Naujausios žinios

Kamerinis choras „Navis svečiavosi muzikiniame festivalyje „Dėl tos dainos“

Širvintų kultūros centro kamerinis choras „Navis“ 2022 m. gegužės 15 d. suskambėjo Vilkaviškyje, chorinės muzikos festivalyje „Dėl tos dainos“.

Festivalis prasidėjo iškilminga eisena nuo Vilkaviškio kultūros centro iki J. Basanavičiaus aikštės, kur įvyko šventės atidarymas. Svečius ir vilkaviškiečius pasveikino dekanas kun. V. Gražulevičius ir Vilkaviškio miesto seniūnas R. Kurauskas.

Po atidarymo chorinė muzika pasklido po skirtingas Vilkaviškio rajono vietas. Kamerinis choras „Navis“ savo balsais šv. Mišias praturtino Pilviškių švč. Trejybės bažnyčioje. Kiti choristai koncertais papildė šv. Mišias Alvito šv. Onos, Bartininkų šv. Apaštalų Petro ir Povilo, Gižų šv. Antano Paduviečio bažnyčiose ir švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedroje.

15 val. Kultūros centre prasidėjo koncertas „Dėl tos dainos“, skirtas mišraus kamerinio choro „Uosija“ 25-ajam jubiliejui paminėti.

Kolektyvo pasveikinti atvyko Seimo narys A. Butkevičius, Vilkaviškio meras A. Neiberka.

„Bet šiandien visas dėmesys priklauso tik jums. Nuoširdžiai sveikinu gražaus jubiliejaus proga. Ir džiaugiuosi, kad jūsų klausyti galime atsinaujinusioje salėje – jūsų dainos skamba dar įspūdingiau, o auksiniai balsai kelia virpulius. Didžiuojamės jus turėdami,“ – padėkos žodžius tardamas kalbėjo meras.

Prie sveikinimų prisidėjo pagyvenusių žmonių klubas „Rudenėlis“, choristų artimieji, net ir choristai, prisidėję prie choro „Uosija“ ištakų. Kultūros centro vadovai nustebino staigmena – chorvedžio v. Miškinio sveikinimu ir chorui specialiai parašytomis dainomis.

Širvintų kamerinis choras „Navis“ su vadove A. Burakoviene chorą „Uosija“ pasveikino sūduvos krašte dar negirdėta daina „Kernavė“ ir D. Zakaro išplėtota dzūkų liaudies daina „O kai sauliūtė tekėjo“. Chorai – Jonavos kultūros centro mišrus choras „Žemyna“, Kauno rajono Domeikavos mišrus choras „Versmė“, Lazdijų kultūros centro kamerinis choras „Gausta“ – savo skambiais ir dainingais sveikinimais keitė vieni kitus.

Dvejus metus trukusi pandemija neužkirto kelio į festivalį „Dėl tos dainos“. Tikimės, kad užsimezgusi draugystė su festivalyje dalyvavusiais chorais ilgai tęsis. Juk dėl tos dainos galima ir labai anksti ryte atsikelti, ir 300 kilometrų įveikti, ir žmonių širdis pradžiuginti chorine muzika, ir nuovargio nejausti.

Širvintų kultūros centro kamerinio choro „Navis“ informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*