Naujausios žinios

Kultūros baruose

„Smetoniniais“ laikais provincijos miestelyje elitą sudarė mokytojas, daktaras, pašto viršininkas ir klebonas. Varpininkas jau „netoli“ klebono, todėl, manau, galiu save priskirti prie Širvintų elito ir papostringauti apie kultūrą.

Iš varpinės vaizdas kaip iš Londono apžvalgos rato (pats nebuvau, bet žmonės pasakojo), todėl vis pažiūriu, kaip vyksta kultūros namų remontas. Tik jokių poslinkių, deja, nesimato. Kurgi matysis: 8.00 – darbininkai renkasi, 8.15 – darbininkai rūko, 8.30 – rūko, 8.45 – vis dar rūko. Laikas į pamaldas. Tad stebėjimo postą tenka palikti. Popiet užsuku į „kultūrnamį“ pokyčių paieškoti – viskas kaip ir prieš savaitę.

– Lėtai dirbat, vyručiai, – papriekaištauju.

– Kaip moka, taip ir dirbam, – atšauna.

Ką ir bepridursi…

Pagaliau! Pagaliau po daugelio savaičių pamatau pokyčių. Keistokų, manyčiau. Užeinu į fojė ir nesuprantu, kur atsidūriau: prie laiptų į antrą aukštą – masyvios durys, prie koridoriaus, vedančio į koncertų salę, irgi durys. Tokių „cūdų“ niekur neteko matyti. Kam durys prie laiptų? O prie salės? Juk pasibaigus renginiui ten būna tokia grūstis, kad nėr kur uodui nosies įkišti! Juk durys bus tik kliuvinys! Kas tvirtino tokius projektus? Matyt, niekam tai nerūpėjo. Apie fojė vaizdą, jau nė nekalbu. Tetrūksta grotų. Beliktų Pravieniškių filialą įkurti. Neblogas bizniukas būtų!

Bala nematė to remonto, galgi kada nors jis pasibaigs. Prasidės taisymai, trūkumų šalinimas – nuobodu nebus. Ai, tiek tos. Juk ne pirmas taip tvarkomas objektas. Grįžkime geriau prie kultūrinių reikalų.

[peg-image src=“http://lh3.googleusercontent.com/-HT0u-GsSc2I/VfiSlXHsPYI/AAAAAAAAAs4/gMSYEWVCKaA/s144-o/Sarzas.Biblioteka.jpg“ href=“https://picasaweb.google.com/115795536838592631999/2015MRugsejo16D04#6194862458007207298″ caption=“R. Šimienės šaržas“ type=“image“ alt=“R. Šimienės šaržas“ image_size=“1920×1166″ peg_single_image_size_format=“C“ peg_large_limit_activated=“false“ peg_featured_tag=“false“ peg_single_image_size=“h700″ ]

 

Merės rinkimų šūkis buvo „Už pokyčius!“. Ir prasidėjo tie pokyčiai būtent nuo kultūros. Gėdingai išgrūdo nė kojų apšilti nespėjusį „kultūrnamio“ direktorių, dabar girdžiu, ir į kitus šnairuoja. Anądien kalbėjausi su tokiu eiliniu eiliniausiu kultūros barų artoju. Jis liūdnu balseliu dėstė: „Praeis Rudens šventė, baigs doroti biblioteką, imsis mūsų. Kreivai žiūri į mus merė. Nė nežinau, kodėl jai kultūros darbuotojai taip nepatinka?..“ Ak, supaisysi tą merę: ji ir pati sau gal tik kartą per metus patinka?! O jei dar „neteisingą“ partiją palaikai, nė nemanyk, kad gerai baigsis.

2016-uosius Kultūros ministras paskelbė Bibliotekų metais. Labai tinkama proga „nuskalpuoti“ mūsų Biblioteką – uždaryti keletą filialų, kone perpus nurėžti pareigybių skaičių. Nenustebčiau, jei ir valdžią pakeistų skanduodama „Kultūros „galvos“ turi atsinaujinti!“

Bibliotekų metai bus, tik ar bus bibliotekų?..

Ir vėl mintiju apie merės rinkiminius „lozungus“. Štai vienas jų – „Už kultūringų, išsilavinusių žmonių rajoną!“ Ar kultūros lygis kyla naikinant kultūros židinius?.. Gal tokius pokyčius merė ir turėjo omeny kurdama rinkiminę programą?.. O mes tai supratome kitaip ir entuziastingai balsavome. Ot, kopūstgalviai!!! Matyt, nuo patiklumo, kaip ir nuo kvailumo, vaistų nėra. Ką gi, teks gydytis liaudiškomis priemonėmis.

Siūlykit, mielieji, receptus ir būkime sveiki!

 

Jūsų Varpininkas

 

2 Comments on Kultūros baruose

  1. Kam gi valdančiajai daugumai bibliotekos!! Nebūkite tikri, kad jie bent siūlomus tvirtinti projektus paskaito, kam gi skaityti. Juk vis tiek savo nuomonės turėti negali. Kelia ranką kaip liepta ir baigta. Geriau jau posėdžio metu pasiplepėti su kaimynu ar telefonu. Iš knygų jiems jokios naudos. Va jei klausimas bus svarstomas kokiai kultūros centro parodų salei sujungti su kavine tai būtinai paskaitys. Tik vargu ar jis bus svarstomas taryboje.

  2. Birutė Golubeva // 2015 rugsėjo 16 7:48 at // Atsakyti

    Skaudžius reikalus keliat į viešumą. Tyliai pritariamai linksiu. Tik dėl tų durų… Tai dar 2014 m. pradžioje buvo patvirtinta. Visiems skaudėjo dėl patalpos mažėjimo. Tačiau nieko kito negalima padaryti, nes dabar tokie yra priešgaisrinės apsaugos reikalavimai.

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*