Naujausios žinios

Karantino atspindžiai – kontrolė ir kritika

Jonė LIEPONĖ

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.15min.lt

Trys savaitės izoliacijos prabėgo greitai tiems, kurie buvo įpratę gyventi sėsliai. Psichologiškai sunkus laikas užklupo keliautojus, grožio puoselėtojus ir sportininkus. Šiuo metu jie priversti kardinaliai keisti savo aktyvų gyvenimo būdą į minimalų judėjimą. Atėjo laikai, kai tinginius galime vadinti tiesiog pilietiškais žmonėmis, o miestiečiai realiai pavydi kaimo žmonėms, ypatingai tiems, kurie įsikūrę vienkiemiuose. Ar nesulauksime po karantino į kaimus plūstančių ir sodybų įsigyti beieškančių lietuvaičių, tik laikas parodys.

Praėjo savaitė, kai Širvintų rajone kaip ir visoje Lietuvoje vyksta nuotolinis mokymasis. Visa Lietuva ūžia, kad nieko iš to gero. O mūsų rajono „koronuotoji“ deklaruoja, kad viskas vyksta tobulai. Nuo pirmosios dienos nuotolinio mokymosi procesui „velniai“ kišo kojas. Negi sakysi, kad valdžia realiai neįvertino savo pajėgumų ir galimybių. Šiuo klausimu mūsų rajonas nesiskiria nuo visos šalies – jei kas blogai, tai vis tie kenkėjai niekadėjai tyčia visą reikalą gadina. Matyt, jie tyčia panaudojo antgamtines jėgas, kad nuotolinio mokymo platformos tapo nebepasiekiamos, o elektroninis dienynas neveiktų.

Išvardinti trukdžiai juntami tiems, kas turi visas galimybes prisijungti prie mokymosi programų, o 18 tūkst. vaikams, kurie, ministerijos duomenimis, neturi kompiuterių, šios problemos nė motais. Prie šios problemos dar prisideda tokia visiškai, manyčiau, smulkmena – daugybės šeimų tėvams sudėtinga namuose ugdyti vaikus ir dirbti nuotoliniu būdu. Ne viena daugiavaikė šeima viešai prabilo, kad krūvis jau tampa nepakeliamas, ypač tada, kai tam tikros mokyklos ėmėsi paprasčiausio būdo – nurodyti temos puslapį vadovėlyje bei užduočių numerius palinkėdami sėkmės, o apie nuotoliniu būdu vykstančias konsultacijas ar bendras grupių pamokas nėra nei kalbos. Burtų lazdele pamojus ir „arba kadabra“ ištarus, visi tėvai tapo matematikos, fizikos, geografijos, lietuvių, anglų, trumpiau sakant visų dalykų mokytojais ir priverstinai kartoja visas vidurinio išsilavinimo klases, kuriose mokosi jų vaikai.

Viena vertus nieko blogo pakartoti ir stiprinti žinias, bet kita vertus didelis krūvis varo iš proto ir gundo viską mesti bei eiti pasivaikščioti ten, kur galima rasti daugiau vaikštinėjančių tokių pat bėdžių, galvojančių, kad susirgę bent galės atsipūsti. Belieka tikėtis, kad antra savaitė bus geresnė.

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.15min.lt

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.15min.lt

Tuo tarpu savivaldybės imasi įvairių iniciatyvų, kad žmonės nesijaustų palikti likimo valiai. Štai Molėtų bibliotekininkės vietoje knygų savo skaitytojams išvežioja vienkartines apsaugos priemones, o pas mus rajone vaikšto kažkokia komisija ir stebi, ar visi parduotuvėje jas dėvi. Panevėžio savivaldybė Tarybos posėdį organizuoja nuotoliniu būdu, o mūsų – kaip įprastai salėje ir dar „traukia per dantį“ tuos, kurie atsisako nepaisyti rekomendacijų ir nusprendžia likti namie. Kaip gi jų nekritikuoti, juk jie opozicija. Net jei jie ir teisūs – savo teisumu yra neteisūs.

Mūsų rajonas pasinaudos situacija savo naudai iš pagrindų. Eisite sau gatve, neduok die, nusispjaukite tris kartus per kairį petį, su savo artimu žmogumi, o jums virš galvos dronas viską fiksuos, ir viskas čia teisėta, taip vadžia liepė. Po to ta valdžia lieps feisbuko platybėse paskelbti, kokie jūs nepilietiški ir vaikštote su artimaisiais kartu apsipirkti, nors aiškiai rekomendacijose teigiama – apsipirkti vaikščioti po vieną. Niekam ir nerūpės, kad neapsipirkt ėjote. Jei jūs nebalsavote rinkimuose „teisingai“, (o tai dronas galimai nustatys, kaip ir jūsų kūno temperatūrą, rankose nešamą turinį, neduok die, „siemkas“ bei nuotaiką), išgarsėsite taip pat greitai, kaip šalyje plinta virusas.

Tai štai, brangieji, nespėsite net mirktelėti, o diktatūra bei komendanto valanda mūsų atskiroj „respublikoje“ bus įvesta pritarus absoliučiai mūsų išrinktųjų daugumai, opozicijai nedalyvaujant. Ir kam ji, va posėdis taip sklandžiai vyko, visos rankos vienu metu pakeltos, nieks neapsiriko skaičiuodamas. Dėl įdomumo vieną kitą klausimėlį uždavė „susirūpinęs“ Tarybos narys. Gavo tokį pat kvailą atsakymą, koks buvo klausimas, ir viskas taip gražu „net žalia“.

Savo ruožtu jums linkiu neimti pavyzdžio iš mūsų numylėtųjų išrinktųjų, nesusipykite su savimi ir likite namuose.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*