Naujausios žinios

Klausiate – atsakome

Kokius pažeidimus dažniausiai vairuotojai padaro paleisdami vaikus prie mokyklų ar darželių?

Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK informuoja, kad dažniausiai nesilaikoma vaikų vežimo transporto priemonėse taisyklių – vaikai atvežami nenaudojant jiems ūgiui ir svoriui pritaikytų kėdučių, vaikai sodinami priekinėje automobilio sėdynėje, neužsegus saugos diržo. Didžiausia tėvų, atvežančių vaikus į mokyklą, klaida daroma tuomet, kai jie vaikus išleidžia sustoję sankryžoje, važiuojamojoje dalyje, vaikai išleidžiami iš vairuotojo pusės, tiesiai ant važiuojamosios dalies. Taip pat sustojama išleisti vaikų ant pėsčiųjų perėjos, tačiau Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad sustoti ir stovėti draudžiama perėjose ir arčiau kaip 5 m atstumu prieš jas, o keliuose, kuriuose yra po vieną kiekvienos krypties eismo juostą, ir arčiau kaip 5 m atstumu už pėsčiųjų. Išleidę vaikus, vairuotojai pavojingai manevruoja ir apsisuka tam neskirtose vietose.

Kokius pažeidimus vairuotojai daro būtent prie Širvintų pradinės mokyklos?

Nors nustatomi visi aukščiau paminėti pažeidimai, visgi, dažniausiai tėvai nesilaiko saugumo bei taisyklių ir vaikus išleidžia važiuojamojoje dalyje ar sustoję ant pėsčiųjų perėjos.

Kur patartumėte kreiptis vairuotojams, kurie susiduria su problema, kad nėra kur sustoti paleisti vaikus, kai automobilių stovėjimo aikštelė prie Širvintų pradinės mokyklos rytais būna sausakimša?

Dėl papildomos aikštelės ar vietos apsisukti, vairuotojai turėtų kreiptis į mokyklos administraciją ir Savivaldybę.

Kur patartumėte saugiai apsisukti, kai tuo metu gatvės judėjimas yra intensyvus, o į mokyklos teritoriją įvažiuoti draudžiama?

Išleidus vaikus apsisukti derėtų nuvažiavus toliau nuo įvažiavimo į mokyklą, kur automobilių eismas nėra toks intensyvus. Vaikus derėtų atvežti anksčiau, taip būtų išvengta transporto grūsties šalia mokyklos, prie mokyklos esanti aikštelė nebūtų perpildyta. Tėvams ir vaikams nereikėtų skubėti į mokyklą pamiršus saugumą ir rizikuojant savo bei aplinkinių saugumu.

Gal yra galimybė rytais policijos pareigūnui reguliuoti eismą prie pat Širvintų pradinės mokyklos įvažiavimo?

Galimybės rytais policijos pareigūnams reguliuoti eismą ir užtikrinti saugumą nėra. Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK tam neužtenka žmogiškųjų resursų. Širvintų r. policija organizuoja policijos priemones, siekdama formuoti tolerantiško ir saugaus vairavimo tendencijas prie ugdymo įstaigų. Vilniaus aps. VPK Širvintų r. PK pareigūnai, siekdami užtikrinti eismo saugumą ir vykdydami pažeidimų prevenciją, kaip tik sausio 11 d. vykdė prevencinę priemonę prie Širvintų pradinės mokyklos. Kartu su pareigūnais dalyvavo ir Širvintų pradinės mokyklos direktorė bei socialinė pedagogė. Priemonės metu mažiesiems eismo dalyviams buvo padalinti atšvaitai, stebėta, kaip vaikai išleidžiami iš transporto priemonių, ar laikomasi numatytų Kelių eismo taisyklių reikalavimų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*