Naujausios žinios

Kernavė kviečia į „Global Water Dance“ renginį

Birželio 14 d., 16 val. kviečiame atvykti į nuostabią panoraminę apžvalgos aikštelę „Baltas kalnas“ Kernavėje, kurios papėdėje teka gražuolė Nėris. Susiburkime šokiui už tyrą vandenį visame pasaulyje!

„Global Water Dance“ – tai daugiau nei 170 pasaulio šalyse tuo pačiu metu vykstantis renginys, kuriame susivienija choreografai, šokėjai, bendruomenių lyderiai bendram šokiui už švarų ir saugų vandenį visame pasaulyje. Šis projektas pasitelkia tarptautines šokio kalbas bei ekranizacijas ir, įtraukdamas bendruomenes, skatina žmonių sąmoningumo ir elgsenos pokyčius, susijusius su vandens tausojimu.

Idėjos kūrėjai – New York (JAV) mieste esantis Lebano/Bartenifo judesio analizės institutas (LIMS), kurio tarptautinis choreografų ir šokėjų tinklas siekia puoselėti naująją socialiai atsakingų menininkų kartą, kuriai rūpi Žemės ir žmonijos ateitis. Nors vietiniai choreografai ir kuria kiekvienai šaliai būdingus šokius, pasirodymai suteikia galimybę žiūrovams prisijungti prie šokio renginio pabaigoje. Dalyvaudami „Global Water Dances“ renginyje, kurio pasirodymai vyksta prie upių, ežerų ar kitų vandens telkinių, prisidėsite prie judėjimo entuziastų ir vandens gynėjų kūrimo visame pasaulyje.

Pirmą kartą Rajyashree Ramesh (atlikėja, serftifikuota kūno judesio analitikė, Berlynas, Vokietija) atveža šį projektą ir į Lietuvą. Šiame renginyje išvysite ne tik pasaulinę šokio choreografiją, bet ir fragmentus iš neseniai Lietuvoje vykusio tarpdisciplininio, daugiažanrio šokio spektaklio, paremto pagrindiniais klasikinio indiško šokio stiliais bei modernaus šokio technikomis „Rasa – patyrimo lašai“(rež. ir chor. – Rajyashree Ramesh), kurio pagrindiniu atspirties tašku tapo mažytis rasos lašas, savyje talpinantis turtingą mitologinių prasmių dermę, mums lietuviams susijęs ir su svarbia Rasų šventės tradicija. Tai šokio kompozicijos apie vandenį – pirmapradį elementą, sukuriantį ir palaikantį gyvybę Žemėje, stichiją, galinčią virsti visa griaunančia ir pražūtinga jėga, gamtinį išteklį, kurio trūkumas pasauliui atneša konfliktus, badą ir mirtį.
Renginyje taip pat skambės tradicinė lietuvių liaudies muzika.

PROGRAMA:
1. Vandens ritualas.
2. „Rasa – patyrimo lašai“. Lietuvių šokėjų ir muzikantų kompozicija.
3. Pasaulinė choreografija apie vandenį.
4. Vandenis įkūnijimas – interaktyvus vyksmas įtraukiant žiūrovus.
RENGINIO DALYVIAI:
Rajyashree Ramesh – projekto idėjos įgyvendintoja ir choreografė (Vokietija) Rajyashree Ramesh scenos meno ir šokio teatro akademijos Lietuvoje šokėjos Natya Devi šokio teatras Širvintų kultūros centro Kernavės folkloro ansamblis „Medgrinda“
Agota Zdanavičiūtė (kanklės ir vokalas)
Adomas Šimkūnas (fleita)
Partneriai, draugai ir organizatoriai: Širvintų kultūros centro Kernavės filialas; Azijos menų centras; Natūralus mineralinis vanduo „Tichė“.

RENGINYS NEMOKAMAS.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*