Naujausios žinios

Laiškai iš Šonpilio. 10. Infodemijos šešėlį…

Mano jaunas bičiulis Ruslanas iš Ukrainos Vinicos sr. Bap miesto, laikinai įsidarbino Lietuvoje „dalnabojščiku“. Prieš savaitę išvyko su kroviniu. Dabar „sėdi“ Liuksemburge. Pranešti apie sienų uždarymus nereikėjo – jau žinojo: dirbs kol kas ten – ramu, maisto yra. Žmona, dvi dukros ir maža anūkė pasiilgo namie, ir mama laukia, tėtis miręs. Pasaulis toks… Kol kas jo tėvynėje kruvina „Svadba v Malinovke“… Ne dabar analizuoti, kokiomis demokratinių injekcijų bacilomis „išardytos“ ištisos valstybės: Libija, Sirija, Ukraina ir t. t. Tik atpildo valanda jau atėjo? Tai vis senių, užsibuvusių valdžioje ir šioje žemelėje kanibališkos, karinės – politinės veiklos rezultatai… Tai nuo kiek metų šienauja? Nuo 55 ar 60? Nuo kokio amžiaus moterys jau negimdo? Na, su vyrais – sudėtingiau… Pasipylė vaikai pas turčius – senelius, su proanūkiais vienmečius gimdo jaunos jų žmonos… Sėdi suvaikėjęs senis namie, eisiu, sako, medžiot miškan, pasiėmė neišskleistą skėtį ir taikosi į stirną. Pykšt – ir stirna guli, net pirstelėjo iš džiaugsmo – partiesiau! Ginčijosi su visais seniais net kvapą gaudydamas – aš pykšt – ir nušoviau. Ir garsas kooks buvo! Piemengalys garsiai suabejojo – tai gal kas pro šalį ėjo ir pykštelėjo?… Visi seniai nustėro – tai gal ir pro jauną žmoną kas ėjo…
Didžioji naujoji depresija prasideda, o čia aš šposiju… ir šita karikatūra

nR.1

(1 nuotrauka. karikatūrą piešė dailininkė Irena Valaišienė) pagal filmuką iš tele laikų, kai dabartinis Ukrainos prezidentas, tada būdamas tokio lygio aktoriumi, linksmino korporatyvus, o dabar – tokiu pačiu metodu – visą Ukrainą – deda skersą… Tai kad daugiau nieko nemoka… O apskritai, karikatūra tinka visai Europai… Su visom jos „vertybėm“… Kaip emblema…
Dėl ko toks mirtingumas visoj senoj Europoj, ypač Italijoj? Covid19 – šienauja ne jaunus, o senus. Iš kur bus to jaunimo, vaikų, jeigu kelnių užtrauktukas ne po pilvu, o po nugaros tęsiniu, kaip ten vadinasi ta vieta – „pirdokauliu“ – mūsiškai… Tik visai netraukia ant šposų… Tik Amerika seniai turi paruošusi maišus masinėms kapinėms. Sako, kai kur iš kosmoso jau surasta, kur viena ar kita valstybė tai daro? TIK SAKO, dezinformacija yra baisesnė už tą virusą.
Neseniai viena televizija garsiai įvardijo dar kitą artėjantį baubą, sako, bus kraupiau už CIVD-19… Tai Gretos Tunberg judėjimas! Šitie vaikai, nušluos viską. Savaitgalio spaudoje perskaičiau – kylanti nauja šou žvaigždutė Rūta (14 m.) Astos Pilipaitytės ir Choro dukra – karšta, iki isterijos, naujo judėjimo sekėja… Kas galėtų paneigti?… Bus Lietuvos vadė. Ta nelemta frazė – kas galėtų paneigti… Sako vilkė-vedlė konservatorių rinkimuose seiman bus tokia Ingrida Š… Kikimara?! (2 nuotrauka)

Screenshot_20200315_225153

Jau perskaitėt visų dabar plačiai minimą knygą – Alberto Kamiu „Maras“? Skaitykit dabar Viljamo Goldingo (3 nuotrauka)

3

alegorinį romaną „Musių valdovas“ (4 nuotrauka). Jis teigia, kad žmogus daro piktą ne dėl išorės poveikio, o dėl savo prigimties, kad tik dorovės normos sulaiko žmoniją nuo barbarybės ir degradavimo. Knyga labai mažos apimties. Apie žiaurų vaikų pasaulį.
Nijolė Ona BALIONIENĖ
Šonpilis
2020-03-15 d. 23 val.

P.S. Atleiskit už padriką laišką.
P.P.S. (5 nuotrauka)

5

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*