Naujausios žinios

Istorijos nesuklastosi!

Straipsnis buvo išspausdintas balandžio 11 d. laikraščio „Širvis“ 14-ame šių metų numeryje.

Sveiki, mielieji mūsų skaitytojai! Seniai besisveikinome „Širvio“ redakcijos vardu: šventės, metų pradžia, įvairūs rūpesčiai, „Oskarų“ apdovanojimai ir visi kiti reikalai užgriuvo, bet, viską nustūmę į šalį, skubame labintis ir pasikalbėti, kaip mes ir jūs gyvename. O gyvename iš tiesų labai įdomiu laiku. Laiku, kai gali matyti nueito kelio dalį, atliktų darbų mastus ir rezultatus, įvertinti pažadų tesėjimo garantijas, pagaliau matyti permainas, kaip lengvai keičiamos kepurės papūtus kitos krypties vėjui.

Taigi ir pradėkime nuo nueito kelio. Štai jau daugiau kaip trejus metus atstovaujame nepriklausomai pilietinei žiniasklaidai, rašome ir skelbiame įvairią informaciją, kalbiname mūsų rajono žmones, esame jau žinomi ir Širvintose, ir Lietuvoje. Nebuvo ir nėra lengva, tačiau nesiskundžiame, o džiaugiamės matydami savo įnašą į bendrą demokratijos ir laisvo žodžio puoselėjimo aruodą Širvintų rajone.

Mūsų išrinktieji nuėjo panašaus ilgio kelią, liko mažiau nei metai iki naujų savivaldybių tarybų rinkimų. Kokie jie bus? Ogi tai egzaminas mums visiems, kurie rinksimės geriausius mūsų interesų gynėjus ir atstovus. Ar sugebėsime pasverti ir įvertinti pažadų realumą? Dar turime laiko atlikti namų darbus. Norisi tik pasidžiaugti, kad širvintiškiai drąsėja, kad pagaliau bundame ir žymiai ryžtingiau giname savo interesus, nebebijome pareikšti savo nuomonės, parodyti tikrąją reikalo pusę, kritiškai žvelgiame į viešai deklaruojamą „tiesą“, nepasitikime apgaulinga viešąja informacija. Visgi esame nebeviltiški, visgi nenorime būti mažąja Baltarusija ar Šiaurė Korėja. Norime ir galime būti savo galva galvojantys ir nebijantys valdžiai apynasrį užmauti, jaučiamės laisvos šalies laisvais gyventojais. Visus abejojančius kviečiame būti drąsesniems, aktyvesniems, o „Širvis“ tam tikrai pasitarnaus.

Apie atliktus darbus galime byloti tais pačiais nuveiktais darbais, kalbančiais už save be didesnių komentarų, paaiškinimų. Galime ir gražiais, skambiais žodžiais, iliustracijomis trimituoti ir nelabai ką nuveikti. Bet tai nebaigtinis sąrašas, kaip galima „eiti į liaudį“. Prie merės pateikiamų grandiozinių fotoalbumų, kurie Rajono merės ir tarybos ataskaitomis vadinami, pasirodo, esame pripratę. Visgi, nustebti galime. Nauja 2017 m. fotoalbumo–ataskaitos tendencija – „Trintukas arba nepageidaujami individai“ . Toks pasirinktas informacijos pateikimo būdas verčia suklusti ir atkreipti dėmesį ne tik vietinius, bet ir respublikinės spaudos ir radijo bei televizijos žiniasklaidos atstovus. „Širvis“ savo žurnalistės pašalinimą iš tos žymiosios nuotraukos vertina kaip ypatingą pripažinimą ir išskirtinį dėmesį. Ką kiti galvoja – nesigilinsime. Esmė – pats principas: kaip reikia merei viešai pasirodyti, kad jinai yra visais besirūpinanti, su visais sugyvenanti, visiems gera linkinti, mielai kviečianti į bedrą renginį, bedrai nuotraukai, o po to – trupučiuką „patobulina“ istoriją ir turime, ką norime turėti. Suklastota nuotrauka, švelniai tariant – melas saviems žmonėms, saviems rinkėjams. Jei jau istorines renginių nuotraukas iškraipome, ar galime patikėti ir pasitikėti visa informacija, esančia tame, daugiau kaip dviejų šimtų puslapių, albume. Jei šių metų bėgimo, skirto Lietuvos šimtmečiui, nuotraukos sudėtos, kaip renginių už 2017 metus ataskaitą, tai gal ten ir daugiau yra miglos?!

