Naujausios žinios

„Jeigu širdis šaukia, bėkit paskui ją!“

Straipsnis buvo išspausdintas  gegužės 17 d. laikraščio „Širvis“ 20-ame šių metų numeryje.

Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija nuo kovo iki gegužės mėnesio dalyvavo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriaus žurnalisto Andriaus Tapino inicijuotame projekte „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“. Iš 900 šalies mokyklų pateiktų paraiškų buvo atsirinkta 60! Mūsų gimnazija – jų tarpe! Projekto tikslas – kad į svečius atvykę žinomi žmonės, papasakoję savo sėkmės istorijas, moksleivius padrąsintų, įkvėptų ir palaikytų siekiant svajonių bei tikslų. Per tris mėnesius įvyko keturi susitikimai.

Pirmasis susitikimas vyko kovo 7 d. su Danieliumi Lupshitzu. Tai Vilniuje gimęs ir augęs, 2000 m. palikęs Vilnių ir išvykęs į Izraelį pašnekovas. Ten 13 metų atitarnavo kariuomenėje. O dabar jis – greitojo reagavimo antiteroristinio būrio pėstininkas savanoris, Vilniaus miesto mero visuomeninis patarėjas, verslininkas.

Būti išskirtiniais ragino kovo 31 dieną su gimnazistais susitikęs Lietuvos kariuomenės viešųjų ryšių karininkas, kpt. Pavelas Lukjanovas. Svečias neagitavo tarnauti kariuomenėje ir nekalbėjo apie kareivių gyvenimą. Susitikimas buvo skirtas pokalbiams apie gyvenimą, apie motyvaciją… Gyvenime, norint ko nors pasiekti, reikia „peržengti per save“. Tai aktualu ir jaunam ir suaugusiam. Pašnekovas akcentavo, kad kiekvienas esame savo likimo kalvis, kiekvienas esame unikalus ir ypatingas. Jeigu sunku siekti tikslo vienam, pasikviesk draugą, ieškok palaikymo, bus lengviau.

Balandžio 25 d. gimnazijoje vyko trečiasis projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ susitikimas. Svečiavosi Gabija Siurbytė – kino ir reklamų prodiuserė bei aktorė, UAB „Dansu“ vadovė. Viešnia papasakojo gimnazistams savo sėkmės istoriją, kuri yra labai marga. Paauglystėje patyrusi patyčias, sugebėjo „nenuleisti rankų“ ir susirado sau įdomią veiklą. Dar mokykloje svajojusi tapti aktore, tėvų ir aplinkinių buvo perkalbėta. Baigusi mokyklą Gabija įgijo verslo vadybos žinių, o aktorinius sugebėjimus (susitaupiusi pinigų) ugdė Niujorke. Grįžusi į Lietuvą, įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Aktoriai, ypač jauni, dar tik kopiantys į šlovės Olimpą, nepelnytai lieka „nustumti į antrą planą“. Taip nutiko ir Gabijai. Daug kartų teko išgirsti „ne“, daug kartų ji „krito“ ir sugebėjo „atsikelti“.

Gegužės 8 d. vyko ketvirtasis ir paskutinis projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ susitikimas. Svečiavosi Paulius Ambrazevičius, vienas žinomiausių šių dienų Lietuvos humoristų, „Humoro klubo“ narys, viktorinų, protmūšių organizatorius bei dalyvis, vertėjas, rašytojas, didelis futbolo, krepšinio ir knygų mėgėjas.

Raskite stiprybės „peržengti per save“, įveikti sunkumus, barjerus, nekritikuokite kitų, bet imkite ir patys tai padarykite. Jeigu „širdis šaukia, bėkit paskui ją“, jeigu nesiseka, nesustokit! Nebūkite žuvų tuntais vandenyno platybėse, būkit išskirtiniais! Tokie ir panašūs raginimai skambėjo visų susitikimų metu. Tokie ir panašūs susitikimai, tikimės, padės ugdyti mokinių dorovines, pilietines, tautines, patriotines nuostatas, stiprinti mokymosi motyvaciją, gilinti atsakomybės jausmą, įtvirtinti moralines vertybes, skatinti asmenybės raišką.

Projekto „Drąsinkime ateitį“ koordinatorė Rita Česonienė

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*