Naujausios žinios

Kaip išvengti šeimos krizės (vaizdo įrašas)

Dar 2015 metais Statistikos departamentas skelbė, kad apie 43 procentai visų susituokusių porų neišvengia skyrybų. Skyryboms poros pasiryžta ne per dieną ir ne per mėnesį. Dažniausiai prieš išsiskiriant šeimos patiria krizę. Kai kurios poros išgyvena ją ir net sustiprina tarpusavio santykius, bet dauguma nueina, jų manymu, lengviausiu keliu – pasirenka išsiskirti. Kyla natūralus klausimas, kodėl santykių pradžioje negalėję gyventi vienas be kito, dabar sutuoktiniai atitolo tiek, kad pradeda vienas kito vengti ar net nekęsti? Ką daryti, kad šeima išvengtų krizę.

Mykolas Truncė, Porų psichologas, konsultantas, lektorius  bei Šeimų išsaugojimo specialistas išsako štai tokius patarimus:

„Suprasti. Mes visi lyg ir suprantame, kad esame skirtingi. Bet, jei Jūsų paprašyčiau išvardinti vyro ir moters skirtumus, įtakojančius į bendrą gyvenimą, ar išvardintumėte? Tyrimai rodo, kad pusę moterų nesupranta vyrų elgesio priežasčių. Analogiškai ir vyrai nesupranta moterų.

Priimti.  Vienas kito skirtingumus turime priimti ir nesistengti jų pakeisti. Nederėtų moterims dėti pastangų iš vyro padaryti moterį. Juk kaip tik vyro ir moters skirtingumai sudaro galimybes apsijungti jiems į vieną – į šeimą.

Išmokti bendrauti. Vyras ir moteris bendrauti tarpusavyje turėtų įvertinę, kad yra visiškai skirtingi. Iš pirmo žvilgsnio,  ko čia mokytis bendrauti, jei susikalbame. Susikalbėti susikalbame, bet ar bendraujant stiprėja, ar silpnėja mūsų tarpusavio emocinis ryšys? Jei mokėtume kalbėti tarpusavyje, tai kasmet Lietuvoje neišsiskirtų virš 10 tūkstančių porų.

Kad ir kokia triviali atrodytų skyrybų priežasčių analizės išvada iš pirmo žvilgsnio,  nuo jos priklauso santuokos ilgaamžiškumas ir santykių darna. Jei Jūsų santykiai nėra tokie, kokių norėtumėte, pasigilinkite į skirtumus, atsirandančius dėl:Lyčių skirtumų; Poreikių skirtumų; Vertybių skirtumų; Nuostatų skirtumų.“

Kiekvienos poros nesantaikų priežastys gali būti skirtingos. Norėdami išsiaiškinti, kas šeimoje stumia sutuoktinius vieną nuo kito, o kas juos traukia, reiktų išanalizuoti skirtumus tarp vienas kito. „Tik supratę lyčių skirtumus ir mokėdami bendrauti su priešinga lytimi, žinodami savo sutuoktinio svarbiausius poreikius, vertybes bei nuostatas ir pagal tai suformavę bendravimo su sutuoktiniu gebėjimus, galite tikėtis darnos santykiuose su artimiausiu žmogumi.“ – teigė M. Truncė

Jei kyla klausimai,  kaip, kada ir kodėl sutuoktiniai atstumia vienas kitą, kaip sunaikinama Pagarba, Pasitikėjimas, Ištikimybė ir gimsta Konfliktai bei Smurtas ir kur sutuoktinių santykiuose slypi darna ir laimė, atsakymus galite rasti Mykolo Truncės stiprios šeimos tinklalapiuose  www.tobulinu.lt  bei www.skyrybupsichologas.lt.

Kaip visgi išvengti krizės šeimoje, komentuoja Mykolas Truncė:

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*