Merė interviu vienai iš televizijų pasakė, kad kelios nepatenkintos purvasklaidos atstovės savęs nerado nuotraukoje ir sukėlė audrą stiklinėje vandens. Į tai tesinori atsakyti – „Širvis“ nė vienoje savo publikacijoje nepurvino ir kitaip nemenkino valdininkų ar eilinių žmonių. O ir sena liaudies išmintis byloja, kad žmogų suteršia ne tai, kas ateina iš išorės, o tai, kas iš jo vidaus į išorę patenka. Taigi, ar tikrai purvasklaida suteršia merės mundurą, ar…

Na ir dar viena aktualija, neleidžianti užmerkti akis ir to nematyti: permainų vėjai mums atnešė ne tik pavasario šilumą, bet ir naujus politinius darinius Lietuvos padangėn. Ne taip seniai puikavosi plakatas Širvintose su visuomeninio judėjimo „Drauge kurkime Širvintų krašto ateitį“ sveikinimu, o štai dabar toje pačioje vietoje naujas sveikinimas nuo Lietuvos socialdemokratų darbo partijos. Sveikinimai yra gerai, malonu, kai tave sveikina ir parodo dėmesį, o ypač rinkimams artėjant, pasijunti be galo svarbus ir daug galių turintis. Visa bėda tik ta, kad be jokios sąžinės graužaties (gal ta sąžinė tokia skaidri, kad jos net nesimato, būna taip) keičiamos kepurės, o rinkėjams kabinami ilgi ilgi makaronai. Prieš kelerius metus visas fantastiškasis ketvertukas ir palaikančiųjų sąrašas už Darbo partiją galvą guldė ir ištikimybe per rinkimus prisiekė, kiekvieną bent kažką prieš pasisakantį gatavai prie kryžiaus kalė ir nežmogumi laikė. Toks atsidavimas pagarbiai atrodė, iš tikrųjų tokie žmonės buvo verti pagarbos, nes turėjo tvirtus įsitikinimus. Deja, pasirodo, tie įsitikinimai ir dievagojimaisi ištikimybe Darbo partijai taip greitai išgaravo, kaip pagadintas oras vėjeliui papūtus. Dabar šventai visi kaip vienas, nors tikriausi buvo ir nespėjusių, naujam judėjimui prisiekia, bet ne ne, naujas politinio uragano šėlsmas ir visi buvę „-iečiai“, tampa socdemais su Darbo partijos pakraipa. Kažkoks jovalas ir nieko rimto. Kas garantuos, kad šie visi perėjūnai, perbėgėliai prieš rinkimus dar kažkuo nepataps, bandai svarbiausia eiti, kur galva veda, o visi įsitikinimai, vertybės, pasižadėjimai – kam jie įdomūs ir reikalingi. O jie yra labai įdomūs mums, rinkėjams? Jei žmogus keičia savo pažiūras dažniau kaip kojines, vadinasi, nieko rimto iš jo, nes pasitaikius patogesnei progai, bus pasukta lengvesniu keliu, o tu, mielas rinkėjau, žinokis.

Taigi, įvykių iš tikrųjų nemažai, o ir jų reikšmė nemenka. Stebėkime gamtos pokyčius, džiaukimės sugrįžusia šiluma, šypsokimės vieni kitiems, būkime drąsūs ir aktyvūs, ir galiausiai nebūkime žiopliais, kritiškai vertinkime visą gaunamą informaciją, pagalvokime, ar tikrai tuo, ką sužinojau, galiu pasitikėti ir tikėti, ar nebūsiu apgautas ir paliktas ant ledo. Stiprybės ir išminties jums visiems!

„Širvio“ redakcija

1 Comment on Istorijos nesuklastosi!

  1. Pažiūrų keitimas nėra svarbiausia šiems ponams. Jiems svarbiausia – bet kokiais būdais, bele su kuo, kad tik į valdžią patekus. Atsirado nišelė, kuo nepasinaudot.Plakatą pakeisti nėra sunku. Bet kaip sugebama pakeisti savo pasekėjų įsitikinimus? Tai mįslė, kurios niekaip negaliu įminti.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*