Naujausios žinios

Kodėl nepasiruošiam prieš ką nors keisdami?

Straipsnis skelbtas laikraštyje „Širvis“ 2019-06-12 Nr. 22 (176)

Daugelis protingų galvų teigia, kad, norint aukštesnės vaikų ugdymo kokybės, svarbu ilginti mokslo metus. Taigi šiais metais vaikai mokyklas baigs tik birželio 21 d. Suprantu, kad kuo ilgiau vaikas užimtas, ugdomas, tuo geriau tiek dirbantiems tėveliams, tiek patiems vaikams. Su viskuo sutinku. Tik ką daryti su vis šylančiu oru gegužę bei birželį. Dauguma šalies mokyklų yra statytos dar sovietmečiu. Širvintose visos ugdymo įstaigos statytos būtent tuo laikmečiu ir ne visos, deja, dar sulaukė renovacijos. Jau praėjusiais metais teko išgirsti ne vienos mamos godas, kad gegužę užklupę sausi ir karšti orai mokyklose ilgą dienos dalį praleidžiantiems vaikams buvo tikras iššūkis. Mokyklos koridoriuose bei klasėse didžiuliai langai ir dėl saugumo atidaromas tik vienas kitas. Patys vaikai raginami laikytis aprangos taisyklių ir neiti į pamokas nei su šortais, nei su bridžiais.

Taigi vaikas įkištas į šiltnamį dargi ir aprengiamas taip, kad šilumai išgaruoti būtų sunkiau. Ar tai logiška, o gal tiktų klausimas, ar tai žmogiška?

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija išplatino pranešimą, kad esant karštiems orams, kai patalpose temperatūra didesnė negu 28 laipsniai, ugdymo procesas gali būti koreguojamas, t. y. užsiėmimus patariama rengti kitose erdvėse – lauke, parke ar vėsesnėse patalpose. Ką daryti, jei ne visose mokyklos patalpose įrengti termometrai, o lauke 32 laipsniai ir senų medžių šalia mokyklos tenka ieškoti su žiburiu?

Kiek teko girdėti, mūsų šalis ne vienintelė, kurioje pamokos vyksta vasarą. Vokietijoje mokslo metai dar ilgesni. Vokietukai atostogauja tik nuo liepos vidurio iki rugpjūčio vidurio, bet neteko girdėti, kad vaikai mokykloje tiesiog kepa. Vokietijoje netoli Berlyno daug mokyklų senos statybos, bet jos taip įrengtos, kad įėjus į pastatą užmiršti, kad lauke karščiai. Visur, kur tik eitum, vėsu. Patalpose, kur nėra natūralaus vėdinimo arba jo nepakanka, įrengti kondicionieriai. Vaikams nėra jokio draudimo rengtis „tinkamai“. Šortai, marškinėliai be rankovių, bridžiai, sijonukai ar suknytės su petnešėlėmis, viskas leidžiama ir jokių priekaištų iš mokytojų neteko išgirsti, kad vaikai dėvi netinkamą aprangą. Vanduo vaikams prieinamas ne iš krano tualete, o stovi geriamo vandens aparatai, iš kurių bet kokiu metu vaikai gali nemokamai atsigerti šaltinio vandens.

Jau ne vienoje srityje tenka stebėti, kai mūsuose priimami įstatymų pakeitimai visiškai tam nepasirengus. Dabar Švietimo, mokslo ir sporto ministerija taisyti padėtį bando rekomendacijomis – trumpinti pamokų laiką, vykti į išvykas, mokslininkų organizuojamus renginius universitetuose, pasivaikščioti parkuose ir kita. Gal reikėjo pradžioje parengti mokyklas taip, kad jos per karščius netaptų šiltnamiais, tada dar pakeisti vidines mokyklų tvarkos taisykles dėl vaikų aprangos per karščius, o galiausiai prie mokyklų įrengti pavėsines ar, galima gi pasvajoti, pasodinti parkelį arba sodą.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*