Naujausios žinios

Kam vargas, o kam nauda

Jonė LIEPONĖ

Asociatyvus pav. Šaltinis: www.computerhope.com

Štai ir trečią Naujųjų metų savaitę jautukas ant ragų nešasi pirmyn. Kokia ji buvo, paklausite? Ogi tokia pat, kaip pirmoji bei antroji. Nieko naujo ir įspūdingo neįvyko. Sėdime sau prie ekranų, akis gadiname. Vaikams psichologai per šviečiamąsias laidas taip pat nebepostringauja, koks laikas turi būti skirtas kompiuteriui, o koks žaidimams lauke. Viskas apsivertė aukštyn kojomis. Anksčiau didieji specialistai tėvams vis aiškindavo, kad vaikams leistina žaisti vos 15 minučių prie kompiuterio, o lauke turi praleisti kiek įmanoma daugiau laiko. Dabar gi atvirkščiai – laukui 15 saugių minučių, o kompiuteriui visas darbo ir poilsio laikas. Pagalvoju dažniau, tiesą močiutė vis kartojo, kad pasaulis kraustosi iš proto. Ir ne dėl kokių žydrųjų ekranų ji tai sakydavo. Ją labiausiai nervino, kai moterys kelnes nešioti pradėjo, o vyrai – ilgus plaukus auginti. Pamatytų ji pasaulį šiomis dienomis…

Ne visiems šios dienos nūdnomis virsta. Kai kas iš pačios prasčiausios situacijos naudą išpeša. Va sugalvojau aš pasižiūrėti, kaip tie nuotoliniai mūsų rajonėlio valdžiažmogių posėdžiai vyksta. Oi, brolyčiai, prisijuokiau, nereikėjo nei „Velnio nuotakos“ šimtą pirmąjį kartą žiūrėti. Pasitaikyk tu man, kad ir pagrindiniai aktoriai tokie panašūs. Būna gi sutapimų gyvenime. Štai vienas bando vis kažką gudraus pasakyt bei mūsų šviesiaplaukę karūnuotąją pabart, o toji ne iš kelmo spirta. Ima sau dešine ranka žaisti su „pelyte“ vadinamu prietaisu ir taip įsijaučia, kad tojo komentatoriaus kas trečias žodis besigirdi. O kai kas trečias – tai pats sakinys toks, kad nors mirk iš juoko. Ir taip ji žaidė su tuoju prietaisu kone per kiekvieną to žmogėno pasisakymą. Bežaisdama vis dar pridėdavo vieną kitą žodelį, tokį kaip: „juokas paėmė, negaliu“, „aš jus ne tik atjungsiu, bet ir išjungsiu“ arba „yra Tarybos narių, kurie už Europos Sąjungos lėšas pasistato ištaigingas vilas ir pavadina jas kaimo turizmo sodybomis“. Jei posėdžiai vyktų salėje, juk negalėtų mūsų didenybė pele Tarybos nario nei atjungti, nei išjungti. O dabar, še tau – nauda. Ne tik pagrasina, bet ir savo grasinimą įgyvendina akimirksniu. Tik pajudino savo auksinį pirštelį ir Tarybos narys – nebylys. Juokiausi, net ašaras išspaudžiau. Linkiu šį naujojo žanro veikalą pasižiūrėti ir jums.

Benaršydama po debesis, oi po interneto platybes, užtikau žmonių, tiksliau pasakius širvintiškių mokinių tėvelių, susibūriavimo vietelę – diskusija pavadinta. Toje vietelėje apie puspenkto šimto žmonių susirinko. Kalbasi jie apie man dar negirdėtą dalyką. Sako, kad grįžtame į mano vaikų mokyklinius laikus. Sako, kad nebebus išskirstyti vaikai į mažius, vidutiniokus ir dičkius. Visi kaip anuomet mokysis po vienu stogu, lakstys vienais koridoriais ir stumdysis viename kieme. Dar geriau sako, kad mažyliai su dičkiais vienoje mokykloje ir kieme bus. Na ką galiu pasakyt tokiu atveju, anksčiau galės mokytis už garažų dičkiam cigaretes prideginėt, o dar geriau ir patys paragauti – naująją pypkelę. Esu mačiusi, kaip jaunimėlis leipsta juokais iš pradedančiųjų, tai tokių bus pilnas kiemas. Maistu rūpintis nereikės, picerija, kebabinė čia pat. Nė motais tie Verygos įvesti ribojimai druskai, cukrui, miltams ir riebalams. Nauja valdžia – nauja tvarka.

Sėdžiu, pakaušį krapštausi ir galvoju, kuri iš direktorių tokia nepatogi buvo, kad taip vienu kirčiu visas į užimtumo tarnybą išvaryti ketina. Kalbama toje grupelėje, kad nepaklūstantys mūsų karūnuotajai mokytojai ten pat už parankės su savo vadovu keliaus. Jokia kompetencija, patirtis ar intelekto lygis čia įtakos neturės. Vienintelis rodiklis – paklusnumas ir lojalumas vadui suteiks amžiną saugumą.

Dar ten kalba, kad stadiono centrinis mokyklos pastatas neturi. Niekaip negaliu suprast, negi į tą didelį gerai apšviestą, ištisus metus žaliuojantį stadioną vaikai nesutilps? Na jei nesutilps, tai bent tvoromis pasikarstyti galės. Ir kūrybai vietos bus – naujoje mašinų aikštelėje mašinas apipiešti. Kam širdutę, kam knysliuką, o kam ir kitą ką nupiešt galės ant nenuplauto mašinos šono. Va kiek veiklų per pertraukas atneš ši mokyklų pertvarka. Dabar gi mažieji nabagai aptvertoje teritorijoje, toli nuo miltinio maisto, dūmais paskandintų garažėlių ir judrių gatvių. Jokio veiksmo, jokio įdomumo. Visiems gerai – vieniems veiklos, kitiems pinigėlių padidėjimas. Sutaupyti pinigėliai gi ne kur kitur keliaus, kaip į mūsų karalystės ištuštintą kišenę. Klausiate, ar nuo to vaikams bus geriau mokytis? Koks skirtumas sprendimus priimantiems iki jūsų vaikų gerovės. Išrinkome tuos, kuriems prieš akis auksiniai dolerių simboliai. Tai štai todėl ir sakau, kad korona ne visiems vargą atnešė, kai kas iš to naudą kibirais semiasi.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*