Naujausios žinios

Įvykių sūkuriai

Nomedos Drazdienės piešinys

Sveikinu jus visus, mielieji, su geguže, gražiausiu metų mėnesiu. Kaip kvepia, kaip žydi viskas aplinkui, o dar ir švenčių gausa – štai darbo žmonių šventė leido bulves pasodinti, motinos dienos proga mamai gėlių įteikti, bažnyčioje majavos prasidėjo, vienu žodžiu gyvenimas virte verda. O ir mūsuose, brangieji mano, įvykių gausa verčia paskubėti ir juos visus apžvelgti, kol atmintis nekrečia pokštų.

Taigi, mūsuose jau surikiuota visa valdžia, taip sakant sudėliota į lentinėles, kas kuo užsiiminės (nors dar kokių pasistumdymų žemesniuose administracijos sluoksniuose neišvengsime, juk reikės kažkaip atsilyginti už rinkimus). Reikia pasidžiaugti, kad valdžia ryškiai moteriška, be jokių priemaišų, turiu ašai galvoje – vyrų. O jau kokių moterų, per visą Lietuvą tokių ir su žiburiu nerasi, viena už kitą dailesnė, lieknesnė, o jei kuriai dar trūksta iki to idealo, tai pasėdės ant vandens be duonos ir bus priimta į elitą. Mintiju ašai, kad mūsų karalystėje mados aiškiai diktuojamos ir visos dailiosios lyties atstovės turi į ką pasilygiuoti. Ašai vis menu aną kadenciją, ten tokio spindesio nebuvo, gal todėlei visur kur dalyvaudavo tik valdovė skaidriausioji ir direktorė. O va dabar prašom, vyko kokie nors eiliniai, jau šiek tiek nusibodę padėkojimai, apdovanojimai valdovės pasirašyti, ir naujoji vicė sukiojosi ,ir naujoji pavaduotoja kalbas rėžė. Vargšėms buvusioms tik įsikąsti į vieną vietą turbūt norisi, bet čia jau nieko nepadarysi – gimęs šliaužioti, skraidyti negali.

Kitas, daug kur, o ypač valdiškame rupore, aptarinėjamas įvykis – vieno Tarybos nario piršto padėtis duodant priesaiką. Ale ką ir bepridėti, misliju, kur tatai matyta, kad jau tokie rimti dalykai ant mūsų karalystės dedasi, tai reikia ir manajam trigrašiui išlįsti. Svarstau, mielieji, jei jau pirštas netaip ar ne ten padėtas sukelia tokius rūpesčius ir tiek dėmesio, kad vos duota Tarybos nario priesaika gali tapti negaliojančia, tai reikia labai gerai pakartoti praeitą kadenciją valdovės duotas pamokas, na kad ir šitą: be josios (valdovės skaidriausiosios) žinios nė lapas nuo medžio nenukrenta, o čia pirštas. Gerbiamasai, turėtumėte pasikartoti elementorines mūsų karalystės tiesas ir tokių klaidų ateityje nedaryti, pirštus dėti kitaip, ar šiaip bandyti imtis kokių iniciatyvų, tik suderinus su aukščiausiomis jėgomis.

Be visų valdžios peripetijų, mūsuose vyko ir įvairių akcijų. Na, kad ir ta švarinimosi akcija, kaip ten Darom ar Padarom vadinasi. Pamenu ašai, kaip prieš gerą dešimtmetį ėjome su pačia tvarkytis, tai visuose kampuose judėjo, krutėjo, sarmata buvo nedalyvauti. O va dabar, net negirdėjau, kad bus vėl kažkas daroma. Tą dieną, kai visa Lietuva krutėjo ir tampė šiukšlių maišus, mūsų karalystėje tvyrojo ramybė, sklandė čirškančių ant laužų mėsos kepsnių kvapai ir triukšmingai ant Širvintų tvenkinio buvo statomi ir pučiami didžiuliai vandens batutai! Va taip. Kaip man viena pažįstama iš aukštųjų rūmų pakuždėjo, taip visų ilgai lauktos vandens pramogos džiugins ir didelius, ir mažus; ir širvintiškius, ir rajono svečius! Vasara bus karšta! Pasiutimas tik suėmė mane, kur tau „visų laukiamos“, ašai tikrai jų nelaukiau. Jau nuo vasario neinu praustis, nes laukiu baseino, juk vanduo buvo leidžiamas. Tik va nesupratau, kodėl taip ilgai neatidaromas tasai, sveikatos ir grožio centras, ar kaip dažniausiai mūsuose būna, kiauras pasirodė ir vanduo išbėgo, ar čia tik prieš rinkimus eilinė antis paleista tokiems lengvatikiams kaip ašai. Taip, mane prašom išbraukti iš tų visų laukusių vandens batutų sąrašo. O vasaros karštos irgi drįsčiau sakyti, dar neprognozuokite, kiek mano galva neša, valdovė mūsų orų dar neužsakinėja. O gal? Ašai gal labiau laukiu naujojo prezidento ar prezidentės. Va gerbiamasai ministras pirmininkas užėmęs mūsų valdovės reklaminę vietą kreivai šypsosi žvelgdamas į mus kasdieną ir nesuprasi, ar rimtai jis čia be mūsų karalystės Lietuvos nemato, ar tik dėl tos geresnės vietos makaronų ant mūsų ausų pakabino. Oi jaučia mano žilė, kad sulauksime naujienėlių. Tiesa, paskutinės naujienos, kad jau Jaunimo gatve važiuoti ir eiti galima. Tik pažiūrėkit, viens du ir trys, ir keturi, na gal dar penki ir turim. Pradėsiu tuoj rimtai įtikėti, kad valdovei reikės keturių–penkių kadencijų viską sutvarkyti iki galo, o paskui pradėti iš naujo. Remontuoti.

Įvykių sūkuryje gyvenantis jūsų Varpininkas

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*