Naujausios žinios

Jei ne pro duris, tai pro langą?

Asociatyvi nuotrauka

Straipsnis buvo išspausdintas liepos 25 d. laikraščio „Širvis“ 29-ame šių metų numeryje.

Naujasis žemės ūkio ministras rimtai ėmėsi viešųjų ryšių, bet buvo brutaliai sustabdytas. Nepatiko ministro kelionės ir darbai kitam smarkiam politikui, partijos pirmininkui. Tiesa, toji partija kol kas, kaip sako žinovai, yra „plačiai žinoma siauruose sluoksniuose“, bet visgi partija, kurios gerbėjų gretos jau artėja prie vieno procento apklaustųjų. Tai kuo gi nusikalto išvaizdusis ministras, kad net skundą rinkimų prievaizdams griežtasis partijos pirmininkas suraitė? Viskas banalu – ne ten nuvažiavo, ne tiems savo sugebėjimus rodė, ne tas laikraštis visa tai aprašė, todėl gal ne tie šaltiniai viską finansavo, ir apskritai – tai priešrinkiminė agitacinė kelionė, o taip negali būti ir taškas. Nors ministras teisinasi, kad rinkimai čia „ne prie ko“, kad jisai organizuoja talkas ūkininkams ir net nurodo artimiausios tokios talkos laiką ir vietą, žala jau padaryta. Neapgalvota buvo toji viešųjų ryšių akcija, tikrai neapgalvota.

Seku šias jauno, išvaizdaus ministro viešnagių peripetijas ir galvoju: „O juk mūsų rajone ne mažesnės aistros verda, tik atgarsiai ne per visą šalį skamba, naujienų tarnybos jų neaptarinėja, verdam, kaip sakoma, savo sultyse.“ Bet kaip verdam! Putojam ir kunkuliuojam. Į partinius susirinkimus prasiskverbia neaiškūs diversantai, įrašo ir perduoda kam nereikia visas kalbas ir komentarus, išviešina visus dalyvius. Ir vėl anoniminiai straipsniai, organizuoti komentarai, įžeidūs fotomontažai. Skaitai ir galvoji: kam visa tai? Ką čia norėta parodyti ir įrodyti? Kad puolama teisėtai išrinkta merė? Kas ir kur ją užpuolė? Ar tame garsiajame susirinkime buvo raginama su šakėmis rinktis prie savivaldybės pastato ir šturmuoti merės kabinetą? Lyg ir nebuvo, nebent neatidžiai perskaičiau paskelbtą medžiagą. O jei tokių raginimų nebuvo, tai ko čia mes šūkaujam ir nerimaujam? Kvailystės, ir tiek.

Mėgsta nekviesti svečiai į susirinkimus užsukti, bet mėgsta ir mūsų politikai lankytis ten, kur jų niekas nekviečia ir nelaukia. Štai viena garbioji ponia jau antrus metus iš eilės sugeba prasmukti neaiškiu būdu ne bet kur, o į pačią Prezidentūrą. Jau antrus metus šalies Prezidentė vasarą pasikviečia globėjus ir jų globotinius neformaliai pabendrauti. Patarėjų tikinimu, kviečia griežtai tik globėjus, tik jie gali registruotis ir patekti į renginį. Nepaisant to, antrus metus šventėje puikuojasi ir rajono politikė, niekada nieko neglobojusi ir nemanau, kad globosianti. Tai kaip ji ten patenka? Galimai pristato save kaip fiktyvią globėją ir pasiėmusi lojalios jai globėjos kurį nors vaikelį žengia su juo pro duris, o jau viduje grąžina jį teisėtai globėjai? Žinoma, tai tik mano nekukli versija, gal ponia ten turi pramynusi visiškai kitokį takelį, negaliu to žinoti. Kaip bebūtų, ji vienintelė politikė, dalyvaujanti renginyje, kitiems rajonams atstovauja tik globėjai. Prezidentūros personalas žadėjo aiškintis, kokiu būdų į nepolitinį renginį patenka politikai. Gal ir tikrai išsiaiškins, gal tiems, kuriems durys uždarytos, užsivers ir langai, pro kuriuos jie, matyt, bando spraustis.

Taigi, kuo arčiau rinkimai, tuo linksmiau darosi rajone. Jau nebeužtenka apsaugoti duris, teks ateityje ir langų saugumu pasirūpinti, gal iš dalyvių išmaniuosius telefonus per susirinkimus konfiskuoti ir paprašyti specialistų paieškoti įmontuotų blakių, juk tokių atvejų jau būta. Tiesa, ne pas mus, bet juk visada būna pirmas kartas, gali ir pas mus taip atsitikti. Ko tik nenutinka karštuoju priešrinkiminiu laikotarpiu.

Neseniai merė po susitikimo su vietos policijos vadu žadėjo viešinti kameromis užfiksuotus pažeidimus ir pažeidėjus. Štai ir paviešino – susirinkimo dalyvius ir svečius. Ar dabar taip bus visada? Širvintiškiai ir miesto svečiai, elkitės viešumoje santūriai ir maloniai šypsokitės. Neabejotina, kad kameros jus užfiksuos ir labai tikėtina, kad paviešins neaišku kada, neaišku kur ir neaišku kodėl. Ar jau nutaisėt „budinčią“ šypseną? Sėkmės!

Jonė Lieponė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*