūdingai. Širvintų rajono vadovų darbo užmokesčių dydžiai galimai pateikti nepaskaičiavus priedų už viršvalandžius, darbą savaitgaliais ar išvykas į komandiruotes. Atlyginimai pateikti neatskaičius mokesčių.
Mero alga šiemet siekia 3 275 eurus. Širvintų rajono mero alga sparčiai vejasi eilinio Seimo nario algą, kuri siekia 3 356,20 Eur. Kai kur pasigirdusios dvejonės, ar mūsų merė rengiasi kelti kandidatūrą į Seimo narius, bliūkšta. Juk Seimo narys neturi tokios galios bei įtakos rajono žmonėms, kokia naudojasi mūsų didžioji galva, o alga vos 80 eurų didesnė. Skaidriausiosios išėjimas į Seimą būtų logiškai nepaaiškinamas. Bet… Stebint kitus mūsų rajone priimamus sprendimus, kurie aiškiai prasilenkia su logika, visko galima tikėtis. Mero pavaduotojo alga taip pat neatrodo kukli. Ji siekia 2 724 eurus. Mero patarėjas tenkinasi 2 222 eurų atlygiu per mėnesį. Administracijos direktoriaus algos dydis šiemet, skirtingai nuo praėjusiųjų, yra didesnis nei mero. Alga siekia 3 322 eurus. Administracijos direktoriaus pavaduotojo alga šiais metais siekia 2 910 eurų.
Širvintų rajone seniūnų sumažėjo net dviem. Tik nemanau, kad dėl padidėjusių krūvių seniūnai imtų skųstis, nes jų atlygis per mėnesį siekia net po 2 129 eurus.
Skyriaus vedėjo atlyginimas šių metų II ketv. siekė 2 384 eurus. Nuo vedėjų neatsilieka jų pavaduotojai, kurių algos šių metų II ketv. buvo 1 767 eurai. Poskyrių vedėjai šiemet džiaugiasi 2 044 eurų dydžio algomis.
Štai vyriausiojo specialisto pareigybėje sumažėjo darbuotojų skaičius: nuo 27 (2018 m.) iki 22 šiais metais. Jų skelbiama alga yra 1 343 eurai ir tapo didesnė nei vyresniojo specialisto, kuri siekia 1 312 eurų. Praėjusiais metais buvo atvirkščiai. Verta paminėti, kad per metus ir šios pareigybės atstovų sumažėjo dviem asmenimis.
Šiais metais išaugo buhalterių skaičius, kurių vidutinė alga siekia 949 eurus. Išaugo ir Projekto administratoriaus pareigybėje dirbančiųjų skaičius. Šiemet šioje pareigybėje darbuojasi net 5 asmenys, kurie gauna po 882 eurus per mėnesį.
Savivaldybės tarybos sekretorius, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius, archyvaras, dokumentų tvarkytojas, informacinių technologijų technikas ir kitas pareigybes užimantys asmenys šiemet taip pat buvo pamaloninti didesnėmis nei minimaliomis algomis. Mažiausiai liko patenkinti Viešojo administravimo specialisto pareigas užimantys širvintiškiai. Jų alga per metus susitraukė. Mat iki reformos šio specialisto skelbiama alga buvo 934 eurai, o šiemet, po naujos tvarkos įvedimo, skelbiama tik 935 eurų alga iki mokesčių. Tai daugiau nei penktadaliu mažesnė alga, nei buvo skelbiama praėjusiais metais.
Šiemet informacijoje apie darbo užmokestį neteko sutikti teisininko pareigybės, bet į sąrašą vėl grįžo kūriko pareigybė. Deja, vienintelei šiai pareigybei tenka tenkintis nė euru ne didesne minimalia alga.

(Informacija parengta pagal Širvintų rajono savivaldybės tinklalapyje paskelbtą Administracijos informaciją skiltyje „Darbo užmokestis“.)

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*