Naujausios žinios

Kernavė kviečia į Muziejų naktį!

Kviečiame į Muziejų naktį Kernavės archeologinėje vietovėje 2018 m. gegužės mėn. 19 d.

Renginio programa    

19.00 – 21.30 val. – Archeologinės vietovės muziejaus ir muziejinės ekspozicijos po atviru dangumi – lankymas (nemokamas)

20.00 – 20.30 – Fotografijų parodos „Kernavė pasitinka Lietuvą“ pristatymas Kernavės archeologinės vietovės muziejaus parodų salėje.

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kviečiame pažvelgti į tarpukario Kernavę. Fotografijose įamžintas nuostabus Kernavės kraštovaizdis, to meto įvykių, švenčių ir kasdienybės akimirkos suteikia progą prisiminti kernaviškius, savo darbais kūrusius modernią Lietuvos valstybę.

22.00 – 23.00 MUZIEJŲ NAKTIES PROGRAMA AUKURO KALNO PILIAKALNIO PAPĖDĖJE – Muzikinė – mitologinė drama „DŪŠELĖS“

Kūrinys skirtas Lietuvos kultūros paveldo, ir ypač – pilkapių ir piliakalnių žinomumo pristatymui moderniomis muzikos ir šviesos priemonėmis. Muzikinė -mitologinė drama sukurta remiantis lietuviškais mirusiojo palydėjimo tekstais, mitologija ir pilkapių archeologinių tyrimų medžiaga.

Muzikinės mitologinės dramos “Dūšelės” siužetas ir atlikėjai

„Dūšelės” – tai menamo siužeto kūrinys apie sielų kelionę tarp šiapus ir anapus. Ši muzikinė – mitologinė drama gimė įkvėpta senovės lietuvių gyvybės ir anapusinio pasaulio sampratos, laidojimo papročių ir pomirtinio gyvenimo tikėjimų. Į šiuolaikinį muzikos ir poezijos rūbą įvilktas pasakojimas perteikiamas Brolio, mirusio nuo gyvatės įkandimo, į anapusinį pasaulį jo gelbėti iškeliavusios Sesers bei kelionėje sutiktų Dūšelių lūpomis. Dramoje skamba 10 autorinių dainų, sukurtų remiantis ne tik kūrybine intuicija, bet ir baltų mitologija, senosiomis pasakomis ir raudomis, autentiškais liaudies dainų tekstais. Ypatingas akcentas – kūrinio finale nuskamba autentiška, dar prieškario folkloro rinkėjų užfiksuota malūnininko pašvilpauta melodija, su kuria jis prišaukdavo vėją…

Trumpas kūrinio siužetas: Į neleistinas valdas įsibrovusį Brolį sugelia sergėtoja Gyvatė. Brolis miršta. Jo Sesuo ryžtasi Anapilin iškeliavusio Brolio paieškoms. Atlikdama apeiginius veiksmus – plaukdama per upę, belsdama į kalną – ji peržengia gyvybės ir mirties slenkstį ir patenka anapus. Čia ją pasitinka alkanos protėvių vėlės – Dūšelės. Sesuo pamaitina vėles pienu ir medumi. Atsidėkodamos Dūšelės pamoko ją senovinio užkalbėjimo nuo gyvatės įkandimo. Kelią link Brolio buveinės nušviečia žvakės, degančios ant vėžių nugarų. Sesuo iškeliauja į kupiną neįveikiamų užduočių ir devynerius metus trunkančią kelionę. Pagaliau radusi Brolį, Sesuo pasako išmoktą užkalbėjimą ir Brolis atgyja. Pro Dievulio langus ima pūsti vėjas, o Sesuo sukviečia paukščius ir prašo jų dovanoti po plunksną. Iš jų Brolis ir Sesuo pasidaro sparnus, ir padedami vėjo, išskrenda namo…

Kūrinio autorius – Rokas Radzevičius
Kūrinio įkvėpėjos – Aušra Žičkienė ir Daiva Vaitkevičienė
Pagrindinių kostiumų dailininkė – Agnė Rimkutė
Šviesų dailininkas – Marius Selevičius
Garso režisierius – Valdas Karpuška

Atlikėjai:
Sesuo – Aistė Smilgevičiūtė
Brolis – Rokas Radzevičius
Dūšelės – vokalinė grupė „Baltos Sielos“

Groja:
Rokas Radzevičius – akustinė gitara
Mantvydas Kodis – akordeonas, klavišiniai
Kęstutis Drazdauskas – fleita
Enrikas Slavinskis – elektrinė ritminė ir solinė gitaros
Gediminas Žilys – bosinė gitara
Salvijus Žeimys – mušamieji

Renginys, vykstantis Kernavės archeologinėje vietovėje, kur po sąnašų sluoksniu slypi 10 tūkstančių metų menančios gyvenvietės, pilkapiai ir kapinynai, leis pajausti nenutrūkstamą giją tarp praeities ir dabarties.

Renginio organizatoriai – Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcija   – VŠĮ „VIA ARTIS“

Projektą remia – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Renginys nemokamas

Kontaktai asmens, atsakingo už renginį: Jonas Vitkūnas, jonas.vitkunas@kernave.org

Tel.: 8 382 47384, 8 610 37563

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*