Naujausios žinios

Jūros pakrantėje rungėsi Lietuvos kaimo bendruomenės

Straipsnis skelbtas laikraštyje „Širvis“ 2019-06-12 Nr. 22 (176)

Klaipėdos rajone, Karklės gyvenvietėje, jau ne pirmus metus kaimo bendruomenes į respublikinį Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydį „LKBS SĄSKRYDIS 2019“ sukvietė Lietuvos kaimo bendruomenių asociacija. Šiais metais sąskrydis vyko birželio 7–9 d. poilsiavietėje „Žilvitis“. O aikštėje, kurioje įprastai vyksta garsieji Karklės festivaliai, įsikūrė bendruomenių kiemeliai bei prekyvietės, kuriose galima buvo išragauti bei įsigyti bendruomenių gamintų papuošalų, arbatų, medinių dirbinių ar keptos duonos.

Sąskrydyje dalyvavo daugiau nei 1 000 kaimo bendruomenių atstovų iš įvairių Lietuvos savivaldybių, kurie pristatė rajono bendruomenines organizacijas ir savo veiklą. Sąskrydyje susitikome su kaimyniniais rajonais Kaišiadorių bei Ukmergės rajonų kaimo bendruomenių atstovais. Deja, Širvintų rajono kaimo bendruomenių VVG atstovų sąskrydyje neteko sutikti. Kaip teigė Širvintų kaimo VVG atstovai, į sąskrydį buvo kviečiami Lietuvos kaimo bendruomenių asociacijos nariai, Širvintų kaimiškųjų vietovių VVG šiai asociacijai nepriklauso, nes nario mokestis mūsų rajono atstovams neįkandamas.

Šeštadienio pavakarę sąskrydyje vyko „Diskusijų kavinė“, kurioje bendruomenės diskutavo aktualiomis temomis: jaunimo įtraukti į bendruomeninę veiklą; socialinės atskirties mažinimą bei asmenų iš socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių įtraukimą į bendruomenės veiklas; LR vietos savivaldos bei LR bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymus ir jų įgyvendinimą bei trumpąsias maisto tiekimo grandines.

Kiemeliuose vyko amatininkų dirbtuvių edukacijos, automobilių saugos diržų efekto bei transporto priemonės virtimo imitavimo įrenginių demonstravimas. Pati aktyviausia ir daugiausiai smalsuolių pritraukusi veikla – etnožaidynės. Varžytuvės „Stiprūs, greiti ir gražūs“ vyko ant jūros kranto. Visų į sąskrydį susirinkusių kaimo bendruomenių komandos rungėsi, kas greičiau perpjaus rąstelį, draugiškai perbris šaltinėlį ir nubėgs nurodytą distanciją smėliu. Visi azartiškai kovojo dėl komandos trofėjaus. Nei laimėtojų, nei pralaimėjusiųjų varžytuvėse nebuvo. Visi lig vieno gerai praleido laiką, praplėtė pažinčių ratą bei sustiprino savo bendruomenės narių santykius.

Be varžytuvių sąskrydžio dalyviai įsitraukė į bendruomenių šokį, klausė jaunimo kolektyvų ir atlikėjų „Bendruomenių deimančiukai“ kolektyvų koncerto bei šėlo subatvakaryje „Ant bangos“.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*