Naujausios žinios

Kalėdų laukimui blizgučių nereikia

Vaikelis eina per tamsą

Tyliai, tyliai,

Ir uždega mažą žvakelę tamsoj

Šviesiai, šviesiai…

Ir niekad pasaulis neaptems,

Kai vaikas švieselę ant tako uždegs…

Gruodžio 5 ir 6 dienomis „Tėkmės“ darželyje Širvintose, kaip ir kasmet, ramiai, jaukiai ir tyliai degėme Advento žvakeles. Prasidėjus stebuklingam Šv. Kalėdų laukimui, darželio vaikai kartu su savo tėveliais ir vyresniais broliukais bei sesutėmis vėl susibūrė jaukioje prieblandoje, kvepiant eglišakiams, skambant gitarai ir tyliai sklindant Advento giesmėms.

Auklėtojos dar gerokai iki šventės su vaikais lieja žvakeles, grupėje įkurdinama Prakartėlė. Šventės dieną auklėtojos paruošia Advento spiralę – ant grindų iš eglišakių sukuria angelo kelią atkartojantį taką, vedantį iki Didžiosios žvakės, kuri simbolizuoja dievišką šviesą. Iki jos ant takelio paruošiamas šviesos kelias vaikams – nuo vyriausio iki jauniausio. Skambant švelnių gitaros garsų lydimai adventinei giesmei, visi vaikai nueina Advento kelią: nuo Didžiosios žvakės uždega savo žvakelę ir padeda ją ant kelyje laukiančios jo žvaigždės – taip randa savo vietą šventame kelyje ir nušviečia jį savo mažesniems draugams.

Kai visos žvakelės dega, vaikai vėl keliauja Spirale ir pasiima savąją – šviesą ir gyvybę neša namo. Ši žvakelė vėliau degama ant Kūčių stalo.

Kaip ir kiekviena šventė „Tėkmės“ darželyje, Advento spiralės vakaras turi savo prasmę.  Kaip sakė darželio ugdymo vadovė Indrė Stakėnienė, „Advento spiralė – tai ne tik simbolinis angelo kelias, bet ir švelniai išjausta kiekvieno vaiko vidinės ūgties kelionė. Prieš metus šį kelią įveikei už rankos vedinas mamos, o šiemet rankose tvirtai žvakelę laikai pats ir žengi juo vienas – susikaupęs ir besididžiuodamas savimi. Būtent dėl to atsikartojantis metų, savaitės ir dienos ritmas toks svarbus ugdymo principas mūsų darželyje. Vaikams jis suteikia saugumo ir vidinės stiprybės išgyvenant pokyčius, kuriais mūsų kasdienybė šiandien dažnai būna tiesiog perpildyta.“
Šios šventės metu vaikai kaskart išvysta šviesos galios stebuklą – atėję į prieblandoje sklendžiančią grupę, jie supranta, kaip šviesu gali pasidaryti net nuo mažiausios žvakelės liepsnos. Auklėtojoms ir tėveliams šiuo vakaru prasideda ramybės, susikaupimo ir apmąstymų metas – pasiruošimas švenčiausiai metų šventei. Visiems kartu – tai stebuklinga artumo akimirka, kurių taip trūksta nuolat skubančiame pasaulyje.

Ramybės… Artėja Tylioji naktis…

Širvintų „Tėkmės“ mokyklos informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*