Naujausios žinios

Koronavirusas net žvaigždes susargdino depresija

Jonė Lieponė

Asociatyvi nuotrauka. Šaltinis: www.weheartit.com

Na ką, mielieji, pasirodo, dabartiniu metu pati svarbiausia profesija – prekybininko. Karas, maras ar korona, kas beužklups pasaulį, bet be maisto ir muilo neapsieisime. Buvo laikai, kai prieš kokį vieną tūkstantį metų lietuviai gamintu pelenų šarmu iš ąžuolo ar beržo pelenų plaudavo grindis, valydavo stalus, skalbdavo drabužius. Arba, kai prieš keletą šimtų metų iš druskos jau kone kiekvienas ūkininkas gamino muilo akmenėlį, iš kurio naudodami skerdienos atliekas ir kanapių aliejų išsivirdavo muilą. Maistas taip pat kone kiekviename kieme buvo gaminamas. Štai augo bulvelė, svogūnėlis, morka ar burokėlis, eidamas sodu obuolį pakeli nuo žemės. Tai kas kad su kirmėle, bet užtat savas. Ganosi jei ne karvė, tai ožkelė. Va tau daržovės, vaisiai ir pieno ar mėsos produktai. Oi, pamenu, dar kai viena ekonomistė keiksnojo bagaslaviškiečius dėl to, kad jie niekaip nuo žagrės negali toliau nueit. Neva, sakydavo toji ekonomikos dėstytoja, ekonomikai tokie smulkieji augintojai kenkia. Norėčiau sutikt dabar aš tą savo jaunystės mokslų ekonomistę ir paklausti, ką ji dabar mananti, kai visi savo kiemuose uždaryti ir, augindami savo daržoves, saugo šalį nuo maisto trūkumo. Esant reikalui, kaimietis savo kieme ir muilą išvirs, ir dar su mieste gyvenančiais vaikais pasidalins. Menka iš manęs ekonomikos žinovė, bet va turiu laiko, tai ir prisiminimus iš giliausių kertelių iškapstau.

Laiko turiu tiek, kad horoskopus pradėjau skaityti. Ką gi šiandien žvaigždės pažadės, taip tikėjausi, ko nors gero. Skaitau antradienį, oi liūdesys apėmė. Žvaigždės pradeda žadėt, kad bus gera diena, bet pabaigą niūria piešia – su ginčais ar apgaulėmis. Ketvirtadieniui skaitau. Ir vėl tas pats. Pastebėjau, kad ne tik mano ženklui žvaigždės nepalankios, kone kiekvienas raguotas ar ginkluotas ženklas gali susilaukti nemalonumų, neplanuotos ir neapgalvotos meilės ar nesėkmių darbe. Nusprendžiau nebeskaityti aš tų žvaigždžių pranašysčių, nes, matyt, žvaigždynai nuo tos pasaulį užlupusios „koronos“ patys grimzta į depresiją ir nieko gero be blogos baigties išpranašauti nebegali.

Labiausiai pasisekė tiems, kurie iš namų dirba ir jau net pamiršo, kuo dirba, svarbiausia kas mėnesį į sąskaitą alga įkrenta ir dar atsiranda proga garsiai parėkaut, kad kolega blogai dirba, kažką praleido ar nepastebėjo. Juk, kai rėki ant kito, tavo klaidų pastebėt niekas net nenorės. O jei „neklystantis“ arčiau valdžios nei kolega, tai jam žvaigždės visada bus palankesnės.

Na nusileiskime ant žemės ir prisiminkime dar netolimus laikus, šių metų sausį. Tada tiek daug pranašautojai per televiziją kalbėjo, vieniem aukso amžių žadėjo, kitiems sunkius laikus, bet tąkart jokios žvaigždės ir jokie net patys žymiausi astrologai, net labiausiai patyrę žvaigždžių išsidėstymo žinovai nenumatė tokios padėties, kokia užklupo ne tik mūsų mažutę žaliąją šalelę, bet visą pasaulį su galingiausiomis valstybėmis kartu paėmus.

Baltarusijos kaip ir JAV prezidentas žvaigždėmis netiki ir nesiliauja stebinti pasaulio savo pranešimais ir patarimais. Vieną dieną Lukašenka kalba, kad tas virusas jų šalies neparklupdys, ir pažada, kad Baltarusijoje nuo koronaviruso nemirs nė vienas žmogus. Kitą dieną jis jau ragina tautiečius apsisaugoti nuo sparčiai plintančios ligos geriant degtinę ir kaitinantis saunose. Tik va žiniasklaidoje nepaminėta, kokiose saunose: bendrose ar individualiose. Tuo tarpu Baltarusijoje Pasaulio sveikatos organizacijos atstovai aptiko, kad atvejų plitimas pačioje Baltarusijoje prilygsta valstybėms, kuriose protrūkiai buvo patys baisiausi. Tik ar Lukašenkai parankūs už jį patį geriau viską išmanantys ir žinantys. Oficialiais Minsko duomenimis, šalyje koronavirusu yra užsikrėtę apie penki tūkstančiai žmonių, o mirusių nuo jos 42 žmonės. Tai štai ir iš kaimynui žvaigždės nieko gero nežada. Nors mūsų šalyje belikę vos septyni susirgimai per parą, karantinas tęsiasi ir nėra ko atsipalaiduoti. Būkime budrūs ir niekada negalvojau, kad taip pasakysiu, klausykime valdžios nurodymų.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*