Naujausios žinios

Kviečiame pasiklausyti muzikos iš Bengalijos Kernavėje

Spalio 11 d. (penktadienį) 18 val. maloniai kviečiame į unikalų vakarą Kernavėje MUZIKA IŠ BENGALIJOS: ANANDA GOPAL DAS BAUL IR SAHADŽIJOS BAULAI.
Plačiau apie muziką ir atlikėjus:

Bengalijoje švelniai vadinami „medaus nešėjais“, baulai dūzgia panosėje dainas, keliauja ir tarsi gėles lanko žmones. Indijoje jie yra žinomi kaip dainuojanti dvasinė tradicija.

Tai pirmas kartas, kai gyva folkloro tradicija iš Indijos nutūpusi Lietuvoje – jau spalio 11–12 dienomis turėsite galimybę išgirsti muziką, gyvuojančią šimtmečius ir 2008 m. netgi įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą.

Bendradarbiaudami su Azijos ir transkultūrinių studijų institutu ir Lietuvos – Indijos forumu, norime pakviesti Jus į neeilinį koncertą:
„Ananda Gopal Das Baul ir sahadžijos baulai“.

Tai – keturi baulai, profesionalūs muzikantai, savo gyvenimus paskyrę autentiškai Vakarų Bengalijos tradicijai. Liaudies dainos atliekamos akompanuojant tradiciniais instrumentais: dotara, khomokhu, karataliu bei daugeliui žinoma indiška tabla. „Sahadžija“ yra pačių baulų vartojamas terminas, kuris reiškia „elgtis spontaniškai, su lengvumu“ netgi pačiose sudėtingiausiose gyvenimo situacijose ir turint dvasinį tikslą – būtent su tokia energija jau 40 metų grupės lyderis Ananda Gopal Das šia muzikine tradicija dalijasi visame pasaulyje.

Originalus grupės pavadinimas – „Sahajiyā Boter Baul Sampraday“ – „Banjano medžio sahadžijos baulų susibūrimas“. Indijoje paplitęs banjano medis turi daugybę visur besišaknijančių šaknų – tai tarsi lietuviams simbolinę reikšmę turintis ąžuolas.

KVIETIMAS Į KERNAVĘ

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*