Naujausios žinios

Įvardinti kalti dėl situacijos Širvintose

Praėjusią savaitę vykusios spaudos konferencijos metu Širvintų rajono merė ir Administracijos direktorė patikino, kad 37 šunys, su kuriais buvo netinkamai elgiamasi, perduoti laikinai globai trims nevyriausybinėms gyvūnų globos organizacijoms. Konferencijos metu merė įvardino, kad, jos manymu, tai aplaidus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbas, nes prieš dvejus metus šunų veisėjas jau buvo baustas už panašius nusižengimus ir turėjo būti itin akylai stebimas, bet nuo to laiko, jau apie pusantrų metų, jis nebuvo net tikrinamas.

Pati merė spaudos konferencijos metu teigė, kad iki tos dienos, kai ji gavo žinutę dėl savanorių susibūrimo viename rajono kaimų bei atvykusi į vietą kartu su vyru, nebuvo žinojusi, kad tokia situacija gali būti pas gerai žinomą rajono ūkininką. Į klausimus, ar merę bei minėtą ūkininką nesieja kokie nors ryšiai, ji atsakė, kad jokie ryšiai nesieja, ūkininkas jai nėra dovanojęs šuniuko, be to, ji niekada nėra buvusi jo namuose. Į klausimus dėl internetinėje erdvėje pasirodžiusios nuotraukos, kurioje merė su ūkininku ir jo žmona stovi kartu, bei straipsnio apie ūkininko dukrą merės šeimos narių valdomame laikraštyje, tepasakė, kad ūkininkas su ta moterimi, buvusia žmona, jau išsiskyrę.

Visi šunys, kuriuos pavyko pagauti, yra laikinai apgyvendinti SOS gyvūnų, „Klajūno“ bei Beglobių gyvūnų labdaros ir paramos fondo organizacijose, už kurias savivaldybei vieno šuns paros globa kainuos 10 eurų. Šunys tol bus laikinai globojami, kol Teismas nuspręs jų tolesnį likimą. Į gyvūnų globos organizacijų nuogąstavimus, kodėl visi iš ūkininko paimti šunys buvo sučipuoti jo vardu, buvo atsakyta, kad kol nėra kito Teismo sprendimo, visi šunys priklauso nusižengimus padariusiam ūkininkui. Tą pačią dieną „Klajūno“ direktorė Ilma Germanienė viešai transliuojamame vaizdo įraše teigė, kad jai buvo žadėta šunis čipuoti globos įstaigų vardu. Širvintų rajono savivaldybės atstovai konferencijos metu teigė, kad to nei žadėti, nei įgyvendinti negalintys, nes gyvūno savininkas negali būti juridinis asmuo, juo gali būti tik fiziniai asmenys.

Į klausimą, ko bus imtasi, kad savanorių budėjimo vietose buvo palikta daug šiukšlių, buvo atsakyta, kad visą teritoriją savanoriai patys sutvarkė. Taip pat konferencijoje buvo paminėta, kad vaizdo įrašuose bei nuotraukose buvo užfiksuota, kad besibūriuojantys prie ūkininko namų bei ūkinių teritorijų savanoriai buvo be apsauginių kaukių, policijos atstovas atsakė, kad jie laikėsi visų nustatytų reikalavimų, o kurie nesilaikė, buvo perspėti žodžiu. Policijos atstovas spaudai teigė, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal baudžiamąjį kodeksą, kur numatyta bauda, viešieji darbai ar laisvės atėmimas iki vienerių metų. Į klausimą, kodėl policijos pareigūnams buvo nurodyta iš teritorijos išvaryti savanorius ir žurnalistus, policijos atstovas atsakė, kad jų pareiga užtikrinti viešąją tvarką bei asmens privatumą, jie dirbo savo darbą.

Paklaustas, ar nebus pradėti ikiteisminiai tyrimai, ar imtasi kokių nors veiksmų dėl asmens vardo, pavardės bei adreso paviešinimo viešojoje erdvėje bei viešų įžeidinėjimų, policijos atstovas atsakė, kad šiuo metu jokių ikiteisminių tyrimų dėl minėtų nusižengimų nėra pradėta.

Merės teigimu, buvo patikrintos dar keturios vietos, viena iš jų didžiulė veisykla mieste, bet Veterinarijos specialistai nė vienoje jų nenustatė žiauraus elgesio su gyvūnais. Pasak merės, su Žemės ūkio ministerijos departamento direktore bendrauja ir skatina išsiaiškinti, kas ko šioje situacijoje nepadarė.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*