Naujausios žinios

Karantinas Širvintų rajone

„Širvio“ informacija

Birželio 9 d., Širvintų rajono savivaldybė gavo pranešimą, kad Kernavėje užfiksuoti koronaviruso atvejai. Liga nustatyta dviem iš keturių Kernavės kultūrinio rezervato darbuotojams, dalyvavusiems privačioje šventėje, susirgo dar šeši miestelio gyventojai. Be to, keturių asmenų šeimoje susirgo ne tik suaugusieji, bet ir du vaikai. Iš viso čia izoliacijoje atsidūrė apie keturiasdešimt žmonių. Paskutiniais duomenimis, sergamumas Širvintų rajone 100 000 gyventojų tenka 59,70, o sergančiųjų – 9. Po šio atvejo Širvintų rajonas yra vienas iš koronaviruso židinio centrų.

Tarp atsidūrusių saviizoliacijoje ir pats kultūrinio rezervato vadovas Ramojus Kraujelis. Jis tv3.lt patvirtino, kol daugiau kaip pusė direkcijos darbuotojų priverstinėje izoliacijoje, muziejaus veikla iš dalies stabdoma. Lankytojai laukiami kol kas tik po atviru dangumi, muziejaus durys kelias savaites liks uždarytos.

Širvintų rajono savivaldybės feisbuko paskyroje teigiama, kad nerimą kelia stipriai išsiplėtęs kontaktų sąrašas: asmenys dalyvavo kultūros renginiuose, Sporto centro užsiėmimuose ir pan. Sergančiųjų kontaktai buvo ne tik Kernavėje, bet ir Širvintose. Šiandien, birželio 9 d., sušaukto Ekstremalių situacijų centro posėdžio metu nutarta:

nuo šiandien, birželio 9 d., 14-ai dienų atšaukti kultūros ir sporto renginius visame Širvintų rajone;

14-ai dienų atšaukti stovyklas, treniruotes ir varžybas;

14-ai dienų uždaryti darželio grupę Musninkuose.

Visi, turėję kontaktą su sergančiais asmenimis, privalo 14 dienų saviizoliuotis. Iškilus klausimams kreiptis į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Širvintų skyrių tel. Nr. 8 382 51 518.

Koronaviruso statistika Lietuvoje Šaltinis: https://registrucentras.maps.arcgis.com

Koronaviruso statistika Lietuvoje Šaltinis: https://registrucentras.maps.arcgis.com

Musninkų darželis atveria duris

Ekstremalių situacijų centras Širvintose birželio 10 d. vėl posėdžiavo. Šį kartą vienas iš klausimų – atnaujinti darželio skyriaus Musninkuose veiklą, nes vieno iš ugdytinių Covid-19 testo rezultatai buvo neigiami.

„Įstaigą lankiusiam sergančiojo asmens nariui koronavirusas nenustatytas. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijos direktorės Palmiros Kvietkauskienės siūlymu, posėdyje nutarta darželio veiklos nevykdyti iki karantino pabaigos, t. y. veiklą atnaujinti nuo birželio 17 d.“, – teigiama Širvintų rajono savivaldybės feisbuko paskyroje.

Kernavė nebus uždaryta

Kilus koronaviruso protrūkiui Kernavėje, kilo klausimas, gal bus miestelis uždarytas, t. y. bus ribojamas įvažiavimas ir išvažiavimas į ir iš miestelio. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žiniasklaidai patikino, kad nepaisant to, jog Kernavės miestelis tapo koronaviruso židiniu, kol kas nėra reikalo jame įvesti tokius apribojimus, kokie buvo taikomi virusui plintant Nemenčinėje. Be to, ministras džiaugėsi, kad Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos ir pati operatyviai reagavo uždrausdama renginius visame rajone. Ekstremalių situacijų centro sprendimu nutarta, kad tiek kultūros, tiek sporto renginiai, treniruotės atšaukiamos dviem savaitėms, tai yra iki birželio 23 d. Centras tikisi, kad bus atsiųsta mobili komanda į Kernavės miestelį žmones ištirti dėl COVID-19, tačiau tiek Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, tiek Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas A. Veryga nemato tam reikalo.

„Jei matytume, kad plitimas labai intensyvus net ir lokalizuotoje vietovėje, tai tikrai įsikištume. Pirmiausia, aišku, bendradarbiaudami su savivaldybe ir tardamiesi. Kaip ne kartą esu minėjęs, karantinas gali būti skelbiamas ir lokalioje vietovėje. Šiandien tokio poreikio kol kas nematome“, – ministras teigė „15min“ portalui.

Ukmergiškiai pasirengę padėti

Į COVID-19 protrūkį Širvintų rajone sureagavo Ukmergės rajono tarybos narys Kęstutis Zinkevičius. Savo feisbuko paskyroje jis rašo: „Pamenate, kai Širvintų merė sunkiu Ukmergei momentu norėjo savavališkai ukmergiškius ar buvusius Ukmergėje izoliuoti?

Dabar Širvintų rajone yra daugiau koronos atvejų nei Ukmergėje. Pas mus dauguma susirgusių jau yra pasveikę.

Galiu užtikrinti, kad Ukmergė savavališkai tikrai neskelbs izoliacijos širvintiškiams.

Ukmergės rajono administracija, Ukmergės ligoninės bei poliklinikos gydytojai, administracija, savanoriai, šauliai ir kiti įgijo didelę patirtį, kovodami COVID-19.

Suprantame, kad sunkiu momentu reikia padėti kaimynams, o ne nuo jų nusigręžti.

Širvintiškiai, jei jums reikia mūsų pagalbos, mes jums padėsime.“

Šio pranešimo komentatoriai taip pat skirtingai reagavo: vieni palaiko merę, kiti ją kritikuoja. Į kiekvieną kritiką Tarybos narys turėjo paaiškinimą. Akivaizdu, kad pykčio nejaučia, tiesiog jau dabar siūlo pasidalinti patirtimi, kaip kovoti su virusu, taip pat nesiruošia širvintiškiams uždrausti lankytis Ukmergėje.

103253789WEB_n 103151569_WEB_n

„Izoliacija širvintiškiams buvo būtina, kurie buvo Ukmergėje. Galite surasti jos [merės – red. pastaba] viešus postus. Taip pat draudė Ukmergės ūkininkams atvykti prekiauti į Širvintas. Nors tokių teisinių galių merė neturėjo. Mano postas [pranešimas – red. pastaba] ne apie tai. Mes taip nesielgsime Širvintų atžvilgiu, – keliuose savo komentaruose rašo K. Zinkevičius. – Visi gyvename vienoje šalyje, tad problemos yra panašios.“

Ne veltui liaudies išmintis byloja: „Lazda turi du galus“.

Statistikos duomenimis, rajone yra užfiksuota 16 atvejų, iš jų šeši asmenys jau pasveiko, 9 serga.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*