Naujausios žinios

Kūrybingų verslininkų pramoga – žūklės varžybos

Lilija SEREKPAJEVIENĖ

Straipsnis buvo išspausdintas birželio 20 d. laikraščio „Širvis“ 24-ame šių metų numeryje.

Verslininkai Lilija Serekpajevienė drauge su savo šeima ir jos brolis Edvardas Geigalas birželio sekmadienį suorganizavo pramogą širvintiškiams ir miesto svečiams – žūklės varžybas. Varžybos buvo kupinos ne tik sportinio azarto, bet ir kūrybiškumo ir šmaikštumo.

Žūklės varžybose dalyvavo 31 žvejys. Bendras pagautos žuvies svoris 8,66 kg, labai stambių laimikių nebuvo, dominavo raudės, karšiai, kuojos, plakiai, aukšlės, taip pat buvo ešerių ir net keli pūgžliai. Didžiausia pagauta žuvis buvo karšis, svėręs 210 g, jį pagavo Tomas Kropa, ši žuvis padėjo Tomui iškovoti 1-ąją vietą dugninės meškerės grupėje. Mažiausia užkibusi žuvis buvo 5 cm kuojytė, ją pagavo Raimondas Vasiliauskas. Jauniausi varžybų dalyviai – Domas Aleksejevas (13 metų) ir Gytis Vietrinas (14 m.). Šiek tiek geriau sekėsi Domui, jis pagavo 255 g įvairios žuvies. Apdovanotas ir vyriausias žvejys – Teodoras Gaidis. Varžybose dalyvavo svečiai iš Bekupės (Molėtų r.) bei Kauno. Jiems puikiai sekėsi, svečias iš Bekupės Mindaugas Cibulskas laimėjo 1-ąją vietą plūdinės meškerės grupėje, (pagavęs 945 g įvairios žuvies), o svečias iš Kauno Vytautas Valickas laimėjo 2-ąją vietą dugninės meškerės grupėje. Beje, jo brolis Arūnas Valickas (širvintiškis) užėmė 3-iąją vietą, prigaudęs tik 20 g mažiau nei brolis. 2-ąją vietą plūdinės meškerės grupėje užėmė taip pat dar jaunas, bet labai perspektyvus žvejys Kimantas Bartusevičius. Beje, šis jaunuolis sugebėjo aplenkti savo tėtį – pasaulio žvejybos čempioną Saulių Bartusevičių. 3-iąją vietą šioje grupėje užėmė patyręs žvejys Leonas Mlečka. Buvo apdovanotas ir šmaikščiausias žvejys Nerijus Kazlauskas už tai, kad anksti ryte neišsigandęs šalto vandens išsimaudė savo žvejybos vietoje. Moterims atstovavo entuziastinga žvejė – Zita Pusvaškienė. Tikimės, kad kitą kartą moterų bus daugiau. Paguodos prizas atiteko Vytautui Peredniui, nes neaišku kaip, bet iš jo sietelio paspruko dalis laimikio.

Plūdinės meškerės grupėje dalyvavo 23 žvejai. Susumavus rezultatus plūdinės meškerės grupėje I-ąją vietą užėmė Mindaugas Cibulskas ( 0,945 kg), II-ąją vietą užėmė Kimantas Bartusevičius (0,855 kg), III-ąją vietą užėmė Leonas Mlečka (0,840 kg), IV-ąją vietą užėmė Saulius Bartusevičius (0,660), V-ąją vietą užėmė Andrius Baracevičius (0,620 kg).

Dugninės meškerės grupėje dalyvavo 8 žvejai. Iš jų keturiems pavyko pagauti žuvį. Didžiausią laimikį pagavo ir I-ąją vietą laimėjo Tomas Kropa (0,790 kg), II-ąją vietą laimėjo Vytautas Valickas ( 0,765 kg) ir III-ąją vietą laimėjo jo brolis Arūnas Valickas (0,745 kg), IV vieta atiteko Justui Namajuškai (0,185 kg)

Už prizines vietas buvo įteikti parduotuvės „UNIKA“ dovanų čekiai. Už didžausią žuvį Tomui Kropai buvo įteikta simbolinė žuvis – pagalvė. Už mažiausią žuvį Raimondui Vasiliauskui atiteko svarstyklės, kurios gali pasverti, kad ir 5 g žuvelę. Vyriausiam žvejui Teodorui Gaidis buvo padovanota „auksinė“ kepurė vietoje auksinės žuvelės. Paguodos prizas už pabėgusias žuvis (pasirodo, sugebėjo pergudrauti žveją) atiteko Vytautui Peredniui. Jauniausi žvejai buvo apdovanoti daiktiniais prizais (rinkinukais žvejybai). Išrinktas ir šmaikščiausias žvejys Nerijus Kazlauskas, nes ryte nusprendė valydamas nuo žolių savo vietą kartu išsimaudyti ir taip žuvies prisivilioti.

Buvo puikus saulėtas rytas, tokia pat puiki nuotaika, kad ir ne visiems pasisekė laimėti, bet visi galėjo išmėginti savo meistriškumą, gebėjimus ar burtus jaukinant ir traukiant dideles ir mažas žuveles.