Naujausios žinios

Kaip Širvintos minėjo pagrindinę valstybės šventę

Vasario 16-oji. Oras lyg pagal užsakymą. Sinoptikai pranašavo, kad bus puiki diena, tokia ji ir buvo. Šventiška nuotaika, prie namų iškeltos vėliavos, nors jų pas mus vis dar mažoka, tačiau po truputį plazda vis daugiau. Miesto Kultūros centro salė pilnutėlė. Renginio pradžioje a.a. Alfonso Balsevičiaus padavimas apie Širvį ir Intą, davusius Širvintos upei vardą, taip pat ir kaimeliui, kuris ilgainiui tapo rajono centru.

Solistė Evelina Greiciūnaitė, pritariant žiūrovams, sugiedojo valstybinį himną. Keista, o kodėl jo kartu negiedojo šventėje dalyvavę chorai? Tikriausiai toks sumanymas,- raminau save. Gausus „Navio“ choras atliko visiems patinkančią ir žinomą dainą „Širvinta“. Užbėgant įvykiams už akių pasakysiu, jog ši daina skambėjo ir užbaigiant koncertą. Susirinkusius su švente pasveikino merė Ž. Pinskuvienė, prieš tai aplankiusi ir padėjusi gėlių ant Nepriklausomybės akto signataro Alfonso Petrulio kapo Musninkuose.

Svarbiausias šios šventės akcentas – rašytojo, diplomato, mūsų kraštiečio Igno Šeiniaus premijos įteikimas. O laureatų šiemet net trys, tai: visuomenininkas, Karaliaus Mindaugo šaulių 10 rinktinės Širvintų šaulių kuopos vadas, meno saviveiklininkas, Lietuvos šaulių sąjungos garbės šaulys Leonas Vaicekauskas, apdovanojamas už istorijos saugojimą, pilietiškumo ugdymą ir liaudies tradicijų puoselėjimą. Antra, rajono bibliotekos Anciūnų filialo vyriausioji bibliotekininkė Rita Makauskienė, apdovanota už tradicijų puoselėjimą, kraštotyrinę veiklą ir Širvintų krašto garsinimą Lietuvoje ir už jos ribų. Trečioji nominantė – Širvintų pradinės mokyklos vaikų folkloro ansamblio „Želmenėliai“ įkūrėja ir vadovė Rūta Tamašauskienė. Jį įvertinta už reikšmingą krašto kultūros ir tradicijų puoselėjimą, Širvintų krašto garsinimą įvairiuose respublikiniuose renginiuose. Norinčių pasveikinti naujuosius Igno Šeiniaus laureatus išsirikiavo begalinės eilės, netilo gausūs plojimai salėje. Sveikinimai laureatams.

Po iškilmingo apdovanojimo prasidėjo šventinis koncertas. Dalyvavo miesto saviveiklininkų kolektyvai. Visi seniai žinomi ir pažįstami, bet išsiskyrė ir maloniai nustebino jaunimo grupė „Name Goes Here“, kuriai vadovauja Agnė ir Gediminas Svilai, naujai atlikusi visiems žinomą dainą „Žemėj Lietuvos“. Sužavėjo retokai matomas „Laumenės“ šokių kolektyvas. Pasirodę saviveiklininkų kolektyvai jau seniai „susigiedoję“ „Viesula“ kaip visada šoko, net lubos kilnojosi, „Navis“, „Dermė“ aukšto lygio chorai drebino ir graudino širdis, neįgaliųjų ansamblis „Viltis“ ir folklorinis ansamblis „Gojus“ žiūrovų mylimi kolektyvai puoselėjantys liaudies folklorą. Nuoširdžių plojimų susilaukė mažieji dainorėliai iš vaikų lopšelio–darželio „Boružėlė“, Meno mokyklos vaikų choras „Garsiukai“. Kaip ir kiekvieną kartą audrą plojimų sukėlė armonikieriai Jonas Romaška ir Pranas Vrubliauskas.

Kaip jau minėjau, koncertą užbaigė tuo kuo ir pradėjomūsų miesto himnu „Širvinta“. Ar Širvintoms buvo skirtas šis minėjimas? Apie pagrindinę Lietuvos 101 metinių minėjimo progą buvo užsiminta tik probėgšmais, lyg tarp kitko. Susidarė įspūdis, kad svarbiausia Vasario 16-osios mintis gražėjančios Širvintos ir kaip gera jose gyventi, o ateityje bus dar geriau. Ar tai ne paslėpta rinkiminė kampanija? Spręsti žiūrovams, buvusiems salėje.

Nuotraukos: Širvintų rajono savivaldybės faceook paskyra ir autorės.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*