Naujausios žinios

„Laukia ilgas, nuoseklus darbas“

Janina Pukienė

Kad Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje nuo rugsėjo dirba naujas mokytojas, sužinojome iš pačių gimnazistų. Ne vienas entuziastingai pasakojo, koks puikus naujasis muzikos mokytojas: palyginti su praėjusiais metais, tai kaip diena ir naktis. Smalsumas sužadintas. Kalbiname naująjį gimnazijos muzikos mokytoją Edvardą Čepanonį.

 Prašau papasakoti apie save.

Esu Edvardas Čepanonis, Man 23 metai. Esu kilęs iš Lazdijų, bet jau 8-eri metai gyvenu Vilniuje, tad vadinu save vilniečiu. 2010 m. baigiau Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje muzikos teoriją ir kompoziciją. 2014 m. – Lietuvos Edukologijos Universitete įgijau muzikos edukologijos bakalaurą. Dabar ten pat tęsiu tos pačios specialybės magistro studijas. Tai mano pedagoginio darbo debiutas. Anksčiau teko dirbti japonų maisto virtuvėje gamybos vadybininku.

Kaip atsidūrėte Širvintose?

 Paskambino mano dėstytojas ir informavo, kad Širvintų gimnazijoje reikia muzikos mokytojo. Apsisprendžiau greitai, nes rasti muzikos mokytojo vietą nelengva. Paskambinau, prsistačiau, buvau pakviestas pokalbio ir štai aš jau mokytojas. Gyvenimas prašviesėjo!

Gal pedagogo profesija jūsų šeimoje tradicinė?

Mano mama pradinių klasių mokytoja. Teta garsi dirigentė, Šiaulių universiteto prodekanė. Dėdė to paties universiteto teatro dėstytojas. Giminėje aš ketvirtas pedagogas, juo norėjau būti nuo vaikystės. Giminė mūsų plati, negaliu pasakyti, kad tai tradicinė profesija. Kita vertus, jokia kita tiek kartų nesikartoja.

Kokie pirmieji įspūdžiai,kaip pritapot kolektyve?

Gimnazija labai tvarkinga tiek išore, tiek vidumi. Viskas sustyguota, suderinta, veiksmas vyksta. Nuo rugsėjo 1-osios apėmęs toks jausmas tarsi gročiau J. S. Bacho kūrinį: pradedi pirma nata ir baigi paskutine, viduryje negali nei sulėtinti, nei sustoti, nei natos praleisti. Taip ir čia – stengiuosi eiti į priekį. Žinau, kad bus visko, bet jaučiuosi tvirtai, nes jaučiu didelį vadovybės ir mokytojų palaikymą.

O kaip jus sutiko vaikai?

Vaikai kaip vaikai. Stengiuosi juos suprasti. Norėčiau, kad ir jie suprastų mane.

Tai iš Širvintų nebėgsite?

Tikrai ne. Turiu daug vizijų, kurioms įgyvendinti reikia laiko ir bendradarbiavimo su mokiniais. Laukia ilgas ir nuoseklus darbas. Dirbsime!

Ačiū už pokalbį.

Sveikiname jaunąjį mokytoją profesinės šventės proga ir linkime visų vizijų įkūnijimo. Džiugu, kai į rajoną atvyksta toks šaunus žmogus.

Jaunąjį mokytoją kalbino Janina Pukienė

2 Comments on „Laukia ilgas, nuoseklus darbas“

  1. Linkiu kuo didžiausios sėkmės. Visad žinojau, kad šis žmogus nuspelno būt jaunimo autoritetu!

  2. puiku, kad naujas muzikos mokytojas, bent mokiniai galės per pamokas muzikuoti,mums to malonumo neteko patirti

Parašykite komentarą

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus skelbiamas.


*