Naujausios žinios

Kernavėje vyko ištvermės jojimo ir važiavimo varžybos

Straipsnis buvo išspausdintas  liepos 12 d. laikraščio „Širvis“ 28-ame šių metų numeryje.

Kernavės miestelyje liepos 8 dieną nuo ankstaus ryto rinkosi žirgų mylėtojai. Šiose apylinkėse vyko ištvermės jojimo ir važiavimo varžybos „Kernavės taurė“. Varžybas rengė Lazdijų žirgininkų klubas. Varžybų tikslas – populiarinti žirgų sportą, įrodyti, kad kiekvienas, norintis joti ar važiuoti, gali sudalyvauti varžybose bei maloniai praleisti laiką.

Varžybų dalyviai varžėsi jojimo ir važiavimo rungtyse, įvairiose trasose ir kovojo dėl kelių taurių, o trumpiausioje distancijoje savo jėgas galėjo išbandyti jauniausieji jojikai bei žirgai debiutantai. Jojikams ir važnyčiotojams kinkiniais Kernavės miškuose reikėjo įveikti įkalnes ir nuokalnes, vietomis klampius, mašina nepravažiuojamus ruožus.

18 kilometrų distancijos su įvairių veislių žirgais nugalėtoja tapo Trimailova Valerija su žirgu Cheopsu. Ji iškovojo Romaniškių taurę, antros ir trečios vietos nugalėtojos Salmanavičiūtė Agnė su žirgu Augustino bei Glumbakienė Rūta su Pakalnute buvo apdovanotos medaliais bei rozetėmis žirgams. Su žemaitukų veislės žirgais 18 kilometrų distancijoje jojikai kovojo dėl Pakalniškių taurės. Šią taurę iškovojo Žolynaitė Indrė su žemaituke Žvilga. Indrė ne vienerius metus treniruojasi Kernavės apylinkėse. Antrąją ir trečiąją vietas ir medalius bei rozetes žirgams iškovojo širvintiškės Petrylienė Lina su žirgu Krasu bei Kežutytė Agnė su žemaituke Krėja.

Važiuojantieji kinkiniais su žemaitukų veislės žirgais 38 kilometrų distanciją, dėl Maišiagalos taurės rungėsi du ekipažai, iš kurių, nugalėję šios rungties čempioną Kūloką Vidą su žirgu Aisetas ir Užubalį Aidoną su Palšiu, pirmąją vietą iškovojo kernaviškis Marcinauskas Česlovas su žemaituke Žakonda ir Marcinauskas Stasys su Tagratu.

Jojikai 20 km distancijoje rungėsi dėl Čirkų ir Kryžaukos taurės. Jas iškovojo Terebeiza Laurynas su Aviliu bei Žygytė Silvija su Danio. Pasirinkę 38 km ištvermės jojimo ir važiavimo distancijas: žemaitukų veislės žirgais kovojo dėl Kernavės taurės, o įvairių veislių žirgais – dėl Poguliankos taurės. Kernavės taurė atiteko Kūlokaitei Neringai su žirgu Tinklu, o Poguliankos – Zalieckienei Ugnei su Beatofmyheart. Ilgiausia jojimo distancija varžybose buvo 58 kilometrai įvairių veislių žirgais. Šią distanciją įveikė ir Paspėrių taurę iškovojo Mateikaitė Gabrielė su Brite.

Per varžybų pertrauką kauniečiai demonstravo žaidimus ant žirgų su ietimis ir kardais. Įgudęs jojikas Česlovas pabandė pakartoti užduotį su ietimi bei surinkti žiedus nuo stulpų. Pasirodo, užduotis nelengva, iš trijų žiedų paėmė tik vieną.

Nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais, jauniausiai jojikei ir kitiems trumpų trasų dalyviams įteikti Žemaitukų arklių augintojų asociacijos bei Kernavės istorijos, archeologijos muziejaus įsteigti prizai.

Dalyvių nuotraukos

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*