Naujausios žinios

Kur Stasė Rulevičienė, ten steigiamos galerijos

„Širvio“ informacija

Stasė Rulevičienė

Liepos 25 dieną Budrių bendruomenės namuose atidaryta galerija „Pienė“. Pirmoji šioje galerijoje savo darbus eksponavo pedagogė, dailės mokytoja ekspertė, kūrybinių plenerų organizatorė, ilgus metus dirbusi ir gyvenusi Širvintose, bet dabar persikėlusi į savo gimtąjį Budrių kaimą, Stasė Rulevičienė.

Galerijų įsteigimas tapytojai Stasei Rulevičienei ne naujiena. Tuo metu, kai ji darbavosi Širvintose, drauge su savo kolege Aldona Ragelskiene 1999 m. įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje vaikų dailės galeriją „Vieversys“, kurioje pradėjo veikti vaikų dailės studija, vėliau – 2003 m. – peraugusi į dailės skyrių Širvintų meno mokykloje.

Savo darbus menininkė pradėjo eksponuoti nuo 1989 m. Iki šių metų yra surengusi 22 parodas, iš jų 7 autorinės. Darbai eksponuoti Vilniuje, Širvintose, Šiauliuose, Molėtuose, Ukmergėje, Joniškyje, o dabar – Budriuose.

Į galerijos „Pienė“ atidarymą atvyko Lengvosios atletikos asociacijos (toliau – LAA) prezidentas Danielius Kuprys. Jis kalbėjo apie menų ir sporto suderinamumą. „Turi būti ugdoma ne tik siela, bet ir kūnas. Jei kūnas bus silpnas, žmogus nesidomės nei menais, nei kitomis sritimis. Mes organizuojame tarptautines bėgimo varžybas, o Anykščių rajone, Šimonių girioje, organizuojame pėsčiųjų žygius „Algimanto apygardos partizanų kovų takais“. Asociacijos prezidentas D. Kuprys kartu su viceprezidentu A. Maldūnu bendruomenės pirmininkui ir galerijos sumanytojui Valentui Gudėnui įteikė stiklinį aukurą su užrašu „Budrių bendruomenei Galerijos atidarymo proga 2020 m.“

Kavarsko klebonas kun. dr. Nerijus Vyšniauskas Budrių bendruomenę lygino su bičių aviliu, o bičių motinėlę simboliškai sutapatino su bičių tėvu V. Gudėnu. „Reikia džiaugtis, kad pavyksta įgyvendinti tokias naujas idėjas, pradedant nuo vizijos, o tada imantis konkrečių veiksmų. Turėsite puikią galimybę dalyvauti meniniame gyvenime. Nebelieka takoskyros tarp miesto ir kaimo. Gal tikrai neišsivaikščios ta Lietuva?“ – retoriškai klausė Kavarsko klebonas kun. dr. N. Vyšniauskas.

Parodos autorė S. Rulevičienė kalbėjo, kad galerijos vizija dar plėtojama. „Mes neapsiribojome pavadinimu „Dailės galerija“. Pavadindami „Pienės galerija“, mes paliekame erdvės ne tik įvairaus pobūdžio parodoms. Galbūt čia bus rengiami poezijos vakarai, vyks susitikimai, gal praktiniai dailės užsiėmimai… Tiesa, ir pavadinimą palieku diskusijoms. Pienios upė, Pienionių tvenkinys, pienės…“, – kvietė diskutuoti parodos autorė.

Pasak dailininkės, Širvintų rajono liaudies meno draugijos pirmininkės Aldonos Ragelskienės, mokytoja ekspertė Stasė – kūrybinga ir talentinga tapytoja. „Tapyti pradėjo būdama 55-erių, tačiau koks akvarelės skaidrumas, koks vakariškas lengvumas matyti darbuose!“
Devyniasdešimtmetis Šovenių kaimo gyventojas Juozas Radzevičius išsakė savo nuomonę: „Kad kaime būtų atidaroma galerija – turbūt seniai negirdėtas reiškinys visoje Lietuvoje“.

Nauja galerija buvo pristatyta visuomenei rugpjūčio 1 dieną – tada į Šovenių kaimą suvažiavo bendruomenės iš viso Anykščių rajono, vyko renginys „Visi savi“.

Parengta pagal www.anyksta.lt

Nuotraukos iš Stasės Rulevičienės feisbuko paskyros

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*