Naujausios žinios

Jie su Vilnija suaugę

Lapkričio 12 dieną 17 valandą Viešojoje bibliotekoje vyko renginys iš ciklo „Jie su Vilnija suaugę“. Projektą vykdo Vilniaus mokytojų namai. Muzikinė – literatūrinė kompozicija „Žmogus tik meilėje gali laimingai gyventi“  skirta rašytojo Igno Šeiniaus kūrybai. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.

Kompoziciją ir rašytojo I. Šeiniaus kūrybą  pristatė literatas Juozas Žitkauskas. Aktoriai Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) ir Aleksas Kazanavičius skaitė ištraukas iš kūrinių „Kuprelis“ ir „Siegfried Immerselbe atsijaunina“. Muzikinius intarpus atliko fleitininkė Marija Račkauskaitė.

Muzikinio – literatūrinio vakaro metu gausiai susirinkusieji galėjo pasinerti į talentingo kraštiečio, rašytojo, diplomato Igno Šeiniaus kūrybą. Klausytojai turėjo galimybę atverti vaizduotę, jaučiant kiekvieną herojų taip arti savęs.

 Įsijautę aktoriai puikiai įkūnijo kūrinių ištraukų veikėjus. Ramūs, oratoriški jų balsai ir švelni fleitos skleidžiama melodija kvietė atsikvėpti, pailsėti, sušilti. Lietingas vakaras buvo užlietas šviesa ir harmonija.

Pertraukėlės metu literatas Juozas Žitkauskas pakvietė visus pažaisti mini viktoriną. Teisingai atsakiusieji gavo prizus.

Po Lietuvą jau antrą sezoną keliaujanti muzikinė – literatūrinė kompozicija paliko gilų, neišdildomą įspūdį.

Gera, kuomet iš mūsų krašto kilęs rašytojas, diplomatas I. Šeinius ir jo kūryba yra garsinami visoje Lietuvoje. Vakarą vainikavo nuoširdus bendravimas ir šypsenos.

Aktoriai Birutė Mar (Marcinkevičiūtė), Aleksas Kazanavičius, fleitininkė Marija Račkauskaitė ir literatas Juozas Žitkauskas padovanojo puikų vakarą Viešosios bibliotekos renginio dalyviams.

Širvintų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*