Naujausios žinios

KONCERTAS MUZIKOS GURMANAMS

Keturių rajonų kultūros centrų Vilkaviškio, Varėnos, Vievio, Širvintų chorai dalyvavo projekte „Dainuok Naujalį su maestro“. Chorams dirigavo žinomi dirigentai: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, vyrų choro „Varpas“ vadovas Jurijus Kalcas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius, choro „Ave vita“ vadovas Kastytis Barisas, Vilniaus uiversiteto chorų „Pro musica, „Virgo“, „Gaudeamus“ vadovė Rasa Gelgotienė, Kauno technikos universiteto choro „Jaunystė“ vadovė Danguolė Beinarytė. Koncertą Vilkaviškyje įdomiai vedė muzikologas V. Gerulaitis, deja, Širvintose jo neteko matyti. Nepalankūs orai ir kiti nepageidaujami reiškiniai neleido muzikologui pas mus dalyvauti. Tačiau susirinkę širvintiškiai nieko neprarado. Svarbiausia buvo klausytis jungtinių chorų dainavimo.

Seniai mūsų scenoje skambėjo toks gausus meno mėgėjų chorų koncertas. Pasiklausius darnaus dainavimo, širdis džiaugiasi. Kiekvienas choras repetavo, dirbo atskirai, o susijungę bendrai giesmei, dainavo galingai ir vieningai. Kompozitoriaus J. Naujalio kūriniai buvo parinkti įvairūs: nuo gana gerai žinomų, netgi laikomų liaudies dainomis, iki Aukso fondo kūrinio „Alyvų kalne“, nuo humoristinės dainos „Oi, tu apiny“ iki „Giesmės jaunimui“. Koncertą vedęs ir dirigavęs profesorius Kąstytis Barysas, priminė, jog Juozas Naujalis pirmosios Dainų šventės organizatorius, berniukų choro įkūrėjas, pirmasis Kaune atidarė knygyną, tai buvęs didžios sielos ir atsidavimo savo šaliai pavyzdys.
Koncerto pabaigai, stovint visiems susirinkusiems salėje, jungtinis kelių rajono kultūros centrų choras didingai, jaudinančiai ir galingai sugiedojo mūsų antruoju himnu tapusią „Lietuva, brangi“.

Žiūrovų buvo ne itin daug. Atėjo tik rimtos chorinės muzikos gerbėjai. Manau, tikrai nepasigailėjo, nes koncertas buvo aukšto lygio. Jaunimo tarp susirinkusiųjų matėsi vos keletas, gal paprasčiau klausytis „bumčikų“, prie jų dabar stengiamasi pripratinti. Nesimatė ir mūsų Kultūros centro vadovės (pasiteisins, jog buvo laisvadienis), padėkas dirigentams ir chorų vadovams įteikė etninės kultūros specialistė L. Bikulčienė ir vokalinės muzikos specialisto asistentė Evelina Greiciūnaitė. Kažkuo buvo užimtos ir rajonui vadovaujančios galvos, atėjo vos keli mokytojai, apie Tarybos narius nėra ko ir šnekėti. Toks, deja, mūsų rajono kultūros lygis. Dominuoja tik pompastika ir pagyros patiems sau.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*