Naujausios žinios

Kas saugiau ir naudingiau šeimai – imti paskolą ar nuomotis būstą?

Konsultuoja nepriklausomas paskolų ekspertas, finansų ir kreditų valdymo asociacijos prezidentas Marius Jansonas

Dauguma nusprendusiųjų kurti šeimą susiduria su gyvenamojo būsto problema. Tik ne daugeliui pasiseka namus gauti dovanų, kitiems reikia patiems prasimanyti, kur gyventi. Vieni ieško sprendimo, imdami banko paskolas ir įsigydami namus, kiti būstus nuomojasi.

Įvertinkite savo poreikius

Jaunoms ką tik susituokusioms poroms, dar neturinčioms vaikų, dažnai patariu neskubėti imti paskolos. Ar tikslinga imti didelę paskolą, įsigyti 3-4 kambarių butą ir jame gyventi dviese? Išsinuomokite 1-2 kambarių butą. Padidėjus šeimai, kai atsiranda didesnio ploto poreikis, išbandykite 3 kambarių buto privalumus, įvertinkite, ar patogu jame gyventi. O gal vaikus norite auginti name, savame kieme? Kredito lengvai neatsisakysi, todėl sprendimą reikia priimti įvertinus poreikius ir norus, pagrįstus savo patirtimi. Finansinę situaciją lengviau valdyti nuomojantis būstą nei mokant paskolą. Sumažėjus pajamoms, reikėtų tenkintis kuklesniu būstu. Jei pajamos didelės ir stabilios, galite svarstyti apie erdvesnį, gražesnį, patogesnį butą ar namą.

Geros ir blogos paskolos

Geros paskolos tos, kurios mokamos iš pasyvių pajamų, t.y. nebūtina dirbti, kad mokėtumėte paskolą, ji mokama iš investicijų pelno: nekilnojamojo turto nuomos, sukurto verslo dividendų, akcijų pelno ir t.t. Blogos paskolos tos, kurias turėdamas žmogus negali sau leisti nedirbti, pajamos negali sumažėti, nes tai jo vienintelis pajamų šaltinis savo įsipareigojimams padengti.

Dažnai girdžiu savo klientus mąstant: kodėl turėčiau nuomotis būstą ir mokėti pinigus nuomotojui, jeigu galiu mokėti už savo būstą. Tokiu atveju grįžkite į realią situaciją – pabandykite nesumokėti 2-3 mėnesio įmokų bankui ir suprasite, kas yra tikrasis būsto šeimininkas. Tikrai ne jūs! Labai svarbu suprasti, kad, mokėdami bankui paskolą, didžiąją dalį mokamų pinigų skiriate banko palūkanoms padengti ir tik mažą dalį tos sumos – už būstą.

Naudingų patarimų planuojantiesiems imti ar jau turintiesiems būsto paskolas bei  kaip teisingai pasirinkti banką ir kredito sutarties sąlygas, daugiau informacijos ir patarimų nėščiosioms bei mamytėms ieškokite svetainėje sumanimama.lt

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*