Naujausios žinios

Kaziuko mugė mirgėjo pavasario spalvomis

Straipsnis buvo išspausdintas kovo 7 d. laikraščio „Širvis“ 9-ame šių metų numeryje

Kaip ir kelis metus iš eilės, taip ir Šimtmečio Kaziuko mugė Širvintose vyko Kultūros centre bei jo kieme. Nors ši mugė dar vadinama pavasario šaukliu, bet šiemet ji išsiskyrė šiaurinės žiemos oru. Pavasaris dvelkė tik ant prekybininkų, amatininkų bei rankdarbininkų stalų. Iš ryto termometrai Širvintose rodė 16 laipsnių žemiau nulio ir žvarbokas vėjas kartu su snaigėmis sukosi šokio sūkury.

Žvarbus oras galimai praretino ir pirkėjų gretas, o ir mugė šiemet vyko tik kelias valandas, iki Armonikierių varžytuvių. Pakalbinti pirkėjai dar išreiškė nuogąstavimus, kad internetiniame skelbime nenurodyta mugės trukmė, mat kai kurie pirkėjai, norėję atvykti iš tolėliau nuo rajono centro, pabūgo, kad po pietų ras tuščius prekystalius.

Nuo dešimtos ryto stalai tkrai nebuvo tušti. Mediniai, moliniai, megzti bei verti dirbiniai džiugino nepabūgusius žiemiško oro ir atvykusiųjų į mugę akį. Vaikai galėjo įsigyti ekologiškų Joanos skanėstų, moterys – medinių virtuvės rakandų, medaus ir kitų bičių produktų, vaistažolių, įvairiaspalvių mezginių, vyrus traukė įvairūs kalvio vienetiniai gaminiai. Svogūnų ir česnakų pynių kvapai buvo atgaiva užgulusioms nosims.

Tiek perkantys, tiek atvykę pasigrožėti auksarankių gaminiais buvo pasitinkami profesionalų atliekamomis armonikų melodijomis, išalkę galėjo paskanauti tradicinių saldumynų. O belaukiančiųjų Kovo 11-osios prekybininkai kalbino įsigyti Tautinės vėliavos spalvomis išpuoštų trispalvių segtukų, varlyčių ar kaspinų bei pasipuošti švenčiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrmo dieną.

Apsipirkę iš prekiaujančių viduje, dar galėjo pasigrožėti margaspalvėmis pavasariu dvelkiančiomis velykiniam stalui pritaikytomis dekoracijomis, margintais vištų bei putpelių kiaušiniais ar savo sėkmę išbandyti loterijoje. Nors mugės dalyvius prekeivių gausumu nedžiugino, bet kurie atvyko tikrai buvo puikiai nusiteikę ir palydėjo mus nuoširdžiomis šypsenomis bei viltimis kitais metais tikrai pavasariškos Kaziuko mugės.

„Širvio“ informacija

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*