Naujausios žinios

Kamerinis vakaras Juodiškiuose – lyg vartai į šv. Kalėdas

Vilma Valiukevičienė

Kai koncerto pradžioje Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ansamblio vadovė Ligita Varaneckienė, pristatydama vieną iš atliktų dainų, pasakė, kad ji stebuklinga, nes visada ją dainuojant ima snigti, pagalvojau: „Iš tiesų, kiek kartų teko važiuoti į advento koncertą Juodiškiuose, visuomet važiavau baltu keliu. Tais metais, kai visas gruodis buvo baltas, tai buvo nieko keisto, tačiau šiais metais, kai snigo praktiškai tik tą vakarą, išties buvo stebuklinga.“

Advento koncertai Juodiškiuose kasmet  yra kaip mažyčiai varteliai, pro kuriuos įėjus į stebuklingą muzikos sodą supranti – į tavo sielą beldžias šv. Kalėdos. Ir tai yra tikrasis adventas – adventas širdy, kai nustoji ginčytis su tuo mažu piktu žmogeliuku viduje, purkštaujančiu ant per anksti besiruošiančio šv. Kalėdoms pasaulio.

Varteliai, kuriuos peržengus sielos labirintuose tampa šviesu ir lengva.

Toks buvo ir šiemetinis kamerinis vakaras Juodiškiuose. Su vieškeliu, kuriuo „ateina Dievas, iš nuovargio kaip elgeta sulinkęs“.

Kaip gi kitaip tokį šventą advento vakarą…

Buvo smagu matyti scenoje tiek veidų iš Širvintų, Vilniaus, Elektrėnų. Kiekvienas savaip papildė tą bendrą nuotaiką, kai norisi jausti kiekvieną dainą, kiekvieną žodį.

Renginio atlikėjai: Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos moksleivių dainuojamosios poezijos vokalinis-instrumentinis ansamblis (vadovė Ligita Varaneckienė), šeimyninis duetas – Inta ir Andrius Jozoniai. Autorines dainas atliko aktorius, bardas Vaidas Lengvinas, Romas Valašinas, Audrius Ažguridis, o Juodiškių filialo romantinių dainų ansamblis ,„Laikini“ (V. Gudeikaitė, S. Dambrauskas, J. Kačinskienė, I. Didžiokienė) pristatė Jurgitos Kačinskienės dainas. Renginį vainikavo romansai, atlikti Jolitos Jurkevičiūtės ir Ingridos Didžiokienės.

Susirinkusius į koncertą pasitiko jauki Laimos Dorofejevaitės tapybos darbų paroda, o dainas eilėmis į vientisą pynę supynė aktorius Vladas Radvilavičius.

… Po koncerto važiuodama nakties keliu namo galvojau: „Dabar jau ir Kalėdos gali ateiti. Tais įstabiais natų ir akordų žingsneliais. Tais eilėraščiais ir paveikslų veidrodžiais, atspindinčiais kuriančio žmogaus sielą.“

1 Comment on Kamerinis vakaras Juodiškiuose – lyg vartai į šv. Kalėdas

  1. Ingrida šaunuolė, moka suburti kolegas, organizuoti renginius, o ir pati puiki atlikėja. Tik gaila, girdėjau ir ji jau maišo darbininkų grietinėlei.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*